Jump to content
Dogomania

Czy ubierać maltańczyka?


takaja1

Recommended Posts

Witam,
jestem nowa na tym forum, za kilka dni w końcu stanę się szczęśliwą posiadaczką upragnionego pieska (maltańczyka oczywiście;)). Dużo czytałam o ich wychowaniu i pielęgnacji, jednak nie znalazlam jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy powinnam go ubierać na dwór? Napiszcie proszę, czy wy ubieracie wasze psiaki?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam, też jestem na forum nowa i mam ten sam problem. Mój Maltańczyk ma 12 tygodni i niedługo będzie mógł wychodzić na dwór- na ta okazje kupiłam mu polarową peleryne- osłania grzbiet i szyję. Dziś został wyniesiony z domu prosto do (zimnego) samochodu w tym ciuchu i do tego miał koc. Cały się trząsł z zimna:( Niedługo chcę psa uczyć załatwiania się na dworze, ale nie wiem czy pies jak jest mu tak zimno będzie w ogóle chciał wychodzić z domu. Myślę o kupnie takiego ubranka na zime [url]http://www.dogglamour.pl/?22,fusce-felis-enim[/url] Czy będzie chciał w tym chodzić jak dostaje szału jak mu ubiorę szelki?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Jeżeli ubarnko będzie odpowiednio dobrane to nie ma przeciwskazań co do ubierania psiaka gdy na dworze jest zimno :)
Najlepiej, gdy ubranku ma od spodu polar, a z wierzchu ortalion.
Jedne psy trzeba przyzwyczajać do noszenia ubranek, inne bez problemu zaakceptują wdzianko.
W przypadku Maltana z długim włosem trzeba więcej czasu przeznaczyć na pielęgnację i uważać by przez ubranko nie tworzyły się kołtuny...

Link to comment
Share on other sites

Jestem właścicielką maltańczyka ma on 1 rok i 8 miesięcy i ubieram go na podwórku zimą ma kurtkę z polarem a w bardzo mroźne dni zakładam mu buty które kupiłam w grudniu bo nie chciał chodzić skakał na trzech łapkach i patrzył się żeby go wziąć na ręce a w butach biega jak szalony wiosną i jesienią jak pada duży deszcz to zakładam kombinezon z ortalionu żeby nie mókł. Ważne żeby ubranie było wygodnie dla psa mój ma kombinezon z łapkami sam prosi żeby zakładać jak jest zimno i wyjdę beż ubranka to siada przed klatką i nie chce iść.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam, jestem posiadaczem Maltasi od roku, polecam ubieranie przy temperaturach 0 i poniżej. Zależy to również od długości włosa (moja strzyżona na krótko ). Przy bardzo długim włosiu w ubranku przy aktywności (biegach , zabawach) się trochę filcuje i trzeba po spacerku rozczesać. Na mrozy i wiatry raczej polecam ubrać:)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/142949-olga2309"][B]olga2309[/B][/URL] kurteczka jak najbardziej na niskie temperatury wybrałaś. Malucha musisz po prostu przyzwyczaić i nic na siłę. Wiadomo ,że mały pies odczuwa dyskomfort przy niskich temperaturach i nie zawsze będzie chciał współpracować tym bardziej że jest jeszcze młodziutki. Wprowadż nagradzanie przysmakami za każdorazowe ubranie psiaka (oczywiście mowa o zdrowych przysmakach - osobiście stosuję Rojal Canin przysmaki dla psów do 10 kg. Życzę powodzenia.
[LIST]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam.
Moim zdaniem zimą wszystkie małe pieski powinny być ubierane, szczególnie jeżeli są strzyżone na krótko tak więc właściciele maltańczyków oraz yorków powinni ubierać swoje pociechy w ciepłe ubranka jeżeli temperatura powietrza spadnie poniżej zera. Jeżeli ktoś nie wie gdzie kupić ciepłe ubranko dla swojego maltańczyka to tutaj [URL]http://www.york-shop.pl/[/URL] jest fajny sklep w którym znajdziecie ciuszki na każda okazję. Dodatkowo każdy produkt mogą uszyć na indywidualny rozmiar psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madziunia_Krk']Witam.
Moim zdaniem zimą wszystkie małe pieski powinny być ubierane, szczególnie jeżeli są strzyżone na krótko tak więc właściciele maltańczyków oraz yorków powinni ubierać swoje pociechy w ciepłe ubranka jeżeli temperatura powietrza spadnie poniżej zera. Jeżeli ktoś nie wie gdzie kupić ciepłe ubranko dla swojego maltańczyka to tutaj [URL]http://www.york-shop.pl/[/URL] jest fajny sklep w którym znajdziecie ciuszki na każda okazję. Dodatkowo każdy produkt mogą uszyć na indywidualny rozmiar psa.[/QUOTE]

Weź już skończ z tym spamem :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...