Jump to content
Dogomania

Jak nauczyć psa frisbee???


pati4444

Recommended Posts

Tylko że on łapie przepięknie a nie oddaje a daj frisbee to ja przetrenowałam już dawno i tylko je gryzł!!! Rozumiesz wiola??? A ta zasada coś ucieka- ja to gonię, coś mnie goni-ja uciekam to najprawdziwsza prawda!!! Jak go nie gonię to zostawia frisbee w spokoju i zajmuje się czymś innym.
Dzięki drachena!!!

Edited by pati4444
Link to comment
Share on other sites

To skoro nie reaguje na zachęcanie głosowe, to zacznij biegać piszczeć, uciekać, no i dysk zabieraj mu delikatnie, nie szybkim i gwałtownym ruchem ręki, no i zawsze nagradzaj psa, ciesz się, szarp się z nim , żeby widział twój entuzjazm :) Uważaj, żeby jak najrzadziej dopuszczać do sytuacji w której pies traci zainteresowanie dyskiem albo że się kładzie i je obgryza, bo to tylko powoduje że on sobie coraz bardziej te zachowania utrwala. Możesz też spróbować uczyć go tego na lince lub długiej smyczy - szarp się z nim, a w ktorymś momencie puść zabawkę i zacznij uciekać, piszcząc, nawołując Go, jak nie reaguje to delikatnie napnij smycz i znowu uciekaj.

Link to comment
Share on other sites

To spróbuj uciekać mu, piszczeć, możesz Go też spróbować uczyć na lince lub długiej smyczy - szarp się z nim i w którymś momencie puść, zacznij uciekać, nawołując Go, piszcząc i ew. lekko napinając smycz - nie szarpać! ;) Jeżeli to tez nic nie daję to kup 2 jednakowe zabawki i szarp się jedną, a potem pokaż drugą uciekaj nią i kiedy pies wypuści starą pochwal Go szarpaniem nową, potem jeżeli już łatwo będzie zamieniał zabawki, to możesz zacząć mu rzucać 1-szą zabawkę, a kiedy złapię w zęby to uciekać z tą drugą. Z czasem nagradzaj ta którą przyniósł, a nie tą którą miałaś w ręku :) No i potem jeżeli już ładnie będzie przynosił zabawki na wymianę to wróć do punktu 1-szego :)

No i staraj się nie dopuszczać do sytuacji, że pies obgryza sobie, nie przynosi, ucieka, bo to tylko oddala od celu i wzmacnia te zachowania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...