Jump to content
Dogomania

Cieknący nos ...


Czaki

Recommended Posts

Od paru ostatnich dni zaobserwowałam u mojego Czakiego , na spacerach jak węszy to z nosa wydobywa mu się biała wydzielina. Dodam ,że pies ostatnio często kicha i oblizuje nos. Jako tako nie zauważyłam innych objawów (nie mam możliwości całodobowej obserwacji)
Czy to może być coś groźnego , czy po prostu oczyszcza sobie nos ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi :kiss_2:

Link to comment
Share on other sites

Przyznam się szczerze , że pies co jedynie to na wściekliznę :shake:.
Nie chce się usprawiedliwiać , ale myślałam (stereotyp) że na nosówkę itp. chorują tylko szczeniaki :lying:( oglądałam kiedyś taki serial, gdzie tak mówili .....):placz:
Właściwie pogląd swój zmieniłam dopiero dzisiaj :-(

Tak sobie człowiek myśli , że go to nie dotyczy i wgl. a tu nagle bach.... mam nadzieję ,że to nie będzie to .....:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Też mam problem cieknącego nosa. Z tym, że byliśmy u weterynarza. Zdiagnozował jakiś stan zapalny, suczka miała kłopoty z oddychaniem, jakby coś utkwiło w tchawicy.Dostała jakiś antybiotyk, podobno silny ( nie ja byłam więc nie znam nazwy). Po 2-3 dniach zaczęła mieć gluty, zielonkawe, raczej mętne. Ogólnie jest żwawa i zdrowa,ale te gluty zatykają jej nos, charcze czasem nieludzko i chrapie. Próbuję jej obcierać nos, dopóki te gluty nie nachodzą, jest żwawa i czuje się dobrze. Pewnie pójdę do weterynarza znów, bo martwi mnie, że ciagnie się to już jakiś czas- prawie tydzień. Może ktoś miał podobne kłopoty z psem i wie, jak ulżyć mu ? Lekarz sugerował podawanie witaminy A aby wzmocnić śluzówkę.
Czekam na porady /bardzo niecierpliwie. Moja Larwa na mój widok ucieka, niby wycieram jej nos i odczuwa ulgę, ale to ją drażni....

Link to comment
Share on other sites

jeśli sa zielonkawe to prawdopodobnie problem zapalny czyli antybiot jak najbardziej był/jest wskazany i myslę że na długo jeszcze powinien byc podawany po ustapieniu "smarka".mozesz mu płyn fizjologiczny(sól fizjologiczna czy jak kto woli)strzykawka po 1-2 krople do kazdego otworu nosowego wpuszczac-pies szybciej glutków sie pozbędzie.jeśłi ten problem mimo stosowania antybiota bedzie się długo utrzymywała to chyba trzeba będzie zrobić rhinoskopie,czy przypadkiem nie tkwi np. ciało obce(żbło trawy np.)

Link to comment
Share on other sites

Larwa dostała Stomorgyl 20, po pół tabletki dziennie przez 8 dni. Jak łazi, czasem ją napada charkanie, glut zielony praktycznie po jednej tabletce się skończył. Natomiast noc to horror. Dziś tak charkała, że myślałam, że się udusi. Dopiero nad ranem zasnęła spokojnie bez rzężenia. Lekarz polecił dawać jej jogurt, ale omija szerokim łukiem.
Jak długo można uznać, że trwa proces leczenia? Jak po 8 dniach stosowania antybiotyku nie przejdzie i dalej będzie rzęziła to czy faktycznie może być powodem obce ciało? W sumie razem po tylu dniach to pewnie zgniło.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...