Jump to content
Dogomania

Dalmatynki - pierwsza cieczka


Dorcia

Recommended Posts

Kiedy dalmatynki dostają pierwszą cieczkę?

Ostatnio byłam u weta, bo myślałam, że to już czas (był obrzęk narządu) ale okazało się że jeszcze trzeba poczekać.

Chcę wiedzieć, żeby nie być zaskoczoną i nie dopuścić do krycia.

Czy cieczka u "Łaciatych" występuje co 6 miesięcy czy może ten czas między jedną a drugą jest różny, zależny od fizycznego rozwoju suczki a nie od rasy?

Prosze napiszcie jak to jest u was :)

Link to comment
Share on other sites

Gaja pierwszą cieczkę dostała pod koniec 8 miesiąca, teraz regularnie co 6 miesięcy.

Ale był jeden taki dziwny przypadek, byłam na wakacjach, Gaja spodziewała się cieczki, byłam wręcz pewna, że dostanie cieczke, ale jej organizm zareagował bardzo niesłychanie, bo zamiast dostać ją tak jak powinna czyli na poczatku sierpnia, dostała dopiero tydzień po powrocie do domu :) czyli na sam koniec sierpnia :wink:

Link to comment
Share on other sites

Moja poprzednia dalmatynka dostała pierwszą cieczkę w wieku 9 miesięcy, potem nie wiem bo została wysterylizowana :D

Salcia zaczęła "cieczkować" jak miala 8,5 miesiąca. Drugą cieczkę dostała 7 miesięcy potem, trzecią po upływie 6 miesięcy, a czwartą w odstępie znowu 6 miesięcy. Wiem tak dokładnie bo prowadzę jej kalendarzyk :lol:

Link to comment
Share on other sites

Salma też ma majteczki, ale zdecydowałam ze nie bedzie w nich chodzić. Na szczęście jej plamienie jest bardzo niewielki i nadąża z wylizywaniem :D

Polecam do kupienia w aptece tabletki chlorofilowe (dla ludzi na nieświeży oddech), w naszym wypadku skutecznie likwidują zapach cieczki. W tamtym roku byłyśmy w Czechach na zawodach z Salmą, która była w 10 dniu cieczki i na 160 psów które startowały, tylko jeden (wyjątkowo wnikliwy) zauważył jej "stan" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Aniu, ja już wiedziałam wcześniej o tych tableteczkach, ale dzięki za przypomnienie. :D

Odnośnie majteczek, to postanowiłam sama uszyć...

Przed kupnem chcę sprawdzić czy będzie w nich chodzić, żeby niepotrzebnie nie wydawac pieniędzy. Poza tym całkiem nieźle mi wyszły, choć wymagają jeszcze wykończenia... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dorcia Gaja chodzi w majteczkach, ale własnej roboty :D owszem kupiłyśmy te specjalne dla psa, ale okazało się, że są bardzo dziwnie uszyte, nierówno, że wręcz ją obcierały. Oczywiście jak tylko zostanie sama zaraz je ściąga :wink: A co do likwidowania zapachu, to my stosujemy roztwór z octem 1:1, na prawdę pomaga, jeszcze ani razu nie ciagnął się za nami sznureczek adoratorów, ani później żaden pies nie obwąchiwał szczególnie moich ubrań :) wystraczy tylko przetrzeć namoczoną gabką suńki krocze.

A tak wogóle to moje gartulacje, masz w domu już nie panienkę, a kobietę :P :D

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Dorciu, nie ma za co przepraszać :) aha i nie poddawaj się jeszcze trochę i będzie po wszystkim, znowu 6 miesięcy błogiego spokoju :)

Ale właśnie, dzięki Gosiu, że mnie przedstawiłaś :D bo te pseudonimy.... :wink:

A tak na marginesie mojej Gai też niebawem powinna się zacząc cieczka :-? i ja dołącze do właścicieli biegających po domu z mopem :wink:

Link to comment
Share on other sites

Słyszałam ostatnio,że majtki to zły pomysł, bo suka nie dba wtedy o swoją higienę we właściwy sposób.Ja - szczerze mówiąc - nigdy ich nie stosowałam.Nie mam problemu z plamieniem, bo nie mam dywanów, więc pozostaje tylko latanie na mopie :wink: :wink:

Tak więc moje Panie- pozwijać proszę dywany na czas cieczek Waszych suń i po kłopocie. :wink:

I jeszcze jeden bardzo sprawdzony sposób - uwaga- mam ogródek- nie wyprowadzałam małej na spacery i nie było "amantów" przy płocie. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam wszystkich, ja jestem włascicielką od niedawna dopiero kochanej dalmatynki 3-miesięcznej Thetki!!!Przeglądałam ten watek by zobaczyć co mnie czeka, bo cieczka była dla mnie zawsze problemem, który mnie nie dotyczył bezpośrednio.Poczytałam i od razu powiedzialam chłopakowi, zeby przekazał swojej rodzince o sposobach niwelowania zapachu cieczki, bo masakre mają z amantami...;) A ja mam psa i sunie i się zastanawiam jak mój stary chłop będzie na nią reagował;)Na razie traktuje ją jak siostrę, ale potem...gdy stanie się kobietką, to nie wiem;) Faktem jest, ze musże sunię wysterylizowac:/ Wiecie może kiedy to trzeba?Po pierwszej cieczce?Czy jak?Kurcze, musż esię spytać mojego weterynarza.Ale tak przy okazji, może ktoś wie:) Pozdrawiam wszystkich gorąco!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edhel']Wiecie może kiedy to trzeba?Po pierwszej cieczce?Czy jak?Kurcze, musż esię spytać mojego weterynarza.Ale tak przy okazji, może ktoś wie:) Pozdrawiam wszystkich gorąco!!!![/quote]
Wterynarz prawdopodobnie doradzi Ci ciecie suni po pierwszej cieczce.
Ja osobiscie, opierajac sie na wiadomosciach jakich sporo w internecie polecam Ci ciecie przed pierwsza cieczka. Wtedy ryzyko wystapienia guza sutkow jest znikome no i odpada Ci problem logistyczny (jak odseparowac psa od suki).

Proponuje, poczytaj sobie wnikliwie [URL="http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=104"]ten dzial[/URL] ,a jesli bedziesz miec watpliowsci to pytaj .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...