Jump to content
Dogomania

Agresja dwóch suk do tej pory zaprzyjaźnionych


oleska

Recommended Posts

Witam,
mam dwie suki ze schroniska. [url]http://www.schronisko-skierniewice.pl/show_gallery.php?id=221[/url]
Mniejszą rudą mamy od wrzesnia 2010, wyzełke od kwietnia 2011. Pierwsze ich spięcie było 2 miesiące po adopcji wyzełki. Wcześniej podczas choroby Tesi- wyżełki Daytona opiekowała się nią, czuwała, lizała. Zdziwieni byliśmy więc pierwszą kłótnią. Poszło o zabawke, więc wyeliminowalismy zabawki. Potem bylo juz tylko dobrze. Zima to był piękny czas. Wspolne spanie, zostawanie w domu podczas naszej nieobecności. Mamy jeszcze 2 psy cała sfora dogadywała sie poprawnie. Potem przyszła wiosna. Wiecej były na dworze, czas szaleństwa i zabaw całe dnie na podwórku. Znów poszło o zabawke, która stał sie plastikowa butelka. Tym razem nie obyło sie bez ran. Oberwało sie głownie Tesi, poniewaz jest słabasza sporo od Daytony. Po dniu leczenia ran wszystko zaczelo wracać do normy. Wspólny boks, łóżko w domu. Aż do września. 2 tyg temu spieły sie w domu. Bez ostrzeżenia. Zaczeliśmy nabierać pewności, ze zaczyna bójki Tesi. Wczoraj było juz pewne. Głaskałam jak zawsze obie. Niepokoj narosl chyba juz wczesniej czego nie poczułam. Za chwile atak. Lanie woda nic nie dawało. Po długiej szarpaninie udało sie je rozdzielic ale krew sie polała mocno. Tesi jak zawsze oberwała gorzej. Teraz są odseparowane. Radziłam sie specjalistów na szybko. Odradzaja adaptacje ponowna do czasu jakis szkoleń. Jestem przerazona. Psy w domu nie moga byc separowane, brak mozliwosci. Na dworze tez ciezko. Sytuacja nasila sie. W boksie kazda zna swoje miejsce, dogaduja sie bez problemu. Obawiam sie jednak, ze juz i tu zaczna sie konflikty. Dopada mnie mysl rozstania sie z którąś z nich co jest dla mnie niewyobrazalnym bólem. Bezpieczeństwo i normalne zycie obu suk jest jednak przeciez wazniejsze.... a tak sie życ nie da... Prosze o pomoc, porady ludzi którzy byli w podobnej sytuacji. Szkolenia, porady behawioralne przed nami. Na cud mam jednak nie liczyc wg pierwszych porad na gorąco........

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...