Jump to content
Dogomania

Niewiadoma alergia u Shih tzu


kamila5721

Recommended Posts

Witam mam 4 miesięcznego Shih tzu który ciągle sie drapie i gryzie łapy jakiś czas temu zmieniłam weterynarza ponieważ tamten wydał mi sie dziwny ponieważ piesek niezbyt ładnie pachniał miał niby łupież, który kazała wyczesywać później sie okazało że to nie łupież a zupełnie coś innego nie pamiętam bo to było po łacinie w każdym razie już tego nie ma znikneło po 2 kąpielach lecz drapanie trwa dalej. Piesek przez trzy tygodnie dostawał antybiotyk Clavaseptin 2X1 i małe dawki sterydów po drodze jeszcze okazało sie, że miał robaka i został odrobaczony wcześniej też był dwa razy odrobaczany ale widocznie za słabo.Nie ma pcheł bo był psikany 2 razy. Na pachwinach i pod pachami ma małe suche czerwone plamki. Wczoraj byłyśmy u weta i załamuje ręce bo twierdzi, że piesek jest za mały na testy alergiczne poza tym jeszcze nie wychodzi na dwór nie ma kontaktu z innymi psami a nic na dworze nie pyli a nie chce dawać mu więcej sterydów bo jest mały . Teraz przyjmuje witaminy na skórę EFA Olie, Clemastinum WZF 2X1 i je tylko Royal Canin Skin Care nic poza tym, drapie sie okrutnie zauważyłam tez że kiedy "żebra" przy stole albo kiedy jestem w kuchni i robię coś do jedzenie strasznie kicha, może to być na tle nerwowym? Pomocy poradźcie coś . Pozdrawiam[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to naprawdę była chleyletiella to nie sądzę, żebyś wyleczyła psa dwa razy go kąpiąc. Pewnie nadal dokucza mu choroba. Walka z pasożytami trwa dłużej i powinna objąć także odkażenie mieszkania i domowników. Tutaj np. o tym poczytaj:
[url]http://www.cafeanimal.pl/artykuly/porady/Wedrujacy-lupiez,2272[/url]

Na Twoim miejscu zmieniłabym karmę, przeczytaj skład tego royala, długo na tym rosnący szczeniak nie pociągnie. Może np. karma rybna, świetnie działa na odbudowę skóry i sierści, a do tego bardzo często sprawdza się przy alergiach (np. Fish4Dogs, Taste of the Wild Pacific Stream).

Link to comment
Share on other sites

czemu rosnacy szczeniak może ja spokojnie jesć(rc)jeśli mu smakuje.psy na tym dosc ładnie wygladają i dobrze się rozwijaja.co nie znaczy że służy każdemu.
fakt,delf dobrze pisze"łupież wedrujący "leczy się długo,często psa tzreba dopryskiwac -a w szczególności szczeniaka którego masa co tydzień rośnie-preparatami p/pasozytom zewn.

Link to comment
Share on other sites

ja sie zgodze z Delph...Zmienic karme na typowa bez zbozowke z duza iloscia miesa a nie badziewia...RC skladowo to dno i wodorosty niestety :shake:Jest spory wybor karm -dobrych karm bez zbednych dodatkow typu pszenica,kukurydza i tona konserwantow.
A dwa ze leczenie musi byc kontynuowane i chwile potrwa na pewno...

Link to comment
Share on other sites

Skład Royal Canin Skin Care:
[B]"[/B]kukurydza, gluten pszenny, ryż, tapioka, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, pulpa z cykorii, olej sojowy, olej rybny, ziarna lnu, fruktooligosacharydy, mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych estryfikowane kwasem cytrynowym, olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej (luteina)."

Nie wiem, jak szczenię ma zdrowo rosnąć na kukurydzy, ryżu, tapioce i glutenie pszennym. Pozostałe składniki to już znikome ilości. Taka dieta może i uratuje sytuację, jeśli pies jest uczulony na białko zwierzęce (podobno hydrolizat mniej uczula), ale jeżeli pies nie miał robionych testów i nie wiadomo, co go uczula i czy w ogóle ma alergię, to szkoda w niego pakować taki syf. Równie dobrze może mieć uczulenie na ryż czy inny składnik, więc nie widzę sensu. Proponowany przeze mnie Fish4Dogs uczula baaaardzo rzadko, bo tam jest właściwie tylko ryba i ziemniaki, ciężko trafić psa, który akurat tego nie toleruje, a skład ma super (wersja dla szczeniąt):
"świeże ryby 34% , mączka śledziowa 26,5%, ziemniaki 21,3%, olej z łososia 9,6%, włókno z buraków 5,2%, drożdże browarnicze 2,%, minerały 0,8%, witaminy 0,6% / razem 100 % - nic więcej /"

Link to comment
Share on other sites

RC ma tyle karm, że szkoda pisać. Ta akurat, którą podaje [B]kamila5721[/B] jest moim zdaniem źle dobrana dla szczeniaka, który nawet nie wiadomo, czy ma alergię. Jak już upieramy się przy RC, to chociaż na przykład ta:

ROYAL CANIN Junior Digest & Skin:
Suszone mięso drobiowe, kukurydza, tłuszcze zwierzęce, suszone białko wieprzowe, ryż, mąka pszenna, hydrolizowane białka zwierzęce, pulpa buraczana, sole mineralne, włókna roślinne, gluten pszenny***, olej sojowy, olej rybny, fruktooligosacharydy (FOS), DL-metionina, hydrolizowane drożdże (źródło mannooligosacharydów), olej z ogórecznika, tauryna, wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny).

Wspiera odbudowę skóry i sierści, a ma większą wartość odżywczą niż Skin Care. Chociaż ja nie rozumiem upierania się przy RC, skoro jest tyle innych, lepszych karm. Poza tym [B]kamila5721 [/B]pisze, że pies na RC Skin Care się drapie, na poprzednim RC też było kiepsko, więc tym bardziej trzeba sobie z tym dać spokój.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila5721']Witam mam 4 miesięcznego Shih tzu który ciągle sie drapie i gryzie łapy jakiś czas temu zmieniłam weterynarza ponieważ tamten wydał mi sie dziwny ponieważ piesek niezbyt ładnie pachniał miał niby łupież, który kazała wyczesywać później sie okazało że to nie łupież a zupełnie coś innego nie pamiętam bo to było po łacinie w każdym razie już tego nie ma znikneło po 2 kąpielach lecz drapanie trwa dalej. Piesek przez trzy tygodnie dostawał antybiotyk Clavaseptin 2X1 i małe dawki sterydów po drodze jeszcze okazało sie, że miał robaka i został odrobaczony wcześniej też był dwa razy odrobaczany ale widocznie za słabo.Nie ma pcheł bo był psikany 2 razy. Na pachwinach i pod pachami ma małe suche czerwone plamki. Wczoraj byłyśmy u weta i załamuje ręce bo twierdzi, że piesek jest za mały na testy alergiczne poza tym jeszcze nie wychodzi na dwór nie ma kontaktu z innymi psami a nic na dworze nie pyli a nie chce dawać mu więcej sterydów bo jest mały . Teraz przyjmuje witaminy na skórę EFA Olie, Clemastinum WZF 2X1 i je tylko Royal Canin Skin Care nic poza tym, drapie sie okrutnie zauważyłam tez że kiedy "żebra" przy stole albo kiedy jestem w kuchni i robię coś do jedzenie strasznie kicha, może to być na tle nerwowym? Pomocy poradźcie coś . Pozdrawiam[/QUOTE]
jezeli nie ma alergi na pchly to moze
byc alergia na pokarm ,albo inne choroby skory np.grzyb ,lub swierzbowiec.
Czy wet pobral zeskrobine skory do badania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila5721']raz wyrywała włoski tam gdzie był łupież a drugim razem użyła taśmy klejącej aby pobrać ten łupież nic żywego tam nie było ale zeby coś zeskrobał to nie. Wszystko brała pod mikroskop.[/QUOTE]
i stwierdzil,ze .....alergia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...