Jump to content
Dogomania

CRUFTS 2007 - staffiki


porterin

Recommended Posts

Ja też ekspertem, uchowaj Boże nie jestem, ale książkowo opisany jest owczarek niemiecki :p

Powtórzę się:

[QUOTE]
Gdzie masz napisane we wzorcu jaki ma byc typ?

Właśnie tego nie ma, i zarówno te w typie teriera, optymalne i bull są w stanie na wzorzec się załapać i wszystkie sa w stanie poza wzorzec wyjść.
[/QUOTE]

A jak sam Giovanni stwierdził, powinniśmy myśleć o wzorcu, dlatego ja dążę do teriera, nie mam wyjścia, jeżeli mam się zacząć mieścić we wzorcu :lol:


[B][FONT=Comic Sans MS][QUOTE]
[B][FONT=Comic Sans MS]albo stworzyc po prostu 3 odrebne rasy taj jak jest to u sznaucerow (ze wzgledu na budowe)- czy u dogow niemieckich (ze wzgledu na kolor) - czy u jamnikow (ze wzgledu ja rodzaj siersci) !!
Wtedy uwazam ze byloby sprawiedliwie !!![/FONT][/B]
[/QUOTE]

Nie ma, że boli, nie wydaje mi się, żeby to było możliwe. Taką mamy rasę i koniec.

[B][FONT=Comic Sans MS][QUOTE][B][FONT=Comic Sans MS]to znaczy tez ze podwaliny tej rasy w polsce to jakies odpady wytargane od zagranicznych hodowcow !!!!!!!!!!!!! no ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to znaczy tez ze sedziowanie w posce jest calkowicie nie profesjonalne !!! i ze oni sie kompletnie na niczym nie znaja ci sedziowie czy sedziny (jak zwal tak zwal) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/FONT][/B][/QUOTE][/FONT][/B]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
Wiesz, bywało różnie z perspektywy czasu patrząć, ale nie odważyłabym się nazwać ich odpadami, czasami pies jest przeciętny, a dużo dobrego zostawia i na odwrót. Jeżeli chodzi o sędziów, to nie oskarżałabym ich o brak profesjonalizmu, raczej o brak takiego spojrzenia na rasę jakie powinni mieć hodowcy, posędziują wszystko co mają na ringu :lol: , ja mówię zawsze, że sędziowie nam po prostu nie pomagają.


a tak przy okazji - to jaki typ reprezentuje Zwycięzczyni Rasy?
Dla mnie to typ teriera :lol: oczywiście ze zdjęcia :eviltong: Jeżeli mam do czegoś dążyć, to właśnie do czegoś w tym stylu.


ps. Giovanni - jak się będę chwalić, to Cię poinformuję:eviltong:

[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT="Arial Black"][SIZE="4"][B]Dążmy do Staffordshire Bullteriera:loveu: :loveu: :loveu: [/B][/SIZE][/FONT]


:terazpol: :terazpol: :terazpol: :terazpol: :terazpol: :terazpol: :terazpol: [IMG]http://images21.fotosik.pl/117/d8e7f7bdbbc80109.jpeg[/IMG]
:terazpol: :terazpol: :terazpol: :terazpol: :terazpol: :terazpol: :terazpol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porterin']Wiesz, jak się w moim dążeniu do teriera zatrzymam w odpowiedznim momencie, to chyba właśnie będzie staffordshire bull terrier :lol:[/QUOTE]

I tego Ci życzę!!! ciężko pracujesz! wiele zrobiłaś! wszystko przed Tobą!
Powodzenia:loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

A ja się ciesze,ze wstrzeliłam w kolory , bo az się sama zdziwiłam.. jak Giovani napisał (dzieki Ci ;)) .. powiem szczerze ,ze nad dwoma..zastanawiałam sie :roll: i nawet poprawiłam u jednego kolor.. :p ..

[quote][B][FONT=Comic Sans MS]Ja mowilam o hodowcach we Francji z ktorymi mialam okazje rozmawiac osobiscie lub przez internet...[/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]skoro u nas - w Polsce -w ringach staje duzo psiakow w typie bull - czego osobiscie nie zauwazylam - to znaczy ze hodowle w Polsce idzie w calkowicie zlym kierunku i calkowicie odbiega od idei hodowli dazenia do idealu !!!!!!![/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]to znaczy tez ze podwaliny tej rasy w polsce to jakies odpady wytargane od zagranicznych hodowcow !!!!!!!!!!!!! no ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to znaczy tez ze sedziowanie w posce jest calkowicie nie profesjonalne !!! i ze oni sie kompletnie na niczym nie znaja ci sedziowie czy sedziny (jak zwal tak zwal)[/FONT][/B][/quote]- nio to mnie tez zadziwiaja w takim razie hodowcy francuscy,ze nie widza ,a moze nie wiedza jak wyglada psiak w typie "bull" ;)

[B]Nela[/B] u nas sedziuja rózni sedziowe także z Francji jak np.zeszłoroczna wystawa w Łodzi.. i na lokatach staneły psiaki w róznych typach Am'staffy.. takze nie krzycz tylko na polskich sedziów .. skoro ich miałas na mysli :shake:

[B]Nela[/B] ..nastepna kwestia jak TY interpretujesz ..typ buldozy ..skoro nie zauwazasz w PL ..psiaków w tym typie.... a we Francji zauwazasz..?? Czy tez nie ma..?? ..
Moim zdaniem psiaczek dłuzszy na krótszych łapkach .. przy tym sprawia wrazenie ciezkiego..nawet jak ma sliczna wyrazista głowe ..to własnie psisko w typie buldozym..ale ja nie powiem,ze to typ zły ,beznadziejny,do odrzutu ..nie.. poprostu taki psiak jest wg.mnie mniej subtelny,szlachetny .. ,ale moze być równie doskonały jak Terrier.. w każdym razie ja cenie sobie bardzo TYP optymalny ....A mam dwie suczki,które sa takie na granicy ..tzn.nie sa ciezkie,nalane,mocne,ale sa dłuzsze na krótszych łapkach i potomstwo tych suczek staram sie "wyciągnac" do góry .. na ile mogę ,bo cuz ja sama moge,jak MATKA NATURA ( jak w przypadku moich astków (kolor) ..nie raz bierze przewodnictwo :evil_lol:) .. jak i juz wspomniałam,ze od każdego typu jest odskoczna ..jak nie w jedna to druga strone ..i nieraz patrzysz na psa i myslisz..nie no terrier odpada,ale buldozy tez nie jest ..hmm optymalny..no najbardziej pasuje,ale ta kośc taka mocna.. i ta kręposć ciala hmm.. ot cała rzeczywistośc.. takze wydaje mi sie,ze OPTYMAL jest najbardziej ..cool..bo mozna pod niego podpiac psiaka w róznym wyrazie.. w sumie.. :cool3:
I nastepna kwestia,o której wspomniała Dorota.. sa zwierzęta ,które nie beda miały Ch.przed imieniem,a beda swietnymi zwierzetami HODOWLANYMI,które bardzo duzo wniosa w rase .. np. bardzo "plastyczna" suka hodowlana.. czy mocno geneotypowy rep..
Miło natomiast jak tytuły ida w parze z jakoscia zwierzecia jak i jego reprodukcją ... .. to juz na pewno każdy hodowca i właściciel jest dumny z takiego zwierzaka ..!!!

[B]Staffordshire Bull Terrier[/B] is easy, [B]Staffordshire Bull Terrier[/B] is cool :eviltong::eviltong::eviltong:

:lol::lol:;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE](Sta-ffka)[/QUOTE]

- to absolutnie nie mój nick.. :-o imie sie zgadza :lol:

[QUOTE]geneotypowy - jak to można określić i co to oznacza?[/QUOTE]

- miało byc bez jednego E :eviltong: ..

[QUOTE]mnie zaintrygowało[/QUOTE]
- .. czyzby znowu jakas "intryga" zasiana .. przeze mnie.. :evil_lol::evil_lol::evil_lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='staff-ka']- to absolutnie nie mój nick.. :-o imie sie zgadza :lol:



- miało byc bez jednego E :eviltong: ..


- .. czyzby znowu jakas "intryga" zasiana .. przeze mnie.. :evil_lol::evil_lol::evil_lol: ;)[/quote]

Dobra dobra Ty juz sie nie czapiaj , tak to jest jak sie w pracy do nocy siedzi!!!!:eviltong:

Katarzyno Staff-ko , czy możesz udzielić merytorycznej odpowiedzi na zadane przeze mnie wczesniej pytanko? :eviltong:

Pozdr
ps.Dalej mnie intryguje :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ze względu na szerokie zainteresowanie moją wypowiedzią na temat Frodzia , oświadczam , ze sprawę wyjaśniłam sobie na priv z właścicielką ......... i zgodziła się z moja opinią, obie żyjemy ( obyło sie bez targania włosów) i jesteśmy umówione na piwko ! :eviltong: ;) :lol: :lol: :lol:

Hmmm ..... mam nadzieję że mnie nie zrobiła w konia , w razie czego na kolejej wystawe na której będziemy miały się spotkać, jak wystąpię w chełmie to nie bądżcie zdziwieni :lol: :lol: ;)

Ale jest wesolo - nie powiem :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tomo']Ze względu na szerokie zainteresowanie moją wypowiedzią na temat Frodzia , oświadczam , ze sprawę wyjaśniłam sobie na priv z właścicielką ......... i zgodziła się z moja opinią, obie żyjemy ( obyło sie bez targania włosów) i jesteśmy umówione na piwko ! :eviltong: ;) :lol: :lol: :lol:

Hmmm ..... mam nadzieję że mnie nie zrobiła w konia , w razie czego na kolejej wystawe na której będziemy miały się spotkać, jak wystąpię w chełmie to nie bądżcie zdziwieni :lol: :lol: ;)

Ale jest wesolo - nie powiem :multi:[/quote]
:beerchug: :beerchug: :drink1: :kaffee_2: no i przydalaby sie ikona z woda mineralna :lol:
Pozdrawiam
KSA

Link to comment
Share on other sites

[quote]to mnie zaintrygowało[/quote]Upsss ..co by nie było,ze się wymiguje od odpowiedzi ZAPOMNIAŁAM :oops: ..( przyszlo jakies powiadomienie odn.tego tematu i mi przypomniało)..

Mocno genotypowy - od razu mówie,ze nawet nie wiem czy hodowcy uzywaja takiej terminologii (słowo genotyp..jest na pewno ;)) .. ja sobie tak okreslam reprodukcyjne osobniki (repy,suczki hodowlane) ..które rodza szczenieta w przypadku suczki np.3 mioty z róznymi samcami..i w kazdym z tych miotów maluchy sa bardziej podobne do matki i jej przodków ( jej wyraz,typ etc.) niz do ojców szczeniat i ich przodków ..Natomiast w kwestii repa - ta sam sytuacja..kryje rózne suczki,a widac w potomkach ..bardziej jego cechy,wyraz,typ itp.
Reasumujac.. Szarik pokrył .. 10 róznych suczek..i patrzac po potomkach z tych suczek i Szarika ..na pierwszy rzut widac ,ze to wszystko dzieci Szarika ..
Tak jak w przypadku AST u nas w Polsce..bardzo duzo widac ..na odległośc potomków .. naszego Texa.. z róznymi "zonami" ..nie wyprze sie wiekszości dzieci ..zwłasza z wyrazu głowy .. mniam ..

To taka "moja terminologia" :roll::p:cool1:

Pozdrawiam ciepło..:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='staff-ka']Mocno genotypowy [/quote]

No to żeby było bardziej po polskiemu, chodzi Ci Kasiu po prostu o dominujący genotyp ;)

co wcale nie oznacza, że tamto sformułowanie było błędne, jednak takie słowotwórstwo w przypadku znanych pojęć, może być lekko mylące...

Link to comment
Share on other sites

Musze Amfi powiedziec (napisac) , ze juz bardziej zrozumialam Katarzyne (staff-ke) w tym, ze jest to jej "prywatne" okreslenie, bo z "dominujacym [B]genotypem[/B]" to juz w ogole jest haos z nazewnictwem :) genotyp - czyli caly Twoj kod genetyczny - dominujacy byc nie moze :) natomias gen, kilka genow tzw. seria genow - jak najbardziej ... :)
pozdrawiam
Kaska

Link to comment
Share on other sites

Masz rację wera, że dokładnie calusieńki gentyp, gen po genie, dominujacy być nie może, ale w sytuacji gdy większość przekazywanych cech dominuje można tak się wyrazić - nie jest to do końca poprawne, ale przynajmniej nomenklatura zachowana ;) . Nie stosuje się w genetyce okresleń typu mocny gen, tylko właśnie dominujący i przeciwstawny: recesywny (tu funkcjonuje jeszcze drugie określenie - ustępujący).

Myślę, że dyskusja zaczęła się głównie od dziwnego słowa "genotypowy" osobnik - bo te słowo tak na prawdę brzmi dziwnie... ;) a czy on mocny, czy dominujacy.... po prostu chodziło mi o to, że w genetyce przyjęło się mówić "dominujący" nie mocny. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AMFI']Masz rację wera, że dokładnie calusieńki gentyp, gen po genie, dominujacy być nie może, ale w sytuacji gdy większość przekazywanych cech dominuje można tak się wyrazić - nie jest to do końca poprawne, ale przynajmniej nomenklatura zachowana ;) . Nie stosuje się w genetyce okresleń typu mocny gen, tylko właśnie dominujący i przeciwstawny: recesywny (tu funkcjonuje jeszcze drugie określenie - ustępujący).

Myślę, że dyskusja zaczęła się głównie od dziwnego słowa "genotypowy" osobnik - bo te słowo tak na prawdę brzmi dziwnie... ;) a czy on mocny, czy dominujacy.... po prostu chodziło mi o to, że w genetyce przyjęło się mówić "dominujący" nie mocny. :roll:[/quote]

:beerchug:
pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...