Jump to content
Dogomania

Wyjazd z pieskiem za granicę


daria1

Recommended Posts

Mam pytanko: czy ktoś w ostatnim czasie był albo zamierza wyjechać z pieskiem za granicę.Chodzi mi konkretnie o Wielką Brytanię,ponieważ być może tam pojedziemy chciałabym wiedzieć,czy ktoś zna z doświadczenia całą procedurę wyjazdu na wyspy.Rosa ma już czip i paszport,ale jeszcze przed nami badanie krwi.W tym temacie nasi weterynarze miejscowi są nieobeznani,każdy mówi co innego....

Link to comment
Share on other sites

O, no to naprawdę wybraliście okropne państwo... jak chcieliśmy z Arisem wyjechać tam na wakacje, to okazało się, że musimy zrobić dużo badań, czip itd. Zajęłoby to około pół roku, a chcieliśmy wyjechać na 2 tygodnie. I w ogóle nie pojechaliśmy :shake:
Musisz poszukać informacji, popytać się, tam mają bardzo surowe procedury co do wjazdu psa.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Yorkies ja wiem że to potrwa pół roku są obrzydliwie biurokratyczni ci Angole ale teraz Rosa ma mieć badanie krwi i wysłaną krew do Puław bo tylko tam robią.I tu są schody,bo u nas nikt nie wie jak tą krew się wysyła.Przecież nie zapakuję jej w kopertę.To jest komedia,żeby czipowali psy a nie wiedzieli jak wysłać krew na badania.Szok.

Link to comment
Share on other sites

wjezdzalismy do angli w zeszlym roku,piesek musi miec wazny paszport i chipa (cala procedure trzeba zalatwiac na pol roku przed podroza),oprocz tego co jest najsmieszniejsze piesek musi miec tzw odrobaczanie czyli moze pomiedzy 24 a 48 godzin wjechac do Angli:p Przepisy sa beznadziejne ale to niestety angole sa nadwrazliwi....a jezeli tego nie zalatwicie to zawsze sa bardzo mili francuscy weterynarze koszt okolo 80 euro,my o tym zapomnielismy i dzieki Porszakowi spedzilam cudowne 24 godziny we Francji na Eurotunelu:evil_lol: Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Wyobraz sobie że u nas w tej dziurze weterynarz stwierdził,że krew na badanie wysyłamy sami,bo oni tego nie robią.Ja wyczytałam gdzieś w necie,że krew musi być w specjalnym pojemniku,więc dzwonię do niego i pytam czy takie coś u nich kupię.On na to,że nie mają niczego takiego a o specjalnych pojemnikach nie słyszał.Teraz jestem w kropce,bo za 2 tygodnie będzie pobranie krwi,a nikt nie wie,jak ją wysłać.Skąd jesteś Haniu,że ,macie takich obeznanych lekarzy.Ja mieszkam w dziurze pod Poznaniem....- Oborniki Wlkp.

Link to comment
Share on other sites

ja pochodze z Krakowa ale mieszkam w irlandi i mam tu najwspanialszego weta ktory jest niemcem i ma fantastyczne podejscie do zwierzat, ale niewazne ja bylam przy tym jak pobierano mojemu psiakowi krew i to byly takie malutkie fioleczki plastikowe wiem ze taka fiolke trzeba bylo wypelnic krwia a to jest prawie niemozliwe przy temperamencie yorkow:evil_lol: moze zapytaj w aptece czy maja cos takiego??A tak mam jeszcze pytanie to jak on chce ta krew pobrac i do czego??a jak to wysle w strzykawce czy jak bo nie rozumiem?? Jak nie dostaniesz nic takiego to ja jutro mam zamiar isc do weta zapisac mojego porszaka na wizyte bo szczepienie sie zbliza i jak bys chciala to moge taka fiolke od niego wziasc i najwyzej moglabym ci ja wyslac jesli bys chciala :p

Link to comment
Share on other sites

W lecznicy u nas powiedzieli mi że owszem dostanę krew we fiolce i na tym koniec ich roboty.Jak to zapakować i wysłać żeby było ok to już moja broszka.Przecież to jest chore.Czytałam,że krew musi być przesłana w specjalnym pojemniku ze zmrażaczami,żeby się nie popsuła.Tylko nikt nic nie wie gdzie to kupić i jak zapakować,żeby było ok.

Link to comment
Share on other sites

to ja juz\sama nie wiem patrzylam na necie teraz i znalazlam jakis osrodek weterynari w pulawach wiec [URL]http://www.piwet.pulawy.pl/piwet.html[/URL] moze zobacz na ten link i nie wiem sama czy to tam sie wysyla ale jak cos to zawsze mozesz tam zadzwonic i sie dowiedziec ..ale generalnie beznadziejna sytuacja

Link to comment
Share on other sites

Na tej stronie byłam.Tam jest opis wysyłki ale nie pisze,że obowiązkiem lekarza jest wysłać krew.Ale dla mnie to oczywiste,bo przecież skąd ja laik mam wiedzieć jak przechować krew,żeby nie straciła swoich właściwości...Jutro może podzwonię do lecznic poznańskich,a póki co Haniu dzięki za pomoc.Pozdrowienia dla Ciebie i pieseczka.Jeśli ktoś wie coś więcej,to proszę o info.Może ktoś wie,czy jakaś lecznica w Poznaniu to robi.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Dario! Nasz Spago w święta miał pobieraną krew. Właśnie czekamy na wynik badania. Wysyłam Ci zaraz namiar na priva do weterynarza, który przyjmuje w Poznaniu (Dębiec-jak się jedzie do Lubonia). Nasz weterynarz to wspaniały człowiek.

Jeżeli chodzi o odrobaczanie to z tego co mi wiadomo musi ono zostać zrobione do 24 godz. przed podróżą, więc jeżeli lot czy prom będzie się opóźniał i przekroczysz owe 24 h to będziesz mieć problem. Ale muszę tą wiadomość jeszcze sprawdzić, może coś pomyliłam.

Pozdrawiam, Mery

Link to comment
Share on other sites

O tym, że to właściciel psa ma sam pobra krew pierwszy raz słyszę. Wydaje mi się to jakąś wielką abstrakcją. Krew Ci skrzepnie podczas wysyłki. Nie sądzę by się ją wysyłało zwykłym listem. Podejrzewam, że jest to wysyłka "specjalna" w jakiejś a'la lodówce. Może trzeba coś do krwi dolać, przecież inaczej to ona skrzepnie.

Poza tym jakiś miesiąc przed pobraniem krwi musi być zrobione szczepienie przeciw wściekliźnie, nie wiem czy wiesz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koregra']Ale jeśli wątek odkopany to zapytam. Czy teraz po wejściu strefy Schengen jeśli pojedziemy z psiakiem do Czech, Niemiec itp Trzeba mieć jakiś paszport, no bo kto nam go sprawdzi. Czy wiecie coś na ten temat?[/quote]

temat bardzo aktualny, dziś wracałem z wystawy w norymbergii, przez zgorzelec, paszport psa niestety ale trzeba mieć ze sobą :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...