Jump to content
Dogomania

Problem z cocker-spanielami.


dellige

Recommended Posts

Ja przede wszystkim nie pojmuję,jak można nie zbadać tej chorej łapy! Od czego są kagańce? Nie koniecznie trzeba psa zaraz pacyfikować lekami.
I nie rozumiem tego zastrzyku uspokajającego....
To są dwa dorosłe samce - i niestety będą się bić o przywództwo. Wasza rola, aby do takich konfrontacji nie dopuszczać.
Nie jestem fanką kastrowania każdego psa jak leci - ale w tym przypadku, to na pewno zmniejszy poziom hormonów i chęć do bitek...szczególnie,że to psy nierasowe..więc jajka im tak naprawdę na nic...

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie przytoczone przez Ciebie sytuacje a także Twoja reakcja na rady dziewczyn są dla mnie zupełnie niezrozumiałe.
Posiadam dwa samce spaniela, starszego i młodszego.
Jeden z nich, ten bez rodowodu, od razu został wykastrowany bez słowa dyskusji. Po co prowokować sytuacje stresowe - dwa [I]dominujące[/I] samce na jednym terytorium?
Poza tym kwestia bolącej łapki - przecież ten pies juz dawno powinien być zbadany przez kompetentnego weterynarza. Nie masz pojęcia co się z nią dzieje, wszystko opierasz na "chyba" i "może".Tekst o tym że weterynarz przesądza sprawy behawioralne jest równie dobry, jak słowa mojej już byłej wetki o koniecznosci posiadania szczeniat dla zdrowia suki.


Pamiętaj ze wyprowadzka siostry nic nie zmieni. Utrwalacie w tej chwili negatywne zachowania u psów i ich stosunek do Was. i to już w nich pozostanie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...