Jump to content
Dogomania

Karmy typu light bez kurczaka - jakie?


amanda-1a

Recommended Posts

Moja grzywka musi "dbać o linię" ;)
Krótko mówiąc, nie wiedziałam ile jej dawać jeść (żeby biedna nie była głodna...) i zapewne przekarmiałam, i "się utyło" nieco :roll: A że panienka pochłania wszystko i w każdej ilości, to utycie nie było wcale trudne... Gorzej teraz, żeby to zrzucić :diabloti:

Szukam dla niej karmy typu light.
W tej chwili mamy Purinę Pro Plan Light Digestion z jagnięciną.

Testowałam Royal Canin Mini Light, ale zaczęła się po nim diabelnie drapać :( Odstawiłam, bo w składzie kurczak. Ale jak gotuję, to daję tez kurczaka i po gotowanym się nie drapie. Wetka podpowiedziała, że może to reakcja na konserwanty (???).
W sumie teraz skojarzyłam sobie, że w poprzednim domu była na Royalu i ma blizny na pyszczku, ale wcześniej myślałam, że to jakieś zacięcia czy podrażnienia od golenia.

Acana Light & Fit mnie zaciekawiła - dużo białka, mało tłuszczu, ale tam też jest kurczak. Kupiłam małe opakowanie, sunia trochę się drapie. Sama nie wiem, jestem już skołowana - wydaje mi się, że drapie się tyle, jak "normalnie" (czasem każdego coś zaswędzi...). Na pewno nie tak mocno jak po Royalu (tam pysk podrapany aż do krwi...).

Doradźcie proszę - jeszcze testować tę Acanę (na razie je ją drugi tydzień) - bo może faktycznie to uczulenie nie na kurczaka jako takiego, a na konserwanty czy coś specyficznego w Royalu... Czy może poszukać jakiejś innej karmy light, tyle że bez kurczaka?

I właśnie - może ktoś coś poleci? Bo ja znalazłam tylko właśnie PPP Light Digestion - nic innego, opartego NIE na kurczaku, nie rzuciło mi się w oczy...

Edited by amanda-1a
Link to comment
Share on other sites

Gdzieś kiedyś wyczytałem że jeśli pies je gotowanego kurczaka i nic mu nie jest, a po karmie na kurczaku ma alergie, to nie koniecznie jest to alergia na mięso kurczaka. Wynika z tego że lekarz weterynarii miała dobre podejrzenia. Może to być kukurydza której jest b. dużo w Royalu lub jakieś inne dziwne składniki. Przychodzi mi do głowy Brit Care light na indyku.

Link to comment
Share on other sites

Brit ma rozsądnie rozłożone ceny opakowań. Dostępne są opakowania 1, 3 i 12kg. Ceny nie są bardzo wysokie, dzięki czemu można nawet 1kg kupić w formie próbki, a cena będzie w miarę rozsądna. Co do light nie za bardzo się wypowiem, ale pozostałe rodzaje sprzedają się dobrze i klienci wracają :) Senior, Salmon i oczywiście Small Breed :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...