Jump to content
Dogomania

Co to moze być??


Patik

Recommended Posts

[quote name='xxxx52'][B]lasmanioze
[/B][/QUOTE]

taka jednostka chorobowa [U]nie istnieje

Patik: [/U]świerzb i nużyce można wykryć w zeskrobinie od razy, troche skórki, do pierwszej krewki, na szkiełko, pod mikroskop i już wiesz co masz. Warto zeskrobać kilka miejsc żeby mieć pewność, że niczego się nie przeoczyło. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']taka jednostka chorobowa [U]nie istnieje

Patik: [/U]świerzb i nużyce można wykryć w zeskrobinie od razy, troche skórki, do pierwszej krewki, na szkiełko, pod mikroskop i już wiesz co masz. Warto zeskrobać kilka miejsc żeby mieć pewność, że niczego się nie przeoczyło. ;)[/QUOTE]
szanowny cieniu,to tak dla" pani" pragne podac ze:tak dokladnie jest
Badanie na istnienie w org.psa tz.leishmanienen -przeciwciala , stwierdza sie po wykonaniu badania zw.ELISA) ,ze przy ilosci powyzej 12 przeciwcial Leishmani pies jest chory na ta nieuleczalna chorobe.Jest pani zadowolona?Moge poszezyc temat ,ale moze na WP,bo w/w piesek nie nosi w sobie przeciwcial leishmani
ps Tak dokladniej nie bierzemy skorki do badania do pierwszej krewki , tylko skrobiemy skorke ,to co ma skorce (owrzodzenia ,czy lupiez,inne zmiany powstale na skorze. Dlatego nazywa sie zeskrobina a,nie zdzieranie skory do pierwszej krewki

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']szanowny cieniu,to tak dla" pani" pragne podac ze:tak dokladnie jest
Badanie na istnienie w org.psa tz.leishmanienen -przeciwciala , stwierdza sie po wykonaniu badania zw.ELISA) ,ze przy ilosci powyzej 12 przeciwcial Leishmani pies jest chory na ta nieuleczalna chorobe.Jest pani zadowolona?Moge poszezyc temat ,ale moze na WP,bo w/w piesek nie nosi w sobie przeciwcial leishmani
ps Tak dokladniej nie bierzemy skorki do badania do pierwszej krewki , tylko skrobiemy skorke ,to co ma skorce (owrzodzenia ,czy lupiez,inne zmiany powstale na skorze. Dlatego nazywa sie zeskrobina a,nie zdzieranie skory do pierwszej krewki[/QUOTE]

Choroba to leiszmanioza nieinaczej. Przeczytaj swojego pierwszego posta w tym temacie, edycja czemuś służy. Oczywiste jest to, że chodzi o miejsca zmienione chorobowo, ale to dalej skóra, owrzodzenia to też skóra i "skrobie" się do momentu pojawienia sie krwi!...ale tego nikomu nie trzeba tłumaczyć.

[quote name='gryf80']może kyu chodziło o"zeskrobinę do pierwszej kropli krwi",pobiera sie takową aby zdiagnozować np.nuzeńca czy świerzba skornego[/QUOTE]

Dokładnie o to mi chodziło
:)

Edited by Kyu
Link to comment
Share on other sites

Bez przesady ,probka to jest tak mala ,ze nawet nie podraznia chorej skory.Wlasciwie sie tylko delikatnie pociera bez uszkodzenia skory.Czy to po pobraniu probki na swizbowiec nuzeniec ,grzybice nie widzialam krwi.Piesek podczas pobierania probki nawet nic nie czuje i go nie boli.
po co straszycie Patik

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']a co twoj wet powiedzial,biorac zeskrobine?

Bo z moimi chorymi psami bylo roznie np.lednego prowadzil wet do ciemnego pomieszczenia i uzywajac "jakijes lampy w ciemnosci stwierdzil grzybice ,bez robienia zeskrobiny
-w innym przypadku pobral zeskrobine i na miejscu przekazal diagnoze
-w innym przypadku pobral krew i zeskrobine , wykonal biopsje i stwierdzil lasmanioze
Mysle, ze jak nie ma odpowiedniegio sprzetu musi sie wyslac do laboratorum i po czasie otrzymasz wynik
W klinikach maja z regoly odpowiedni sprzet i wynik otrzymasz szybciej[/QUOTE]


Pies jeszcze nie miał badania jedziemy w tym tygodniu;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patik']Pies jeszcze nie miał badania jedziemy w tym tygodniu;)[/QUOTE]
Trzymam kciuki
Tak sie zastanawiam czy ta Twoja slicznisc nie ma tez alergi?No ale wpierw niech wet oceni zeskrobine.
Zapytaj sie weterynarza czy karma LUPO sensitiv-hypoalergiczna, dla twego pieska jest dobra(dla mniej aktywnych psiakow-kolor worka niebieski)Producent Markus-Mühle Gmbh

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patik']A co do weterynarzy to mam na razie nie za dobre opinie ,szczególnie po tych wcześniejszych, o dziwo ten wygląda na miłego, zrobił wszystko o co go poprosiłam i w sumie jeszcze więcej, dał mi szampon na świąd, powiedział co mam zrobić i wziął zaledwie 30 zł :crazyeye: ja sie szykowałam na 80 a tu taka miła niespodzianka ;)[/QUOTE]

I tak był nieuczciwy, bo ten szampon psa ci nie wyleczy. Pierwsze co powinien zrobić to pobrać właśnie zeskrobinę do badania, a jak nic w niej nie znajdzie, to szukać przyczyny tych dolegliwości wewnątrz psa, czyli badania, badania i jeszcze raz badania.
Wielka szkoda tylko, że polscy weterynarze nie wiedzą na co i jakie badania robić.
Drałuj czy prędzej do weta, niech skrobie psa i szuka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...