Jump to content
Dogomania

Zrzuca futro?


atka-i-jackson

Recommended Posts

Witam,

jestem tutaj po raz pierwszy, więc przepraszam, jeżeli temat tego typu już był.

Jestem szczęśliwą właścicielką mieszańca husky z owczarkiem niemieckim. Jackson ma niecałe 4 lata (skończy je w listopadzie) i wszystkie cechy odziedziczył po haskaczu, łącznie z uciekinierstwem z podwórka, zagryzaniem drobiu u sąsiadów. Jednak to mnie aż tak nie martwi, bo mimo wszystko to mądra psina, zapatrzona we mnie jak w obraz. Od dłuższego czasu Jackson odziany w czarną, długą sierść, gubi ją i staje się siwy, lekko rudawy z krótką sierścią. Wiem, że to nie są żadne zmiany chorobowe, skóra w tych miejscach jest normalna, poza tym weterynarz stwierdził, że "husky tak mają". Na forum wyczytałam, że to lnienie, zrzucanie futra, jednak u mojego bydlaka trwa to już dosyć długo, bo ok 4 miesięcy. Wyczesywanie bardzo mało daje. [attachment=2215:9605.attach]Może ktoś z Was miał tak ze swoim pupilem?
Dodaję zdjęcia, pokazujące mojego psa, który wygląda obecnie jak zaniedbany burek.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj wspomóc skórę i sierść psiaka domowymi sposobami: olej z łososia, siemię lniane, żółtko jajka. Ewentualnie suplementy: biotyna, cynk, ogólnie preparaty witaminowo-mineralne. Może coś "specjalnie na sierść" wybierzesz.
Jeżeli to nie da rezultatu zrób psu podstawowe badania (krew), często pogorszenie stanu sierści jest objawem problemów zdrowotnych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...