Jump to content
Dogomania

guzek i biobsja cienkoigłowa .. pochwy ??


malgosia_

Recommended Posts

Witam,
Wczoraj u swojej 9 letniej suni zobaczyłam guzek przy ujściu pochwy. Właściwie to jakby na wardze sromowej. Nie wygląda to jak narośl, bardziej jak guzek podskórny. Nie wiem czy jest twardy, czy "zbity", czy bardziej rozlany, choć wygląda wyraźnie. Sunia nie pozwala się tam obejrzeć, ucieka, chowa się, podkula ogon. Nie wiem, co to jest.
Mam zamiar jak najszybciej zgłosić się z nią do lekarza, ale zanim, może ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym.
Szczególnie interesuje mnie kwestia zbadania owego guzka. Czy w tak delikatnym miejscu wykonuje się biopsję? Czy pies byłby w stanie to wytrzymać "bólowo"?

Dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

malgosiu niech ce dac ogladac bo raczej zaden pies nie lubi jak mu sie "pod ogonem"cokolwiek robi.biopsję pewnie mozna zrobić w znieczuleniu albo miejscowym albo bardzo krótkim"głupim jasiu",wiadomo to pies i grzecznie stal nie bedzie.czasem jest tak że pies zostaje przez lekarza skierowany na zabieg a od właściciela zalezy czy ten guzek-oczywiscie odpłatnie dodatkowo-chce znbadac histopatologicznie czy tez nie.
co do samego guza-ciezko powiedziec z jakich komórek sie wywodzi i jaki ma charakter-byc może to guzek weneryczny

Link to comment
Share on other sites

No wiem, że nie lubia, ale nigdy nie reagowała aż tak. A ogladam ją od czasu do czasu, bo w zesżłym roku był problem z listwą mleczną. Guz, ale na szczęście niezłośliwy, jak pokazało badanie hist.. jest wysterylizowana.
Chodzi ogólnie nieco wystraszona, osowiała, od 2 dni dużo pije.
Musze pojechać z nią na UP we Wrocławiu, ale mogę dopiero w środę. mam nadzieję, że nic sie nie wydarzy.
Strach, panika, to wszystko takie okropne.

Link to comment
Share on other sites

na pewno kompleksowo wszystko przebadam. krew mocz, usg jamy brzusznej, moze cos jeszcze. Ona miala robione wszystkie badania ok 2 tygodnie temu. Wyszły ok, poza podwyższona o 40% fosfataza. Lekarz ją zbadał i tez wydawało się być ok, ale nikt tego guzka nie wypatrzyl. Z reszta rzadko oglada sie narzady rodne psa, jesli nie rzucaja sie wyraźnie w oczy. Ja moge powiedzieć, że musiał on sie pojawić w ciągu miesiąca. mniej wiecej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...