Jump to content
Dogomania

oto OTTO !! mój mały wulkan energii :)


Ana :)

Recommended Posts

[quote name='iva.05']To i my się witamy :lol: i pozdrawiamy Otto , jest cudowny . Moja jest podobnie umaszczona ale mniejsza , wazy 4,5 kg[/QUOTE]

Witamy w naszej galerii :D w której z reguły zdjęcia pojawiają się raz na 100 lat :D:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 791
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Majkowska']To się poprawcie, bo są tacy co na zdjęcia jak te hieny ;)
Choćby my :)

Głaski na dziś. Jak pogoda?[/QUOTE]

Zgubiłam kartę pamięci i nawet nie mam jak zdjęć zrobić :(
pogoda wczoraj całodniowo deszczowo zresztą tak samo jak i dzisiaj...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pcheelkaa']Ale Otto ma piękny banerek :O Jak go zrobiłaś?[/QUOTE]

Dziękujemy :) ja niestety nie umiem robić banerków więc zgłosiłam się tu [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233157-Darmowa-grafika-na-zam%C3%B3wienie-od-Mani2000[/url] polecam Ci :P szybciutko wykonane i bardzo ładnie :)

Link to comment
Share on other sites

Mam wielki problem :( nie wiem czy pisałam tu o zdarzeniu które miało miejsce jakieś 2 miesiące temu. A mianowicie szłam z Ottem przez osiedle ( Otto był na smyczy )kundliszon mój jak zawsze idzie spokojnie przy wózku, a tu z takiej alejki wybiega jakiś kundel kudłaty i rzuca się na mojego psa....:angryy: Otto mu nie popuścił i zaczął się z nim gryźć i to tak na poważnie. Mój TZ nie wiedział co miał zrobić bo przecież rąk nie wsadzi między kotłujące się psy więc kopnął tamtego psa, a później jakoś udało mu się go odgonić...( niestety do tej pory nie wiem kogo to pies) I najgorsze, że Otto od tamtej pory ma jakiś uraz, całkowicie się zmienił z totalnej ciapy i pedalskiego pieska ( jak go nazywali ) w jakiegoś furiata. Na większość psów rzuca się już z daleka:shake: a i czasami ludzi też chce za nogę złapać. Zrobił się najnormalniej agresywny:angryy: A ja nie umiem sobie z nim poradzić nigdy nie miałam do czynienia z takim zachowaniem. Jak mam iść z nim między ludzi to się stresuje. Niestety nie mam możliwości iść sama z nim poćwiczyć bo TZ pracuje w Niemczech, a ja jestem sama z małym dzieckiem. Poradźcie mi co mam zrobić. Będę się starała jak najlepiej umiem żeby wrócił mój kochany Otto :(

Link to comment
Share on other sites

Otto to nie jest znowu wielki pies, więc nawet idąc z dzieckiem możesz z nim ćwiczyć. Karcić, karcić i jeszcze raz karcić takie zachowania. Nie wiem na co młody reaguje, ale jako korekty mogłyby pomóc np. obroże zaciskowe bądź łańcuszek. Potrzebny jest jakiś bodziec, który go przywróci do porządku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leónowa']Otto to nie jest znowu wielki pies, więc nawet idąc z dzieckiem możesz z nim ćwiczyć. Karcić, karcić i jeszcze raz karcić takie zachowania. Nie wiem na co młody reaguje, ale jako korekty mogłyby pomóc np. obroże zaciskowe bądź łańcuszek. Potrzebny jest jakiś bodziec, który go przywróci do porządku.[/QUOTE]

I właśnie tak robię, ale on zero reakcji, chodzi na obroży zaciskowej, będę musiała mu kupić kaganiec, bo jak idę gdzieś gdzie jest więcej ludzi boje się, że złapie kogoś za nogę zanim jak zdążę zareagować. Będę na pewno chodziła i ćwiczyła z nim. Udało mi się go oduczyć rzucania z chęcią mordu na każdy przejeżdżający samochód to mam nadzieje, że uda mi się i to. A może lepiej zmienić obrożę ? na tą łańcuszkową ?

Link to comment
Share on other sites

Może umówcie się z kimś z dogo na spacer, z jakimś bardzo spokojnym psem, żeby to chociaż trochę odwrażliwić i pokazać mu, że nie każdy pies jest aż tak straszny ? U nas przynajmniej w kryzysowych sytuacjach, takie spacerki dużo dawały, oczywiście przy spokojnym kontakcie dużo chwalenia i smaków. ;)

Link to comment
Share on other sites

Smaki i owszem, chwalenie za spokojne zachowania, ale jak nie reaguje na zwykły zacisk to watro by spróbować z łańcuszkiem, im cieńszy tym lepiej będzie się sprawował, widziałam ostatnio w sklepie właśnie tego typu dla mniejszych psów, coś a'la mój i jeszcze mniejsze, chyba z trixie. A kaganiec można założyć jeżeli nie będziesz się czuła pewnie, lepsze to niż miałby kogoś dziabnąć.

Link to comment
Share on other sites

No i chyba właśnie będę musiała za łańcuszkiem się porozglądać się bo na zwykłej zaciskowej prawie w ogóle nie reaguje.. kaganiec raczej będę musiała założyć jak będę szła w bardziej zatłoczone miejsca tak na wszelki wypadek. [B]Paulaa [/B]chodzi o to, że tu raczej nie ma takich osób, a jak już się jakaś znajdzie to strasznie trudno się zgrać bo pracują i wychodzą na dłuższe spacery późnym wieczorem, a ja jak tak nie mogę bo muszę wtedy młodego kłaść spać.

Link to comment
Share on other sites

Odwarżliwiać go możesz chodząc nie tyle co w zatłoczone miejsca co przchodząc koło domków, gdzie zwykle biega jakiś rozwrzeszczany, pobudzony pies, korektować i nagradzać za spokojne przejścia, bo pewnie i jego będzie bardzo korciło, żeby odpyszczyć.

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie mieszkam na takiej ulicy domków i jak idziemy w stronę działek to przechodzimy obok kilku takich właśnie psów na pewno będę wtedy z nim też ćwiczyła. Nie pozostaje mi nic tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć z Ottem, mam nadzieje, że przyniesie to skutki

Link to comment
Share on other sites

Miejmy nadzieje. Niech tylko ta cholerna sesja się już skończy ! wtedy będę mogła poświecić więcej czasu na szkolenie. Chociaż nie jest łatwo pogodzić tyle spraw samej, zajmowanie się 2,5 latkiem, psem, całym domem + palenie w piecu, szkoła. Muszę się przyzwyczaić, że nie mam nikogo w sumie do pomocy. Ale i tak pewnie zostanę bohaterem we własnym domu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...