Jump to content
Dogomania

nocne wędrówki


.hania.

Recommended Posts

Witam,
Moja jamniczka o imieniu Dasza lubi wychodzić nocą na spacer :cool3: tzn. wypuszczam ją na podwórko, a ja siedzę na schodach i czekam aż przyjdzie. Nieraz zdarzy mi sie usnąć na tych schodach, bo Dasza potrafi na pół godziny sobie wyjść. Dziwne jest to, że jak pada (a Dasza nie znosi deszczu) to mnie nie budzi w nocy. Mojego męża też nie budzi, bo jemu należy się lepszy wypoczynek niż mnie:angryy:. Podejrzewam ją, że nie chodzi o załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych, a obejście posesji czy nie pojawił się kot sąsiadów. Próbowałam ignorować jej piszczenie, ale nie da się, bo robi to długo i do skutku. Zbliża się wiosna więc jej spacery będą coraz dłuższe, może jakieś łóżko na schodach sobie sprawię aby czekać na powrót suki marnotrawnej;). Jak ją tego oduczyć ?

Link to comment
Share on other sites

Moi znajomi też mieli jamnika, który urządzał sobie takie nocne czuwania. Nie udało się go tego oduczyć, a każda próba kończyła się szczekaniem pod drzwiami w środku nocy. W związku z tym na ogrodzie pojawiła się letnia buda, w której jamnik spędza ciepłe noce i jednocześnie może pilnować posesji. Znajomi zainwestowali też w drzwi z odpowiednimi drzwiczkami dla psa. W zimne i wietrzne dni pies nawet nie reaguje, żeby wychodzić na dwór bez potrzeby:) I tak już któryś sezon wiosenno-letni spędza w swojej letniej daczy;)

Link to comment
Share on other sites

Może to jest całkiem dobry pomysł:multi:Dziura w drzwiach nie wchodzi w rachubę, bo w ubiegłym roku wymienialiśmy drzwi na nowe, a w tych nie da się zrobić takiego otworu. Ale letnia rezydencja, czemu nie. Chociaż z drugiej strony Dasza śpi z nami w łóżku pod kołderką, więc nie wiem czy nie tęskniłaby. Przerąbane mam, do pracy chodzę niewyspana.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Rufus też jest psem kanapowo-kołderkowym, ale w lecie w ciepłe noce dostaje jakiegoś amoku. Wtedy rezyduje w swojej budzie. Fakt faktem, znajomi drzwi z drzwiczkami dla psa mają od strony ogrodu, więc on sam sobie reguluje nocne powroty. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...