Jump to content
Dogomania

Jak motywowac psa ??????????


Laura:)

Recommended Posts

a innymi zabawkami bawi się bez problemu? Jakie dokładnie frisbee kupiłaś? Na razie nie rzucaj dyskiem, spróbuj tylko zachęcić go do przeciągania, pochwal psa jeśli chociaż powącha dysk. Sama baw się dyskiem, pokaż psu że to świetna zabawka, być może też się przekona do zabawy

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

A jakie masz frisbee. Najpierw dobrze jest zachęcić psa do zabawy w przeciąganie (czymkolwiek: szarpakiem, starą szmatą, sznurkiem itp.). Potem tą zabawkę zamieniamy na materiałowy dysk. Pies ma zrozumieć, że nie ma znaczenia jaki zabawka ma kształt. Następnie można już kupić frisbee, ale najlepiej miękkie, bo pies może nie być zadowolony ze zmiany od razu na plastikowy twardy dysk. Można kupić coś w rodzaju SoftFile. Jak pies polubi takie miękkie frisbee to już możesz mu rzucać rollerki, uczyć aportowania, łapania dysku. Z czasem wybierzesz idealny dysk dla siebie i swojego psa: standardowy, miękki, wytrzymały itp. Ja kupiłam mojej suczce na początek zwykły gumowy dysk od trixie. Sonia od razu go pokochała. Teraz pracujemy nad lepszą motywacją. Niedługo kupię dwa fastbacki, albo inne standardowe dyski, żebyśmy mogły już ćwiczyć aportowanie, łapanie i jakieś triki. Życzę powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...