Jump to content
Dogomania

Waleczna akita


adzik12300

Recommended Posts

Witam serdecznie od 1,5miesięca jestem posiadaczką Akity inu.
Pierwszy miesiąc był cudowny, lecz teraz mam mały kłopot, kiedy wychodzę z Akim (Akiro ów akita)
i ktoś staje, i mu się przygląda warczy i szczeka (myślę że próbuje mnie bronić nie wiem przed czym/kim)
jednak gdy wychodzę z narzeczonym i z Akim to jak gdyby nigdy nic, daje się pogłaskać każdemu, wesolutki spokojniutki piesek.
Dodam jeszcze, że słucha mnie i reaguje na moje polecenia.
Co mogłabym z tym fantem zrobić, bo staje się to uciążliwe, gdyż nie mogę spokojnie wyjść na spacer z ukochanym psiakiem.

Link to comment
Share on other sites

Ciężko doradzić nie "widząc" sytuacji. Na pierwszy rzut oka wygląda to tak, jakby pies nie miał do Ciebie zaufania i sam starał się "opanować sytuację", ale nie będę bronić tej opinii, jako że wydaję ją na podstawie jednego zdania, nie znając całej sytuacji...

Ja mojego psiaka od małego wręcz wpychałam w tłum i nasyłałam na niego dzieci, więc był od małego dotykany przez obcych. Nie wiem, czy to przez takie ćwiczenia, ale nie mam z nim teraz problemu na spacerach jeśli chodzi o napotykanych ludzi. Nie wiem, gdzie mieszkasz i ilu ludzi dziennie napotykacie na spacerach, czy zdarzają się u was tłumy na ulicach. Ja praktycznie codziennie słyszę: "Jaki piękny piesek! Czy można pogłaskać?" Można powiedzieć, że nawet Nikkou już wie co to znaczy i sam się ustawia do głaskania :)
Możesz spróbować w ten sposób, ale pilnować psiakowi pyszczek, coby nie złapał kogoś za rękę przez przypadek.

Poza tym szczerze zalecam psie przedszkole.
Jest ono przydatne nie tylko po to, żeby psa zsocjalizować z innymi psami, ale również jako szkolenie dla właściciela, jak się porozumiewać z własnym psem. Często również można tam uzyskać porady dotyczące pojawiających sie problemów w wychowaniu szczeniaka.

Edited by Miawko
powtórna analiza zapytania
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...