Jump to content
Dogomania

Agresja po sterylizacji


asia40

Recommended Posts

Mam 4,5 letnią suczke siberian husky, od pewnego czasu wykazuje agresje do innych psów. Staram sie wyłapać powody takiego zachowania, bo do niedawna na wszystkie psy reagowała pokłonem i zaproszeniem do zabawy, bez względu na rase psa, jego wielkość i płeć.
W lipcu była sterylizowana
We wrześniu zmieniliśmy miejsce zamieszkania
Jest z nami drugi pies (suka) jej 7 miesięczna córka
Jestem zdenerwowana taką sytuacją, doskonale rozumiem właścicieli innych psów, nie doszło do napaści czynnej, ale wystarczy, ze April zaszczeka (przedtem nie szczekała) i robi bardzo niebezpieczne wrazenie. Jak jej pomóc?

Link to comment
Share on other sites

myzle,ze powinnas poprosic o pomoc inncyh wlascicieli psow i z ich pomoca(a raczej z pomoca ich psow) probowac ja tego oduczyc. Sprobuj wychodzic z psami odzielnie(moze rzeczywiscie broni corki),jednak moze miec to podloze lekowe.
P.S radze udac Ci sie z tym problemem do specjalisty(behawiorysta czy tmp...)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym na początek poszła z nią do weta, który robił jej zabieg, żeby sprawdzić, czy wszystko się dobrze zagoiło, czy agresja nie jest spowodowana jej złym samopoczuciem, bólem. Tak się bardzo często zdarza.
Ale myślę, że jest to raczej związane z chęcią obrony. Czuje się odpowiedzialna za stado. Przeżyłam to ze swoimi psami. Tyle tylko, że był to pies i jego siostrzeniec. Jeżeli nie znał psa, który zbliżał się do "jego wychowanka" momentalnie robił się agresywny. Zresztą mnie również próbował bronić. Dość długo uczyłam go, kto przewodzi w stadzie i że to ja decyduje, czy dany osobnik jest niebezpieczny.

Link to comment
Share on other sites

Jakby ostatnio bylo spokojniej, popuszczała po sterylce mocz, teraz dostaje leki i juz jej mineło. Może rzeczywiście nie czuła się dobrze. I myśle, ze ona jest ciągle głodna - a wlaściwie była bo to rownież jakby mineło i nawet schudła :)
Teoria dominacji ostatnio niemodna ;) ale ras pierwotnych to nie dotkneło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...