Jump to content
Dogomania

Moja kochana jofa 30.10.2012 odeszła za tm


nariin

Recommended Posts

Miałam niestety okazję przekonać się, że rozstanie boli tak samo wtedy, gdy pies odchodzi nagle jak i wtedy, gdy jest czas, żeby sie na to przygotować. Trudno się z tym pogodzić niezależnie od tego czy ma kilka dni, miesięcy, kilkanaście lat. Ale przyznam, ze zawsze myślałam, ze łatwiej zapełnić chociaż pustkę, kiedy zostają z nami inne zwierzaki. tego jeszcze nie doświadczyłam. 4 października pożegnałam moją Fraszkę. Do dzisiaj jej posłanie, smycz, miski pozostają na swoim miejscu. Nie są już potrzebne Fraszce ale ja wciąż nie mogę w to uwierzyć. Tak samo jak nie potrafię się przyzwyczaić do tego, że po moim powrocie do domu, ona mnie już nigdy nie przywita w drzwiach; często wydaje mi się, że ją słyszę za drzwiami tak jak codziennie przez sześć lat.
Podobnie było po odejściu Puni. To Fraszka zapełniła tę pustkę w moim codziennym życiu bez Puni, Zal pozostał.

Link to comment
Share on other sites

Jest ze mną jej syn i córka, jednak nie zapełniją pustki, to jest okropny ból -pocieszam się marzeniem, że wróci do mnie w innym psie, będę jej szukać ... czy znajdę ?

czas czasem zapomina zagoić ran ... a niektóre wcale się nie chcą goić

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000]-pocieszam się marzeniem, że wróci do mnie w innym psie, będę jej szukać ... czy znajdę [/COLOR][/QUOTE][COLOR=#000000]
[/COLOR]Po śmierci Puni prawie od razu zdecydowałam, ze chcę zaopiekować się psem, który będzie potrzebował pomocy. Chciałam, żeby następczyni Puni była do niej podobna. Fraszkę znalazłam po 3 miesiącach Nie przypominała Puni ani wyglądem ani charakterem ale miałam wrażenie, że Punia chyba kieruje jej zachowaniem. Z choroba Fraszki walczyłam z podwójna determinacją; czułam, że muszę nie tylko uratować Fraszkę ale też spłacić dług wobec Puni.

Edited by ma_ruda
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...