Jump to content
Dogomania

Szczeniak zjadł czekoladę! pomocy !


Trefl2121

Recommended Posts

Witam, mój pies również postanowił poczęstować się czekoladą. Kundelek ok roczny 13 kg wagi wsunął całą tabliczkę gorzkiej czekolady wedla i pasek mlecznej z orzechami.
Jesteśmy już po wizycie u weta i płukaniu żołądka. Chciałabym jednak zasięgnąć porady.
W panice udałam się po prostu do najbliższego weta (ok 30 min po zjedzeniu czekolady).
Nie podał on wody utlenionej tylko jakiś inny środek (miał sprowokować wymioty), po którym mój pies odleciał dosłownie w 2 minuty! po chwili wcisnął jej też wodę utlenioną/sól fizjologiczną do pyszczka, ale na tym etapie ona już ledwo kontaktowała.
Wymiotów nie udało się sprowokować, bo pies po prostu padł.Wtedy wet stwierdził, że zostaje płukanie żołądka.
Po płukaniu trochę się uspokoiłam, myślałam że piesek został odtruty i nie zalega mu żadna czekolada. Dostał węgiel i dochodził do siebie. A tu po około godzinie wymioty, sama czekolada! W sumie psina zwymiotowała 3 razy brzuchem pełnym czekolady!
Czy to normalne, że po płukaniu jej jeszcze tyle zalegało? Nie znam się na tym, nie wiem dokładnie jak wygląda płukanie żołądka. Po tych wymiotach pies momentalne odżył.
Proszę poradźcie mi czy zabieg został wykonany prawidłowo.
To mój pierwszy pies i możliwe, że trochę przesadzam, ale chciałabym żeby był pod jak najlepszą opieką weterynaryjną,
pozdrawiam Patrycja

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

wszystko zalezy od masy ciala psa,rodzaju czekolady i ilości która spozyje.pies 2-3 kilowy ktory zjadl 100g mlecznej moze miec objawy zatrucia natomiast 80 kg psiak po zjedzeniu takiej samej tabliczki co najwyżej bedzi mial luzniejszy stolec

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...