Jump to content
Dogomania

Ile uderzen?


Wiza

Recommended Posts

Ostatnio maglowałam ten temat z doktorem Niziołkiem (psi kardiolog) i sprawa wygląda tak:
Tętno to kwestia osobnicza, powinno wynosić od 70 do 150, przy czym zależy od wieku, wielkości psa, stanu fizycznego (czy pies jest w spoczynku czy może po wysiłku albo w stresie) i danego osobnika.
U retrieverów podobno często zdarza się wolne tętno (60-70 uderzeń na minitę) w spoczynku i jest to całkowicie normalne.
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości i podejrzenia co do stanu serca Twojej suni (szybko się męczy, dyszy, ma blade dziąsła, a po naciśnięciu na dziąsło biała plama znika dłużej niż 2 sekundy) to zgłoś się do doktora na badanie, które wszystko wyjaśni i rozwieje wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam serdecznie.Jesteśmy po badaniach kardiologicznych.Wszystko u mojej suni jest ok- ma 2 lata.Ma 92 uderzenia.Ale otrzymałam w czasie badań cenną dla mnie uwagę.Jak bedę ją dopuszczać,to lepiej znaleźć dla niej kandydata o szybszym tętnie.Ponoć większość goldenów w Polsce ma dość niskie tętno i właśnie przy rozrodzie dobrzeby było zwracać też na to uwagę.Nie wiedząc o tym tworzymy osobniki o powolnych tętnach i to może w przyszłości niepokoić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...