Jump to content
Dogomania

6-letnia kotka i 4-letnia suczka husky - DOGADAJĄ SIĘ?


Izolda

Recommended Posts

Witajcie,
przekopałam całe forum i czytałam dużo wątków o husky i kotach i nadal mam wątpliwości. Chcę adoptować ze schroniska 4-letnią sukę husky. Od 6 lat mamy w domu kotkę-dachowca, wziętą prosto z jej domu "rodzinnego", bardzo łagodną i delikatną (nie wychodzi na dwór).

W wielu wątkach czytałam o huskich, które wychowywały się razem z kociętami, albo o kociętach wziętych do domu, w których był dorosły husky. Czy ktoś z Was ma taką sytuację, że miał w domu dorosłą kotkę/kota i wziął dorosłego husky?

Wiem, wiem, lepiej wziąć husky z DT, gdzie sprawdzony jest stosunek do kotów, ale ja chcę właśnie TĘ suczkę, która jest w schronisku (tzw. miłość od pierwszego wejrzenia ;).

Będę wdzięczna za podzielenie się swoimi historiami. Strach przed zagryzieniem naszej kotki przez suczkę to w zasadzie jedno, co nas powstrzymuje i powoduje wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

Najrozsądniej by było zainicjować spotkanie zwierzaków i się przekonać jak na siebie zareagują. Kota nie uratuje przed śmiercią uroda czy urok suczki więc nie ma co brać niesprawdzonego pod tym względem psa. No chyba że masz warunki żeby je odseparować od siebie. Najlepiej zabrać psa na takie spotkanie kiedy jest zmęczony. Nawet jeśli nie masz możliwości żeby sprawdzić stosunek psa na twoim kocie to pewnie w schronisku jakiegoś mają więc przeprowadźcie kontrolowane spotkanie.

Link to comment
Share on other sites

Trochę ciężki temat.. Nie słyszałam o dorosłym husky, który wcześniej nie nauczony do kotów tolerował je..
Ale nie wiadomo jak był wychowywany ten pies, zanim trafił do schroniska. Może akurat,to nie będzie jeden z tych które koty lubią...ale zjadać :shake:

Najlepiej na neutralnym gruncie sprawdzić, jak pies będzie reagował, może na wszelki wypadek w kagańcu, ten pierwszy raz..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...