Jump to content
Dogomania

bardzo proszę o poradę !


Recommended Posts

Witam serdecznie użytkowników forum. Jestem debiutantką :) dlatego bardzo proszę o poradę dotycząca mojego szczeniaka owczarka niemieckiego. Mam problem związany z jego dziwnym sposobem chodzenia-pies na smyczy co parę kroków się kładzie lub siada jest leniwy i niechętny do spacerów. Zauważyłam również,że dziwnie stawia swoje łapy-zamiast na poduszkach chodzi jakby miał stopy stawiając nogi w literę L. Nie wiem czemu tak się zachowuje. Weterynarz badał stawy i stwierdził, że jest wszystko w porządku ale ja jestem pełna obaw zwłaszcza że narośla za poduszkami ciągle są obdarte i czasami leci troszkę krew. Scooby'ego mam od 4 dni w domu (szczeniak ma niecałe 4 miesiące) i bardzo się boję że coś jest nie tak-niestety brak mi doświadczenie. Jeśli ktoś miał podobny problem bardzo proszę o pomoc. Chętnie też poznam upodobania smakowe Waszych piesków i nazwy karm, które polecacie i chwalicie. Bardzo proszę o odpowiedź na maila [email][email protected][/email]. Pozdrawiam serdecznie Ania i Scooby

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Napisałaś, że weterynarz badał stawy, czyli co? Zrobił prześwietlenie? Bo to podstawa w takim przypadku.

Jeśli robił i wynik był OK, to być może pies jest przekątowany i dlatego ma problemy z prawidłowym chodzeniem. Zdarzają się takie psy. Chodzą jakby były połamane.

Twój ma 4 miesiące, jest w fazie rozwoju, może za szybko rośnie i ma niedobór potrzebnych minerałów lub witamin. Z reguły dobra karma załatwia sprawę, ale czasem trzeba pomóc dodatkową porcja wapnia. Oczywiście Arthroflex podajesz codziennie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...