Jump to content
Dogomania

czkawka...


crazy

Recommended Posts

:-(witam,
wiem, że sporo młodych yorków miewa czkawki. tofiś miał je na początku - ok.2-4 miesiąca, i teraz powróciły (ma prawie rok).
jak można pomóc psu gdy tak go 'napadnie' czkanie? teraz bidulek ładnych pare minut się męczył, aż zasnął ze swoim ręczniczkiem...
macie jakies sposoby??

Link to comment
Share on other sites

W miesięczniku Mój Pies jest dodatek w postaci książeczki " Mój pies jest zdrowy - praktyczny poradnik jak pomóc choremu psu" i w nim jest napisane co może być przyczyną nawracającej czkawki i jak sobie z nią radzić. Jednym słowem należy podać psu 1-2 łyżeczki cukru w zależności od wielkości psa lub mniej humanitarnie wystraszyć lub pociągnąć za język - tak napisali. To ostatnie pozostawiam bez komentarza. Cukier, kto wie, może pomóc. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorkie']Ja właśnie sobie kupiłam :D Wystraszyć to jeszcze mogę, ale pociągnąć za język :-? A jak bym takiemu maleństwu go wyrwała? Ryzyko duże :shake:[/QUOTE]
takiej siły to Ty chyba nie masz, żeby wyrwać :p

ale z tym cukrem... rzeczywiście warto spróbować.
Aidka straszyć już próbowałam, nie działa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Burchardt']humanitarnie wystraszyć lub pociągnąć za język - tak napisali. [/QUOTE]

No to ja tak od zawsze robie. Lekko go szturchne z BU! Zawsze przechodzi choc raz musialam go pociagnac za jezyczek, bo bidula sie meczyl:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Burchardt']W miesięczniku Mój Pies jest dodatek w postaci książeczki " Mój pies jest zdrowy - praktyczny poradnik jak pomóc choremu psu" i w nim jest napisane co może być przyczyną nawracającej czkawki i jak sobie z nią radzić. Jednym słowem należy podać psu 1-2 łyżeczki cukru w zależności od wielkości psa lub mniej humanitarnie wystraszyć lub pociągnąć za język - tak napisali. To ostatnie pozostawiam bez komentarza. Cukier, kto wie, może pomóc. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek[/QUOTE]
[COLOR=seagreen][U][I][B][COLOR=magenta]Burchardt[/COLOR][/B]! [COLOR=sienna]Zbierasz[/COLOR] "[COLOR=darkslateblue]Mojego[/COLOR] [COLOR=deepskyblue]Psa[/COLOR]"? [COLOR=purple]Fajnie[/COLOR]! [COLOR=darkslategray]Ja[/COLOR] [COLOR=yellow]też[/COLOR]!!![/I][/U][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...