Jump to content
Dogomania

Co robić! Proszę o pomoc.


Nath

Recommended Posts

[quote name='Nath']Nie wiem co mam robić moja sunia ok. 4 miesiące dziś rano już zwymiotowała 7 razy... ? Czy to jest zatrucie? Już nie ma czym wymiotować i tylko jakaś ciągnąca sie a' la flegma wypływa jej z pyska. Przejdzie jej czy mam jechac do weta?[/QUOTE]

Trudno powiedzieć ,nie znam dokładnie całej historii .Najlepiej udaj sie do weta jak najszybciej najszybciej
Szczenieta bardzo szybko się odwadniaja i jesli to jakas wirusówka to moze byc żle .Pędz do weta .
Przyczyn moze byc wiele......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='funia']I co jedziesz do weta?A moze psiak coś zjadł ...co nie było zjadliwe ?[/QUOTE]

To też całkiem możliwe, bo wcina wszystko co jej pod pysk podpadnie, no ale żeby tyle razy.
Dzwoniłam, ale akurat się uspokoiło (w sumie 10 razy zwyiotowała w tym raz w nocy), więc mi powiedzieli, żebym dawała wodę jej, a jeżeli znowu będzie wymiotować to wtedy przyjechać. Miejmy nadzieję, że jest już po wszystkim. Przestraszyłam się nie mało. Biedna leży i śpi, ale niech wypocznie. Z tego wszyskiego zapomniałam się zapytać jak z jedzeniem czy głodzić dzisiaj czy np spróbować jej dać ryż z kurczakiem albo marchewką. I pewno długi spacer odpada...

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoniłam do innego weterynarza, który przyjmuje w niedziele bo tamten coś mi nie pasował.

Zaraz z małą jadę do weterynarza zobaczymy co dalej będzie. Mam nadzieję tylko że to nic poważnego. Bo możliwe że kroplówka będzie potrzebna.. ehhh obym tylko szybciutko odzyskała mojego urwisa :shake:

Link to comment
Share on other sites

nath jak wrócisz napisz co tam ze szczeniakiem.tak jak któras z poprzedniczek radziła-jak wymiotuje to nic do zarcia przez przynajmniej 12 h.woda w skąpych ilościach,powinna dostać kroplówkę,ale to pewnie juz piesek dostał.jeśli piesek bawił się jakimis pluszakami lub piłkami tenisowymi to pozabieraj tego typu zabawki.nitki z zabawek czesto sa połykane przez psy i potem sa wymioty

Link to comment
Share on other sites

Właściwie to wszystko w porządku, dostała dwa zastrzyki. Ma tylko pić dzisiaj, jutro można dawać jej jedzenie, jeśli wszystko dalej będzie dobrze to wizyta kontrolna we wtorek. Jeśli znowu się pojawią wymioty albo biegunka to jutro, jak najszybciej. Lekarz zalecił jeszcze badanie kału, żeby sprawdzić czy potrzebuje jakieś tabletki na odrobaczenie czy nie.

Oj nitki, jakieś koraliki nie wiadomo skąd... wczoraj przyszłam ze sklepu i wyciągnęła moje klapki z szafki na buty (musiała się tam polożyć i oprzeć o szafkę) i pogryzła, a na paskach były malutkie koraliki. Może to przez to. Generalnie wszystko bierze do pyska i nie da się jej tego oduczyć. Z wiekiem trochę powinno przejść.

Nie powiem trochę mnie ta sytuacja sparaliżowała, bo nigty nie miałam do czynienia z jakimiś poważniejszymi dolegliwościami. I dziękuję za szybkie odpowiedzi na dogo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakonna']małe psy uwielbiają memłać wszystko :) dlatego trzeba pilnować bo większość rzeczy przez psa przejdzie bez większej szkody ale może się trafić coś co porządnie zaszkodzi.[/QUOTE]

Staram się jak mogę, ale nigdy w 100% się nie upilnuje takieg małego wariata. Najważniejsze, że już czuje się dobrze. Gryzie swoją kość i się bawi (sama, bo wolę jej nie zmuszać). Jutro już powinno być normalnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...