Jump to content
Dogomania

Galastop skutki uboczne


antenek

Recommended Posts

Witam
Moja jamniczka od dwóch dni ma podawany Galastop na ciąże urojoną. Po drugim podaniu leku zauważyłam na wewnętrznej stronie ucha wysypkę jakby pokrzywkę - ucho jest lekko zaczerwienione. Czy ta wysypka może być skutkiem ubocznym Galastopu jeśli tak to czy podawać go dalej. Czy ktoś się już spotkał z taką reakcją psa na lek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

W piątek 17 lipca zauważyłam u Szanti, że daje mleko. Natychmiast poleciałam do weterynarza i tam stwierdzili, że to ciąża urojona. Podali jej galastop 6 dawek. Przez cały okres podawania galastopu Szanti wymiotuje. Praktycznie nic nie je i mało pije. Poszłam do weterynarza i powiedzieli, że wymioty przy tym leku to normalne i trzeba poczekać. Martwię się, bo Szanti w tydzień schudła półtora kilo, wydaje się słaba. Dalej nic nie je i mało pije. Byłam na wyjeździe akurat ten tydzień na wakacjach to sobie znalazła moment z tą ciążą urojoną. Wczoraj dostała ostatnią 6 dawkę i dalej ma mleko. Dziś rano zauważyłam, że sama siebie ssała, wiec natychmiast jej to przerwałam. Wczoraj wymiotowała dosłownie co 5 min. W nocy się uspokoiło. Dziś idę do weterynarza już na miejscu. Nie wiem co zrobić, żeby zaczęła jeść.

Link to comment
Share on other sites

Byłam u weterynarza i Szanti dostała kroplówkę pod skórnie i zastrzyk przeciw wymiotny. Teraz śpi.

Jak będzie się coś działo mam znów przyjść. Niestety pierwszy raz spotkała mnie ciąża urojona u mojej suczki i nie miałam doświadczenia co robić, jak leczyć.

Teraz czekam tylko aż w końcu zacznie jeść.

Link to comment
Share on other sites


U mojej suczki galastop zadziałał rewelacyjnie, właściwie z dnia na dzień wracały jej aktywność i apetyt. Choć wet ostrzegał o możliwości wymiotów, nic takiego się na szczęście nie pojawiło.  Zdrówka dla Szanti.

Link to comment
Share on other sites

Galastop trzeba dawać koniecznie z posiłkiem. Podanie na pusty żołądek to proszenie się o kłopoty. Jest fajny preparat - prolactino. Nie niszczy żołądka - głownie na ziołach. Na sutki możesz okłady z kory dębu zrobić - ma łagodzące działanie, nie będzie jej tak męczyło dopóki się nie zasuszą. Zdrówka dla małej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...