Jump to content
Dogomania

Krwiak ucha a narkoza ogólna u starego psa POTRZEBUJĘ RADY !


xxxastarothxxx

Recommended Posts

Witajcie. Parę dni temu adoptowałam ze schroniska starego, małego psa Dziadzia. Dziadzio od pierwszego dnia miał obwiśnięte jedne uszko. Drapał się po nim, ale ucho wyglądało normalnie... Wczoraj zauważyłam, że na uszku zrobił się spory balonik z płynem w środku. Byliśmy dzisiaj u weterynarza i potwierdził moje domysły- krwiak ucha... Mały dostał jakieś zastrzyki na krzepliwość krwi, tabletki do domu i jakiś steryd podskórnie. Jeśli się nie wchłonie, mamy zgłosić się we wtorek i pies będzie miał robiony zabieg pod narkozą ogólną na tym uszku...
I tu powstaje ogromny problem. Pies ma jakoś 12-14 lat, jest dość słabiutki i powolny. Badania krwi nie miał robionego, ponieważ nie byłoby precyzyjne. Miało się to odbyć za tydzień. Dzwoniłam do kilkunastu klinik na Śląsku i wszędzie leczenie wygląda tak samo łącznie z narkozą. Nikt nie chce zrobić tego przy znieczuleniu miejscowym :(
Boję się, że pies nie przeżyje... Po raz pierwszy od kilkunastu lat maluch ma dom... Patrzy z taką wdzięcznością, a ja mam narażać go na śmierć?
Powiedzcie mi, czy znacie może weterynarza, który wykonuje takie zabiegi przy znieczuleniu miejscowym?
Wykonywał to ktoś na starym psie?
Mam pozwolić na zabieg, czy szukać dalej?
Bardzo proszę o rady, ponieważ nie zostało mi dużo czasu :placz:

Link to comment
Share on other sites

wpierw trzeba zobaczyć w mire morzliwości czy to ucho aby w środku nie jest zapalne(świąd,drapani,tzrepanie uchem,ocieranie chorym uchem o przednmioty-krwiak gotowy)-w razie koniecznosci zakraplac leki do tego ucha.leki doustne "na krwiaka"ok.w znieczuleniu miejscowym nikt raczej nie podejmie wyzwania-pies to nie człowiek nie usiedzi w spokoju w jednym miejscu,sam zabieg ciekawie nie wygląda-wykonuje sie go tylko w ogólnym znieczuleniu.leki "na krwiaka"podaje się dośc długo nawet ok miesiąca więc trzeba uzbroic się w cierpliwoćś.
jeśli wyniki krwi-morfologia i biochemia sa w normie to nie musisz się obawiac znieczulenia ogólnego.pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mówi się, że narkoza wziewna jest mniej obciążająca dla organizmu, można ją precyzyjniej dawkować i dlatego poleca się ten rodzaj dla starszych zwierząt. Jeśli zabieg będzie konieczny, poszukaj, która lecznica dostępna dla ciebie stosuje ten rodzaj narkozy. I zasięgnij opinii o wecie, który tam przyjmuje - doświadczenie i biegłość lekarza też się liczą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...