Jump to content
Dogomania

szczeniak i kupki


maarit92

Recommended Posts

Mam spory problem z moim małym Yorkiem. Urodziła się 5 Grudnia więc ma niecałe 3 miesiące. W naszym domu jest od 8 Lutego. Od tego czasu zjada własne kupki i już nie wiem co mam robić. Weterynarz dał jej witaminy więc codziennie do obiadu dostaje te witaminki. Co drugi dzień dostaje dodatkowo do karmy raz mięsko, raz jabłuszko, raz twarożek a raz marchewkę (bo myślimy, że to z braku witamin). I nic... nie ma żadnej poprawy. Oczywiście nie jest przez nas w żaden sposób stresowana (a w naszym domku czuję się bardzo swobodnie). Uczymy ją załatwiania na podkład bezstresowo. Mimo to codziennie po 3-4 razy historia się powtarza. Oczywiście jak zauważę, że jest w trakcie zjadania kupki to zaraz ja zabieram i szybko sprzątam, no ale już nie skontroluję jej kiedy nie ma nikogo w domu.
Bardzo więc proszę kogokolwiek, kto miał podobny problem i sobie z nim poradził o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj dawać jej banany i pomidory, ewentualne coś innego, co jest źródłem potasu. Polecam też karmienie BARFem, w skład takiej diety wchodzą nieczyszczone żołądki wołowe lub baranie, które w 90% eliminują problem zżerania kup. Zresztą ta dieta ma same zalety.
Nie licz jednak na to, ze wyeliminujesz to całkowicie, oczy dookoła głowy (a w nich skaner na wszelkie kupy) ma chyba niemal każdy właściciel psa. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']oj tak małemu psiaczkowi pomidory i banany to chyba trochę za wcześnie-teraz wszystko jest pryskane.[/QUOTE]
Bez przesady, pies skończył 3 miesiące. Mój jadał i jada. A BTW przy pełnym przejściu na Barf ryzyko, że coś zaszkodzi, jest niewielkie. Polecam poczytać sobie tu [URL]http://wesolalapka.pl/porady/artykuly-o-psach/kanony-zywienia/1302-ywienie-psa-barf-wg-j-b-larsena[/URL]

Można jeszcze podawać trochę kefiru, który zawiera żywe kultury bakterii. Też może pomóc. Niestety, nie jestem w stanie powiedzieć ile - nie znam się, bo mój pies wielkością plasuje się bliżej drugiego bieguna niż york ;).

Edited by Zuri.RR
Link to comment
Share on other sites

Zanim zacznie się dodawać różne urozmaicenia w diecie psa warto wpierw zrobić badania czy na pewno mu czegoś brakuje, bo jedzenie odchodów również może być spowodowane nadmiarem pewnych składników pokarmowych. Karmicie pieska suchą karmą, która z reguły powinna być dobrze zbilansowana i stosujecie się do zalecanych dawek, czy sami robicie mu posiłki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...