Jump to content
Dogomania

Dziwna rana na łapie


Sonika

Recommended Posts

Rano zauważyłam coś dziwnego na łapie mojego psa, czego jeszcze wczoraj w ogóle nie miał a dzisiaj jest to dosyć dużych rozmiarów. Byłam u weterynarza, ale on tylko zapisał jedną maść i koniec, a mi wygląda to na coś bardziej poważnego... :shake:
Tu jest zdjęcie:

[IMG]http://img836.imageshack.us/img836/4610/98216207.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co jest źródłem tej ranki, ale moim też się takie "zdarzają". Z mojej praktyki wynika, że takie zmiany błyskawicznie znikają po posmarowaniu fioletem (na wodzie). Trzeba tylko uważać by pies tego nie rozlizał, bo będzie się powiększać.

Link to comment
Share on other sites

A może to byc jakies zakażenie skóry?
Weterynarz tak stwierdził po spojrzeniu na to, dal jakis antybiotyk, zapisal masci i tabletki na kwotę 200 zł. I teraz sie zaczynam zastanawiac, czy on po prostu nie zdziera kasy. A jest tak jak piszesz- zaczął rozlizywać, to rana zaczęła się powiększać. Teraz zalozylam mu skarpetę i sie wlasciwie goi.. a na pewno nic nie powiększa.

(siostra byla u weterynarza, dlatego pierwsza wiadomosc byla niekompletna ;) )

Link to comment
Share on other sites

Według mnie psa swędziało i miejsce wylizał/wygryzł. Psi język to twarda tarka. Jak będzie dalej to lizał to będzie się to "paprało", może zrobić się guzek. Smaruj fioletem dopóki nie zniknie zaczerwienienie, guzek też z czasem sam zniknie a miejsce porośnie sierścią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...