Jump to content
Dogomania

Padaczka u 3 letniego boksera


Mateusz22

Recommended Posts

Witam

Wczoraj nasz 3 letni bokser skończył 3 lata. Dzisiaj rano pies spał sobie obok mnie, obudziłem się bo uderzał we mnie łapami myślałem, że śni mu się coś. Niestety zobaczyłem, że wszystkie 4 łapy mu latają, on się trzęsie język na wierzchu i masę piany zero reakcji na zawołanie. Po przejściu drgawek parę minut pies leżał jak sparaliżowany miał sztywne łapy, oczy patrzyły w martwy punkt ;/ Od razu pobiegłem do weta, który mieszka w sąsiednim budynku niestety powiedział, że ma ważniejsze sprawy ;/. Jednak biguś nie mógł dojść do siebie po ataku jakieś 10-20min później, oczywiście atakowi towarzyszył mocz więc go zniosłem na dół żeby się do końca wysiusiał. Po jakieś godzince jak już zaczął zachowywać się jak zwykle zniosłem go do auta i zawiozłem do pani weterynarz. Weterynarz zważyła psa, zrobiono mu morfologię i temperaturę. Wszystko w normie wręcz bardzo zdrowy pies. Wet uspokajała nas, że może to nie padaczka tylko jednorazowa kwestia. Niestety po godzinie 17nastej gdy nie było mnie w domu leżał obok siostry i atak znowu się powtórzył i był tak samo mocny. Znowu drgawki, trzęsienie łap(wyglądające jakby biegł ale bez synchronizacji) a potem kończymy sztywne parę min. Z tym, że tym razem pozbierał się szybciej wstał i zachowywał się jakby nic się nie stało ;/

Wet przepisała mu czopki Relsed(w razie ataku), dostał 2 zastrzyki relanium. My za to mamy podawać mu luminal codziennie, narazie małe dawki żeby zobaczyć reakcję psa.

Zastanawiam się skąd się u psa wzięła padaczka ? Pies jest zdrowy, przyjacielski okaz bym powiedział, bardzo zadbany. Dużo śpi, codziennie odwiedza park 3-5 razy dziennie ;/ Staramy się go dobrze karmić. Nie wiemy czego możemy się spodziewać ponieważ 2 ataki takie mocne jednego dnia nas zaniepokoiły. Czytając tutaj dział widziałem, że często starsze pieski mają rzadziej i słabsze ataki ;/ Jestem strasznie zmartwiony

Bardzo martwimy się o naszego pupila,

Edited by Mateusz22
Link to comment
Share on other sites

Witaj wyobrażam sobie co musiałes przezywac ech ale najwazniejsze ze jestescie pod opieka weta , badania krwi dobrze byłoby zrobic dosc wnikliwe moze dodatkowo profil nerkowy, profil wątrobowy , badania biochemiczne.Wskazane jest tez zrobienie tomografu choc to kosztowne badanie niestety.Pilnujcie podawania luminalu o wyznaczonych porach to dosc ważne , głowa do góry może to były tylko dwa incydenty i wiecej sie nie powtórzą bo bywa i tak trzymamy za Was kciuki my z padaczka u mojej sunie żyjemy juz 4 lata

Link to comment
Share on other sites

inaczej nie stwierdzisz,ale nawet jesli bylby to guz,a pies powiedzmy normalnie po luminalum się zachowuje,to zmieniłbyś postępowanie,uspiłbyś?pewnie nie.czasem ataki padaczki wywołuja inne "rzeczy"niz zmiany w obrebie tkanki mózgowej...pozdrawiam.uważaj na to ile dajesz jeśc psiakowi-po luminalum maja niektóre zwiekszony apetyt.

Link to comment
Share on other sites

Niewiem czy RTG wykaże jakies zmiany w obrębie mózgu ... raczej nie .My tez mamy w domu Relsed w razie W gdyby ataki przedłużały sie , u nas trwaja nie dłużej jak 1,5 do 2 minut (oby nie było gorzej ) , nie przeraz sie na poczatku psy po Luminalu sa bardzo spiące maja niezbornosc ruchowa trwa to jakis tydzien póżniej wraca wszystko do normy i dobra uwaga gryf80 odnosnie jedzenia zwieksza sie apetyt choc u nas ciagle duzy jak to u labów trzeba sie po prostu przyzwyczaic do tego nauczyc sie obserwowac psiaka i wszystko moze byc ok !

Link to comment
Share on other sites

Witaj Mateusz22!
Rozumiem Twoje zatroskanie o psa. Mój pies dostał pierwszego ataku w wieku 3,5 roku i nigdy nie znaleziono jego przyczyny ( częściowo był diagnozowany na Weterynarii we Wrocławiu). W moim wątku wiele pisałam o atakach mojego psa, co je wywoływało ( chcesz to poczytaj). 8 lat i 2 miesiące mój pies żył z padaczką, starałam się ograniczyć, wyeliminować ataki, zapewnić psu spokój. W ostatnie święta mój pies odszedł za tęczowy most - bardzo mi go brakuje i za nim tęsknię. Trudno mi o tym pisać, nie mogę pohamować łez. Walcz o swego psiaka. Życzę Ci powodzenia.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mało kto tu zagląda, ale może jednak...
Sunia, mix amstaffa, którą ponad dwa lata temu oddałam do adopcji cierpi na padaczkę. Padaczka pojawiła się stosunkowo niedawno, sunia była już u weta, dostała luminal, ale mam pytanie. Padaczka pojawiła się w momencie gdy w domu pojawił się nowy zwierzak - przygarnięty z ulicy kotek. Czy to ma/miało wpływ na padaczkę u psa? Ataki trwają od kilku do kilkunastu sekund, zazwyczaj jest wtedy ktoś z domowników, ale martwi mnie, czy suczka nie zrobi sobie krzywdy jesli nikogo nie będzie w domu :( Jakie dawki luminalu dostają wasze psy, i jak często? Czy to jest uzależnione tylko od wagi psiaka?

Link to comment
Share on other sites

od wagi psa to na pewno,ale także od reakcji na dana dawke,jeśli jest na luminalum cały czas to nie powinny się ataki pojawiac wcale.
teriery to psy dośc pobudliwe i niewielki bodziec wystarczy aby wywołac u nich "nakręcanie sie"więc i wtym przypadku pojawienie sie w domu nowego zwierzaka mogło miec na to wpływ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...