Jump to content
Dogomania

Niania i labek


ligea

Recommended Posts

:lol: :lol: :multi: Witam, ja od jakiegoś czasu, jeśli muszę wyjść(czy mąż) to sunia nasza zostaje sama ale oczywiście nie na długo tzn.najdłużej była ok. 2 godzin sama.Wydaje mi się,że należy pieska powoli uczyć zostawać samemu w domu(nie wiem w jakim wieku jest psiak).Moja sunia ma 4 miesiące i powiem szczerze, że jak zostawialiśmy ją samą pierwszy raz to było mi przykro ale wiem,że pies musi się tego nauczyć.:mad: Dobrym sposobem jest "wszystko małymi kroczkami" i tak np. wychodzić na dosłownie chwilkę z domu, stać pod drzwiami i słuchać jak pies reaguje, potem na 5 min. potem 10 min.aż się pomalutku przyzwyczai.To jest oczywiście moje zdanie i nie każdy musi zrobić tak samo a może ma inny-lepszy sposób?
Myślę, że jak pies będzie non stop w towarzystwie opiekunki to potem będzie jeszcze gorzej zostawić go szmego-może się zdarzyć,że opiekunka kiedyś nie będzie mogła zostać, prawda?;)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No, ale to jak to rozwiązać?
Zostawić psa i dziecko same?
A może psa samego, a nianię z dzieckiem wygonić z domu? ;-)

Chyba najlepszym wyjściem jest zostawianie psiaka i dziecka z nianią, a np w weekendy, czy po pracy wychodząc nie brać psiaka, żeby i sam nauczył się zostawać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...