Jump to content
Dogomania

Smycz dla boksera z... biedronki? Ma ktoś?


magdarzeszow

Recommended Posts

Witam, dziś w sklepie Biedronka natknęłam się na smycze rozsuwane , rzekomo dla psów z wagą do 50 kg, za 30 zł - ktoś może taką zakupił? Sprawdza się?

Dodam, że mam suczkę, dorosłą, raczej 'szczupłą', ciężko mi ocenić ile rzeczywiście waży. W każdym razie strasznie ciągnie będąc na sacerze, nic się nie slucha... I ma mnóstwo siły, jak to bokser. Zastanawiam się w związku z tym czy nie zerwie tej wysuwanej taśmy...


Bylabym bardzo wdzięczna za porady

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,
ja nie mam tej smyczy z biedronki tylko słyszałam że nie są zbyt mocne. Ja mam flexi z taśmą i szczerze ci powiem że przy szalonym bokserze jeszcze działa (ma ok 2lat). Miałam też taką Pedigree i nie wytrzymała 3miesięcznego szczeniaka ;)
Plusem smyczy rozciąganych jest to, że pies będąc pod kątrolą ma trochę swobody. Ale właśnie na niej mój pies ciągnie bo wie, że ma te 8m do dyspozycji, plus przy różnych wyskokach trudniej go opanować niż na zwykłej.
Spróbuj nauczyć ją ładnego chodzenia a wtedy smycz będzie bez znaczenia :smile:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

[SIZE=2][FONT=arial][COLOR=#000000]Nie ryzykuj z tą smyczą z Biedronki… Jeśli możesz, to zainwestuj we Flexi (najlepiej Maxi, 8m z taśmy) wiem doskonale, co znaczy ciągnący bokser. Jeśli nie możesz, to pozostań przy zwykłej smyczy. Mojej Pepsi zdarza się pociągnąć jak ma głupawkę albo widzi innego psa, czyli obiekt do zabawy i wtedy strasznie ciągnie. Na zwykłej ciągnie znacznie rzadziej – chyba wzajemnie się bardziej „czujemy…” i dużo łatwiejsza jest wtedy nauka ładnego chodzenia na smyczy.
pozdrawiam[/COLOR][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...