Jump to content
Dogomania

kłopot ze szczekaniem


tala24

Recommended Posts

Witam , piszę do Was bo mam kłopot :( w dniu dzisiejszym o godzinie 15 miałam niemiłą wizytę Straży Miejskiej ,skargę złożył mój sąsiad ,że psy szczekają . Moje psy są raczej spokojne ,szczekają mało :(problem polega na tym ,że od sylwestra parę razy im się zdarzyło w domu zaszczekać z powodu petard .które jeszcze do wczoraj można było usłyszeć:( czy znacie jakieś sposoby na wyciszenie psa, uspokojenie ? nie wiem co robić

Edited by tala24
Link to comment
Share on other sites

Współczuję, że masz takiego sąsiada... Rozumiem, że zdarzają się uciążliwe psy, które potrafią szczekać bez przerwy, ale jeśli psy są spokojne i czasem im się zdarzy, to nie rozumiem czemu sąsiad od razu leci do Straży Miejskiej... Niestety z niektórymi ludźmi się ciężko żyje..

Co do szczekania na petardy, to czy to nie jest tak, że psy się ich boją? Wydaje mi się to najbardziej pradopodobne. Jeśli tak, to trzeba je odrażliwić na dźwięk wybuchów. Żeby to zrobić, puszcza się (nie przed samym Sylwestrem, bo wtedy już jest za późno) bardzo cicho dźwięk petard i nagradza spokojne zachowanie. Dźwięk musi być tak cichy, żeby psom się źle nie kojarzył. Stopniowo ustawia się dźwięk coraz głośniej, ale pod warunkiem, że psy są spokojne (i nagradza ich zachowanie). W ten sposób pies ma zacząć inaczej kojarzyć dźwięk, którego wcześniej się bał. W końcowym efekcie dźwięk puszcza się bardzo głośno, a psy nie są tym zaniepokojone. Wszystko może zająć dużo czasu, ale chodzi o to, by nie przekroczyć granicy. Jeśli psy będą nerwowe podczas odsłuchiwania nagrania, to znaczy, że próbowaliśmy przejść na kolejny etap (głośniejszy odgłos fajerwerków) zbyt szybko. Wtedy trzeba wrócić się do poprzedniego etapu. Polecam książkę "Mój pies się nie boi" Wilde Nicole.

Sąsiad pewnie będzie szukał najmniejszej okazji, by móc się uczepić, że psy szczekają. Czy robią to też w innych sytuacjach? Jeśli np. szczekają za drzwiami, trzeba będzie je tego oduczyć. Gdy zaczną szczekać, odwróć ich uwagę czymś. Np. zawołaj je do siebie i zrób im krótką sesję posłuszeństwa, np. siad, leżeć i nagradzaj je za wykonanie komend. Chwal je też, gdy są spokojne i ciche. Muszą zrozumieć, że bardziej opłaca się być cicho lub współpracować z panią, niż wydzierać się na sąsiadów. ;)

Link to comment
Share on other sites

jesli problemem sa tylko petardy, to olej typa.

serio.

nakrec zachowanie psow, kiedy cie nie ma kamerka, uzyj dyktafonu-zbierz dowody.
nie daj sie nachodzic ani zastraszac jakiemus dziadowi. bez spiny.


chyba ze jednak nie masz czystego sumienia i twoje psy sa naprawde uciazliwe.
napisalas jednak, ze sa spokojne.
powiedz wiec gosciowi, ze boja sie petard i dlatego maja takie a nie inne reakcje w tym trudnym dla zwierzat czasie.
i tyle. miej goscia w dupie. nerwowka nie pomoze ani tobie ani psom.

Link to comment
Share on other sites

psy są spokojne ,owszem czasem zaszczekają kiedy ktoś puka do drzwi ale zaraz są odwoływane przez nas na swoje miejsce :( pytałam innego sąsiada wiele razy jak się zachowują gdy wychodzimy i uzyskałam odpowiedź , gdyby ich nie widział nie uwierzyłby że mamy psy :(

a_nusia powiedziałabym to z chęcią sąsiadowi ale czy to ma sens? sąsiad zamiast przyjść porozmawiać to wezwał straż więc raczej brak mu ochoty na rozmowy :(

Tree sąsiad do tej pory nigdy na nić się nie skarżył :( jesteśmy raczej mało uciążliwymi sąsiadami , zwykła rodzinka z 4,5 letnim dzieckiem i dwoma psami :) z nagraniem wypróbuje :)

Link to comment
Share on other sites

nie jestem pewna czy nic mi nie grozi skoro teraz dostałam pouczenie :( co będzie jak znowu wezwie straż? mandat ? cała ta sytuacja mnie okropnie stresuje :( psy są z nami od maja więc dziwi mnie ,że skoro sąsiadowi cos przeszkadza to zareagował dopiero teraz i to w okresie kiedy strzelają petardami i wiadomo ,że zwięrzęta sie boją :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tala24']psy są spokojne ,owszem czasem zaszczekają kiedy ktoś puka do drzwi ale zaraz są odwoływane przez nas na swoje miejsce :( pytałam innego sąsiada wiele razy jak się zachowują gdy wychodzimy i uzyskałam odpowiedź , gdyby ich nie widział nie uwierzyłby że mamy psy :(

a_nusia powiedziałabym to z chęcią sąsiadowi ale czy to ma sens? sąsiad zamiast przyjść porozmawiać to wezwał straż więc raczej brak mu ochoty na rozmowy :(

Tree sąsiad do tej pory nigdy na nić się nie skarżył :( jesteśmy raczej mało uciążliwymi sąsiadami , zwykła rodzinka z 4,5 letnim dzieckiem i dwoma psami :) z nagraniem wypróbuje :)[/QUOTE]

no wiec miej to w dupie, bo ci moga naskoczyc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...