Jump to content
Dogomania

oto OTTO !! mój mały wulkan energii :)


Ana :)

Recommended Posts

  • Replies 791
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja tam bym go próbowała ustawiać jak właśnie będzie pełen sił, jak będzie zmęczony to nie odszczeka, bo mu sie nie będzie już chciało, ale jak będzie niewybiegany, korekta za wyskoki to zapamięta, że ty tego po prosti nie chcesz i w jakimkolwiek jest stanie nie będzie się rzucał.

Link to comment
Share on other sites

Ale wieści :(

Pamiętaj jak korekta to musi być też nagroda.. żeby wiedział co od niego oczekujesz. Jak się rzuca to korekta, jak coś tam drgnie w dobrym kierunku to pochwała i nagroda. Zacznijcie od psów co są w miarę spokojne, nie rzucaj go na głęboką wodę i nie idź od razu koło największych jazgaczy... małymi kroczkami. I musi wiedzieć, że ma w Tobie oparcie....
A mówisz mu wtedy Fe, nie wolno czy nie? i czy dobrze zna te komendy...


U mnie obecnie najlepiej sprawuje się obroża półzacisk. Założona ciasno za uszami jak jest zaciśnięta. Bo normalnie moje je noszą, ale jak widzę, ze będzie gorąco to podciągam obroże za uszy.

I trzymam moooocno za Was :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Hej. dawno nas tu nie było.
ojoj, co to problemik? Kurcze, ale się porobiło. To niesamowite że jeden taki glupi incydent potrafi psa całkiem zmienić...
Osobiście mi się wydaje że pies wybiegany, podmęczony lepiej się skupia. Chyba że on należy do tych co są w pancie wpatrzone cały czas, to zazdroszczę :)
A co myślisz o kantarku?

Link to comment
Share on other sites

My przed chwilą wróciliśmy, byliśmy kilka dni nad wodą na działce. Dobre miejsce do ćwiczeń bo sąsiedzi z innych działek też mają psy które są niesamowicie spokojne i w ogóle nie zwracały uwagi na szczekającego z furią Otta, sąsiedzi powiedzieli, że nie będzie im przeszkadzało jak trochę pospaceruje koło ich działek. Przez dwa dni była istna masakra ale na trzeci dzień mało reagował na psa z daleka ( a on jak zobaczy psa z daleka to już się rzuca ) ale ćwiczymy ciągle.

U naszego weta była behawiorystka, byłam z nią porozmawiać, opowiedziałam jej o tym pogryzieniu i o zachowaniu Otta nawet mogła zobaczyć to na swoje oczy. Powiedziała, że takie zachowanie jest na tle lękowym i i łańcuszkowa obroża powinna pomóc skóro pół zacisk nie działa na niego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='(:Buńka:)']Doberek:)
Teraz jak jest taki u pał to może spróbuj go porządnie zmęczyć a potem przejdź gdzieś koło ujadacza przypłotowego i zobacz czy też się młody będzie tak zachowywał...[/QUOTE]

Nie ważne czy jest zmęczony czy nie reakcja na psa jest zawsze taka sama ..:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalyna']Ale wieści :(

Pamiętaj jak korekta to musi być też nagroda.. żeby wiedział co od niego oczekujesz. Jak się rzuca to korekta, jak coś tam drgnie w dobrym kierunku to pochwała i nagroda. Zacznijcie od psów co są w miarę spokojne, nie rzucaj go na głęboką wodę i nie idź od razu koło największych jazgaczy... małymi kroczkami. I musi wiedzieć, że ma w Tobie oparcie....
A mówisz mu wtedy Fe, nie wolno czy nie? i czy dobrze zna te komendy...


U mnie obecnie najlepiej sprawuje się obroża półzacisk. Założona ciasno za uszami jak jest zaciśnięta. Bo normalnie moje je noszą, ale jak widzę, ze będzie gorąco to podciągam obroże za uszy.

I trzymam moooocno za Was :kciuki:[/QUOTE]

U nas pół zacisk nic nie daje.. Od jutra będziemy chodzić na łańcuszku. On ogólnie chodzi bardzo spokojnie ( nie licząc momentów spotkań z psami innymi ). Stosuję komendę zostaw bo na tą najlepiej reaguje i najbardziej ją zna.

I trzymaj trzymaj za Nas kciuki bo się przydadzą :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Hej. dawno nas tu nie było.
ojoj, co to problemik? Kurcze, ale się porobiło. To niesamowite że jeden taki glupi incydent potrafi psa całkiem zmienić...
Osobiście mi się wydaje że pies wybiegany, podmęczony lepiej się skupia. Chyba że on należy do tych co są w pancie wpatrzone cały czas, to zazdroszczę :)
A co myślisz o kantarku?[/QUOTE]

No niestety porobiło się, ale walczymy z tym. Czasami taki jeden incydent może się odbić na psie niestety :( Oj niestety Otto nie jest w ogóle wpatrzony we mnie i żeby skupić jego uwagę na sobie trzeba się trochę namęczyć...
Kantarek raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem u niego za bardzo się szarpie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leónowa']Skoro po trzech dniach była już jakaś poprawa, to powinno wam to sprawnie pójść, do tego efektu dopełni łańcuszek. Powodzenia;)[/QUOTE]
Po trzech dniach nie darł ryja na psa z daleka, nawet trochę skupiał się na mnie. Tamten pies miał go głęboko gdzieś więc to też było pomocne.
Od jutra będziemy chodzić na łańcuszku :)
Dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

Otto odpoczywa na działce :D biedaczek przywiązany do drzewa :diabloti:

[IMG][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/5/rf76.jpg/"][IMG]http://img5.imageshack.us/img5/3658/rf76.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL][/IMG]


Jak by to TŻ powiedział Sieja Sieja Gogulina :D

[IMG][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/836/sytj.jpg/"][IMG]http://img836.imageshack.us/img836/7950/sytj.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL][/IMG]

Edited by Ana :)
Link to comment
Share on other sites

[quote name='leónowa']Długo chyba nie mógł usiedzieć, taka ta smycz postrzępiona, czyżby Ottuś się nudził?:evil_lol:[/QUOTE]

To nie smycz tylko jakaś linka wygrzebana z garażu spięta takim plastikowym zaciskiem bo się rozwiązywała dlatego tak marnie się prezentuje :P smycz mam tylko krótką i by nie mógł się ruszyć :D a poza tym patrz jaki ful wypas ma, za małe legowisko z biedronki za dwie dychy a raczej dokładnie za 19.99 zł , pobgryzaną miskę za 3 złote i jaką metalową jeszcze elegancką :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...