Jump to content
Dogomania

chodzenie przy nodze


almera

Recommended Posts

Witam

Mam takie pytanko-jak moge nauczyć mojego psa chodzenia przy nodze?

Fiona jest bardzo żywiołowa,interesuje ją dosłownie wszystko :crazyeye: Co mam zrobić,aby skupiła się wyłącznie na mnie :question: (nawet smakołyki czy zabawka nie pomagają)Chodzimy na szkolenie,bo pomyślałam,że tam w końcu się nauczy,ale niestety się myliłam :-? Wszystkie pieski idą grzecznie przy nodze, a Fiona albo chce gonić ptaszki,albo obraca się za innymi psami,albo zaczyna na mnie skakać :x

Link to comment
Share on other sites

Ja mysle, ze na poczatek za duzo wymagasz od psa. Sproboj nauczyc go najpierw patrzenia na Ciebie i na smakolyk przez sekunde, potem 2, potem moze 3... w domu, potem na spacerach kolo domu, potem gdzies w nieznanych okolicach, wsrod innych psow itp.

Potem, sprobojcie pojsc pare centymetrow za tym smakolykiem, tak, zeby pies mogl go skubac, i tak samo w roznych otoczeniach.

Potem zabierz smakolyk wyzej i dawaj co 3 sekundy i tez w roznych otoczeniach

Potem rzadziej i rzadziej....

Ale uprzedzam, to robota na pare miesiecy....

Pozdrawiam,

Zielsko

Link to comment
Share on other sites

Zawsze szkolenie zaczyna się od miejsc, które nie zdezorientowałyby psa. Sa to miejsca gdzie jest tylko włascieciel z psem. Żadnego hałasu innych psów. Od tego sie zaczyna. Chodzenie przy nodze to jedna z podstawiwych rzeczy szkolenia, i ja tez zaczynałam z psem od tej komendy. Po prostu wydajesz konende "noga" i starasz sie zmusic psa, aby przeszedł za Toba do lewej nogi. Potem idziesz z nim po prostej i stale powtarzasz "równaj". jezeli pies szarpie lub wyprzedza mówisz to samo i lekko ciagniesz do siebie. Nie jest to skomplikowane, ale jednak nie mozesz znudzic tym psa. Mozesz ćwiczyc kilka razy dziennie przed wybieganiem go. Wazne jest zeby nie było to monotonne i zbyt długie. Na dogsach jest to jako tako opisane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...