Jump to content
Dogomania

Proszę o radę-łysinka nad noskiem


koregra

Recommended Posts

[quote name='madziasto4']Masterowi uszka też troszkę łysiały za pierwszym razem, kiedy ta dolegliwość go dopadła. Wtedy smarowałam mu nosek i końcówki uszek Surolanem i po jakimś czasie ustąpiło[/quote]
U nas jest tragedia, uszy pokrywaja się brązową skorupą...:placz: i łysieją.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Erato']Witajcie, przykre jest, że nasze pociechy dopadaja takie dolegliwosci.
Widze, ze jestescie doswiadczone w temacie "łysinek", wiec spytam czy znacie jakis przypadek yorka, ktoremu łysieja uszka?[/quote]

Erato koniecznie przeczytaj temat [URL]http://www.yorkland.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=63&Itemid=2&lang=pl_PL[/URL][COLOR=blue][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erato']U nas jest tragedia, uszy pokrywaja się brązową skorupą...:placz: i łysieją.[/quote]


Na yorklandzie znalazłam swojego czasu ta porade poczytaj moze pomoze :)

[URL]http://www.yorkland.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=63&Itemid=2&lang=pl_PL[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Postaramy sie, choć nie wiem z jakim skutkiem. Oby wasze noskowe łysinki szybko ustąpiły. A może spytajcie weta u mukotest. Pobiera sie włoski i robi "posiew" na pożywce dla grzybów (składnikiem jest agar i substancje mineralne w odpowiednich proporcjach). Czeka sie kilka dni i jeśli to grzyb, to bedzie widać rozwijającą sie grzybnie.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki dziewczyny za wsparcie:buzi: Czytałam te porady ale jest problem. Po pierwsze maluch jest na całą serie 1all sysytem uczulony, a dwa to ze dopóki nie pobierzemy materiału do badania nie mogę nic używać do kąpieli itp., bo zatrę właściwy obraz choroby i wynik testu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odświeżam wątek ponieważ sa już postępy w diagnozie dziwnego łysienia uszu:)
Na pewno to nie grzyb, a najprawdopodobniej zamieranie naczynek krwionośnych na brzegach małżowin usznych. Taknki sa niedożywione i obumierają a skóra zmienia barwę. To jedna diagnoza, druga to taka, że jednak to idiopatyczne łysienie uszu - "skórzaste ucho" i nic sie nie da zrobić bo to genetyka takiego figla płata. Póki co trzymamy sie 1 wersji i leczymy lekami dla ludzi:) Tym bardziej, że faktycznie ta ciemna skorupka postępuje od brzegów uszek. Leczenie długotrwałe ale skuteczne, zobaczymy... Póki co wydaje mi się, że włoski przestały wychodzić:multi:
Pani wet. całkiem konkretna i mam nadzieje, że ona jedna się nie myliła...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koregra']Ja też bym stawiała na tą pierwszą diagnozę. A czym się leczycie ?
[FONT=Garamond][SIZE=1][COLOR=paleturquoise]Bedę dopiero w poniedziałek wieczorem:-([/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

Leczymy sie lekiem o nazwie polfilin. Powoduje on cytuje z ulotki" poprawia krążenie obwodowe i zaopatrzenie tkanek w tlen i składniki odżywcze, zapobiega powstawaniu zakrzepów." Lek co mnie ucieszyło tani i co ważne skuteczny ale nie zapeszam. A jak nosek twojej suni? Zdjęcie w bluzie SUPER:)

[quote name='agnilale']Czy "skorzaste ucho" to wada genetyczna?tak powiedzial weterynarz?[/quote]
Hej, tak powiedział wet. Jest to skłonność, wada przenoszona genetycznie. Piesek nie musi mieć ale jeśli w linii hodowlanej występuje jest szansa, że zachoruje. Stwierdziła, że walka z tym schorzeniem to "walka z wiatrakami":-( Zaznaczam, że z genetyki posiadam tylko poziom wiedzy niezbędnej i powtarzam słowa weta:)

Link to comment
Share on other sites

Mojemu maluszkowi w ostatnie wakacje uszka zrobiły sie takie własnie łyse i ciemne ale złozyłam to na karb słonca ze moze na palazy sobie odparzył smarowałam mu to mascia oxycort i pomogło :) Zeszła mu tak jakby stara skóra i pojawiły sie nowe włoski.Oxycort zastosowałam według własnego widzimisie.Lekarz powiedział ze skoro pomaga to stosujemy dalej i było po sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Sahar fajnie, że twojemy pieskowi pomogło, ale ja nauczyłam sie z aplikowaniem samej leków uważać. Maniek za dużo przeszedł jak był malutki i teraz staram sie jeśli nie ma musu nic mu nie dawać. Pozatym ta maść jeśli sie nie myle jest na jakieś zapalenia bakteryjne czy coś w tym stylu a Maniek miał po prostu martwy naskórek ma uszkach i źle osadzone włosy. Ale dobrze wiedzieć, że czasami pomaga:)
Oby nasze szkraby więcej takich problemów nie miały:cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='koregra'] nad noskiem taki meszek długości kilku mm ciągle taki sam.
Dziś zauważyłam powrót tego wszystkiego ale tylko nad noskiem.
Pojawił się łupieżyk czy coś w stylu złuszczonej skórki i włoski jej wychodzą


A to ten nosek
[IMG]http://img329.imageshack.us/img329/797/40456071gh8.jpg[/IMG][/quote]

Czy udało Ci się to wyleczyć ?
Iwan ma to samo chyba. W dodatku wąsy, które były czarne robią się jasnobrązowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shahar']Dziewczyny poczytajcie sobie wątek na Yorklandzie o skórzastym uchu tam pisze ze własnie oprócz tego uszka to włoski wychodza własnie miedzy innymi przy nosku.Moze to bedzie to....[/quote]

czytałam to, ale u nas z uszami jest ok-nigdy nie wychodziły tam włoski
ja bylam u weta i on stwierdzil coś zupełnie innego, ale chciałabym wiedzieć co u Corinki, czy to zniknęło
ta łysinka jest inna też, niż u Mastera-wygląda dokładnie jak Corinki ( jest przy tzw. lusterku noska ), a nie pionowo do niego

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie wyleczyliśmy tego, jeśli to choroba. Wet powiedział ze to genetyczne. Smaruje ja cała olejkiem migdałowym i to miejsce nacieram bardziej. Jest lepiej bo nie wypadają jej te włoski ale bardzo wolno rosną, zobaczymy co to będzie.
Co do uszu to Corinka miała problem jak była mała ale to nie to samo co na stronie Yorklandzie. Uszka są już zarośniete. Jestem ciekawa czy uda się komuś to wyleczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koregra']Niestety nie wyleczyliśmy tego, jeśli to choroba. Wet powiedział ze to genetyczne. Smaruje ja cała olejkiem migdałowym i to miejsce nacieram bardziej. Jest lepiej bo nie wypadają jej te włoski ale bardzo wolno rosną, zobaczymy co to będzie.
Co do uszu to Corinka miała problem jak była mała ale to nie to samo co na stronie Yorklandzie. Uszka są już zarośniete. Jestem ciekawa czy uda się komuś to wyleczyć.[/quote]

[FONT=Arial]Dzięki, że odpisałaś.[/FONT]
[FONT=Arial]Otóż z nami było tak. [/FONT]
[FONT=Arial]Gdzieś w maju miałam szczepić Iwana na wściekliznę, ale ponieważ zauważyłam wtedy , że coś nie tak z tym noskiem i drapał się po uszach powiedziałam to wetowi.[/FONT]
[FONT=Arial]Stwierdził, że to zapalenie uszu, a przy tym bywa, że to może się tak przenosić i na nos.[/FONT]
[FONT=Arial]Zapalenie wyleczyliśmy w miarę sprawnie. Stwierdziłam więc, że ten nosek może potrzebuje trochę czasu na „renowację” zwłaszcza, że to się nie pogarszało.[/FONT]
[FONT=Arial]Ale nie powiem, żeby było lepiej. Poza tym zauważyłam, że wąsy rosną jasnobrązowe, a końcówki są czarne.[/FONT]
[FONT=Arial]Postanowiłam udać się do innego weta.[/FONT]
[FONT=Arial]W czasie wizyty obejrzał dokładnie skórę Iwana i oczywiście nic innego nie znalazł [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT]
[FONT=Arial]Dostaliśmy coś żółtego do smarowania. Okazało się, że to Oridermyl, którym wcześniej smarowałam mu uszy. Trochę mnie to wkurzyło, bo miałam go w domu, tylko w postaci maści.[/FONT]
[FONT=Arial]Za tydzień kontrola, w czasie której zgodnie doszliśmy do wniosku, że niewiele to dało. Pan doktor stwierdził, że będzie musiał się dokształcić, bo nie spotkał się dotąd z takim przypadkiem. Miałam przyjść w poniedziałek ( to była sobota).[/FONT]
[FONT=Arial]Na następnej wizycie wyciągnął książkę ze zdjęciem takiego nosa ( no trochę większego) i powiedział : uczulenie na słońce :crazyeye:[/FONT]
[FONT=Arial]Zdębiałam. [/FONT]
[FONT=Arial]Rozumiem, gdyby Iwan przebywał godzinami np. w ogrodzie-ale spacery po osiedlu lub po pobliskim parku ?[/FONT]
[FONT=Arial]A teraz leczenie.[/FONT]
[FONT=Arial]Kazał mi kupić preparat z borówki ( u nas mówi się czarna jagoda) z wit.E[/FONT]
[FONT=Arial]Tu nie miałam problemu, bo łykałam cos takiego na oczy.[/FONT]
[FONT=Arial]Przed wyjściem smarować balsamem z filtrem UVA UVB[/FONT]
[FONT=Arial]I dalej smarować Oridermylem.[/FONT]
[FONT=Arial]Za jakieś dwa tygodnie mam iść do kontroli.[/FONT]
[FONT=Arial]Czy jest lepiej- trudno mi stwierdzić, bo nos cały czas zasmarowany :lol:[/FONT]
[FONT=Arial]Ufff... ale się rozpisałam[/FONT]
[FONT=Arial]Ale może to pomoże Corince, albo komuś innemu.[/FONT]
[FONT=Arial]Mam tylko nadzieję, że diagnoza jest trafna :eviltong:[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Zaciekawiłaś mnie ta diagnozą. Cori trochę na słoneczku przebywa. Lato na balkonie, a jak jest chłodniej to na misiu przy drzwiach od balkona ale tam też słonce zapodaje ostro. Tylko w takim razie co z jesienią i zimą przeciez mniej czasu na słoneczku jest bo ziamno. Jestem ciekawa efektów tej kuracji. A czy mozesz dać fotkę noska Iwanka, tak dla porównania.
A i jeszcze jedno pytanko ten reparat z borówki to w tabletkach w paście? I jakie dawki się podaje? I na co to działa wogóle?
Bardzo ciekawe, bardzo.
A i moze jeszcze jedno, ta książka to medyczna jakas była tą co wet pokazał i tam właśnie było o tym uczuleniu? Niesamowite.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koregra']Zaciekawiłaś mnie ta diagnozą. Cori trochę na słoneczku przebywa. Lato na balkonie, a jak jest chłodniej to na misiu przy drzwiach od balkona ale tam też słonce zapodaje ostro. Tylko w takim razie co z jesienią i zimą przeciez mniej czasu na słoneczku jest bo ziamno. Jestem ciekawa efektów tej kuracji. A czy mozesz dać fotkę noska Iwanka, tak dla porównania.
A i jeszcze jedno pytanko ten reparat z borówki to w tabletkach w paście? I jakie dawki się podaje? I na co to działa wogóle?
Bardzo ciekawe, bardzo.
A i moze jeszcze jedno, ta książka to medyczna jakas była tą co wet pokazał i tam właśnie było o tym uczuleniu? Niesamowite.[/quote]

Fotka przy okazji, bo śpi i w ogóle jest na mnie obrażony, bo go potraktowalam olejem :evil_lol:
ten preparat jaki kupiłam to Klarin-jest w tabletkach i on je zjada :multi:
co prawda bawimy się przy tym w taką grę, że ja udaję, że mu go zabieram i wtedy on zabiera itd., aż do upragnionego końca tj, zjedzenia ( wiem, że to bez sensu, ale działa :eviltong: )-jedna dziennie, więc idzie wytrzymać.
Działa na brak barwnika ( odbarwione wasy). Jako preparat na oczy,brak barwnika na siatkówce oka. Sprawdź Corince wąsy u nasady, moze też u niej tak jest.
Książka była gruuuba i naukowa :lol:
Pan doktor stwierdził, że lubi sobie przypominać to czego się uczył na studiach i zapomniał z braku takich przypadków. W ogóle bardzo mnie tym ujął. Tylko, żeby to było to :-(
A tak BTW gdzie kupowałaś olej migdałowy? bo norka mi się kończy, a włoski Corinki po nim boskie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

No wąsy to ma jasne tylko końce są czarne ale nawet nie pomyślałam że to jest coś ważnego. Myślałam ze takie ma i już.
Fajny wet lubie jak mówią prawde że nie wiedzą i musza doczytać niż ściemnia i faszeruje lekami na ślepo.
Co do ojejku to jest z [URL]http://www.vulpes-kosmetyki.pl/index.php?a=kosmetyki-dla-psow&c=8[/URL]
Jestem ciekawa czy to pomoże Iwankowi. Poczekamy zobaczymy. Mam nadzieje ze dasz znać bo to będą wiadomości ważne nie tylko dla mnie:p
Pozdrawiam gorąco i trzymam kciuki za terapie.
Ucałuj obrazińskiego;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...