Jump to content
Dogomania

Charakter spanielka:-)


Recommended Posts

Witam
Od jakiegoś czasu mysle o kupnie drugiego psiaka(mam goldenka)Rozważałam juz rózne rasy w tym spanielka.Sporo czytałam o tej rasie,ale bardzo bym chciała usłyszec bezpośrednio od posiadaczy piesków co nieco na temat ich charakteru.Proszę napiszcie mi jakie te pieski są we "współżyciu",czy sa łatwe do ułożenia czy nie?Przeprowadzam sie o domku z ogrodem wiec piesek miałby fajne warunki.z góry dziekuję za odpowiedz:cool3:

Link to comment
Share on other sites

to ja zuzka7 jeżeli chcesz zobaczyć więcej informacji to zapraszam na stronę [url]www.members.lycos.co.uk/akwariumtomek[/url] i tam po lewej stronie są zdjęcia mojego spanielka?
a nazy wa się ten folder nasz pies-Nuka zapraszam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cool3: :cool3: :cool3: :cool3: :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

[quote name='wojtusiowamama']A czy możecie napisac mi czy spaniele mają problemy ze zdrowiem?Tzn czy są zagrozone jakąś chorobą charakterystyczną dla ich rasy?I czy mają wrazliwe przewody pokarmowe?[/quote]Chorobą charakterystyczną dla rasy są na pewno problemy z uszami- grzybice, zapalenia. Jednak nie każdy pies na to cierpi. A codo przewodu pokarmowego to każdego psa indywidalna sprawa :cool3:
[quote name='Agata_B']ja widzialam spanielka z rodowodem za 700 zł :cool3:[/quote]ja widziałam nawet za 500 zł :cool3: Oczywiście zadarzają się i tańsze od tych co napisała [b]cockermanka[/b] ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czytałam gdzieś,że charakter spaniela może różnić się w zależności od umaszczenia.A jak jest z sobolowymi (te podobają mi się najbardziej)?Zaliczyć je do kolorowych czy nie.Wiecie coś na temat jakichś ogólnych cech charakteru sobolowych?

Link to comment
Share on other sites

Podobno kolorki mają najłagodniejszy i najłatwiejszy charakter.
Nie wiem jak to w praktyce, bo nie jestem hodowcą mam tylko jedna kolorową sunię i nie mam porówniania ;)
Myslę,że dużo też zależy od hodwoli od socjalizacji i wychowania szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Linda, tylko sobolka z reguły ciężko dostać. O ile się orientuję, to w hodowli "Z Żywieckiej Rudzy" są szczeniaki sobolki (ale chyba nie w tej chwili), bo Majka jest sobolkiem... W "Sambalu" też jest Salsa i Batika - sobolki, ale w tej chwili nie mają szczeniąt. Jeśli chcesz, mogę wyszukać jakieś sobolowe mioty i dam Ci znać ;) w hodowlach cockerów jestem dość dobrze zorientowana.
Ups, zeszłam trochę z tematu :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...