Jump to content
Dogomania

Zawody w pasieniu 2007


LALUNA

Recommended Posts

Jeżeli chodzi o pasterski rok 2007 to w skrócie wyglada on w Polsce tak:
- Wrocław 26-05-2007 Krajowa Wystawa Psów Pasterskich oraz Próba Instynktu Pasterskiego, 27-05-2007 Otwarte Mistrzostwa Polski Psów Farmerskich (trzeba posiadać PIP)
- Jelenia Góra 21/22-07-2007 PIP, egzaminy PPP1, PPP2, PPP3, Krajowe Zawody Pasterskie w Stylu Angielskim. Impreza integracyjna z ACD (będą też krowy dla odważnych) całość organizowana na wspaniałym terenie [URL="http://www.gostar.pl/"][COLOR=#006699]www.gostar.pl[/COLOR][/URL]
- Chybie 01/02-09-2007 egzaminy PPP1, PPP2, Otwarte Zawody Pasterskie w Stylu Angielskim w randze Mistrzostw Polski
- oprócz tego: liczne seminaria dla zainteresowanych - proszę o informację, jeżeli ktokolwiek byłby zainteresowany organizacją seminarium pasterskiego w swojej miejscowości (konieczne: teren, owce oraz chętni). Jeżeli będą chętni, którzy nie koniecznie chcieli by czy też nie mogą zrobić takiego szkolenia u siebie to z całą pewnością będzie możliwość organizacji takiej imprezy we Wrocławiu.
Wszelkie pytania dotyczące imprez lub też zapisów można kierowować na maila Podkomisji Pracy Psa Pasterskiego: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#006699][email protected][/COLOR][/EMAIL]
Z połową miesiąca lutego ruszy również strona internetowa, na której będzie można znaleźć: regulaminy, przestudiować wyniki i osiągnięcia, zapoznać się z osobami zajmujacymi się w ZK tą dziedziną oraz przeczytać wiele ciekawych informacji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Sonix']A jesli chciałabym, zeby te seminaria odbyly sie w moim miescie? Podkreslam, ze to BARDZO małe miasto, czy są jakies szanse? A w ogole to czy kundelki w typie pastucha mogą startowac??[/quote]
Niestety nie. Psy pasterskie maja pewne wytyczne jak maja pracowac i tego się trzyma. Czyli to co było wyselekcjonowane w genach. Kundelki nie wiadomo jakby się zachowywały.
Border collie musi hipnotyzowac wzrokiem, nie może szczekać. Musi miec też balans. Ale to wszystko jest przekazywane genami z dziada pradziata. Tego sie nie uczy, tylko wydobywa. Bo pies pasterski to ma.
Seminaria mają pomóc zrozumiec czym są próby pasterskie i przygotowac do zawodów.

Ale mozesz pojechać jako widz na takie seminarium. 12 maja bedzie organizowane koło Poznania

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Kochani
na głównej stronie [URL="http://www.jeleniagora.zkwp.pl"]www.jeleniagora.zkwp.pl[/URL] pod zdjęciem z zawodów w Gostarze jest link do galerii zdjęć z tych zawodów..
Ponieważ jest ich sporo (211 ;)) proszę zainteresowanych o ściągnięcie ich sobie - autorka wyraża zgodę :), bo zawaliłam serwer...
Będą max 2 tygodnie i potem znikną...
LALUNA plizzz ogłoś to na innych forach pasterskich - bo mam net radiowy i zajmie mi to 3 dni i 2 noce ;)
Pozdrawiam
CHI
jak by ktoś potrzebował duże zdjęcie to proszę o maila z nr zdjęcia...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...