Jump to content
Dogomania

Liniejące dalmatyńczyki


Kiessa

Recommended Posts

Wiem że to dużo czasu ale naprawdę chcę być przygotowana.... bo jak się kiedyś nie rzygotowałam do przyjścia pieska to niestety ...był złym pieskiem i musieliśmy go oddać :( ( był to owczarek niemiecki) ale teraz to juz będę miała nowego a tamtego też kocham.... :P no więc chodzi mi o to czy macie jakieś porady dotyczące tych psiaków?

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze NIE KUPUJ PSA NA TARGU, albo szczeniaka bez rodowodu po rodzicach rodowodowych. To taka moja prywatna uwaga, bo zaraz się odezwą ci, którzy tak nie sądzą, a ja nie chcę się kłócić tylko dobrze Ci radzę. pamiętaj, że dalmatyńczyki to kochane psiaki, jednak wymagające konsekwentnego wychowania i prowadzenia. Jeśli nie umiałaś sobie poradzić z tamtym psem, to nie wiem czy powinnaś wybrać akurat dlmatynczyka...

Link to comment
Share on other sites

Kiessa wtóruję Gosi- wybierz sobie psiaka z hodowli, żebyś później nie była rozczarowana.Jak będziesz zainteresowana to wskażemy Ci hodowle.

dalmaśki faktycznie puszczają sierść, ale do tego można się przyzwyczaić :wink: :wink: Ja podaję małej Gammolen- takie kapsułki i nie jest to wypadanie takie uporczywe.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wam za orady ale bardzo drogi jest pisek z rodowodem... :( chyba że znacie jakąś dobrą hodowle z niezbyt drogimi psiakami .

Acha i wiem że na pewno nie kupie psa z targu bo moja koleżanka kupiła psiaka i ... zdech .... :puppydog: ale teraz ma drugiego .... :lol: jest super suczka i nazywa się Deedee(didi)

Jeszcze jedno moze znacie coś innego gdzie można kupić zdrowego dalmatyńczyka i jeszcze coś powiedzcie mi o dalmatyńczykach

I dzieki za wszystko !!!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wam za orady ale bardzo drogi jest pisek z rodowodem... :( chyba że znacie jakąś dobrą hodowle z niezbyt drogimi psiakami .

Acha i wiem że na pewno nie kupie psa z targu bo moja koleżanka kupiła psiaka i ... zdech .... :puppydog: ale teraz ma drugiego .... :lol: jest super suczka i nazywa się Deedee(didi)

Jeszcze jedno moze znacie coś innego gdzie można kupić zdrowego dalmatyńczyka i jeszcze coś powiedzcie mi o dalmatyńczykach

I dzieki za wszystko !!!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Coś o dalmatyńczykach? Hmmm...z pozoru łatwe w ułożeniu psy, zgadzam się z Gosią, że zastanów się czy to jest dla Ciebie odpowiednia rasa skoro nie poradziłaś sobie z ON-em. Zależy jaki charakter szczeniak odzidziczy po rodzicach, jeżeli hodowla będzie niepewnym żródłem, to może się okazać, że szczeniak to istna mieszanka wybuchowa, również zalezy to od Ciebie ile czasu poświęcisz psu, czy będziesz umiała go wychować(ułożyć) i od Twoich chęci. Te psy uwielbiają biegać(przeczytaj ich historię tu na dogomanii), a niewybiegane(niezmęczone) i zostawione w domu na pare godzin to niezadowolone kropki i mogą narobić wiele szkód w domu. Podkreślam MOGĄ, bo jeżeli odpowiednio zajmiesz się psem od małego i będziesz o niego dbać, to mogą Cię o minąć te niemiłe doświadczenia.

Oprócz tego to wspaniałe psy dla aktywnych, pełne wdzięku i na pewno dobrze ułożone będą wspaniałymi przyjaciółmi na wiele lat :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz niedrogo kupić łaciatego, to proponuję zadzwonić do hodowli i spytać się czy nie mają szczeniąt z wadami (wadliwe umaszczenie, zły zgryz, źle osadzone uszy itp), gdyz takie szczeniaki są zazwyczaj dużo tańsze :wink: Nie oznacza to jednak ze zakupiony piesek będzie gorszy od pozostałych - po prostu nie będziesz mogła go wystawiać.

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie powiedział, że psy są tanie. Wyżywienie, weterynarz, pielęgnacja, ewentualnie wystawy - to kosztuje :-? Lepiej zaoszczędź trochę kasy, poproś rodziców o dołożenie, powyprowadzaj psy sąsiadom, roznoś ulotki, a dorobisz się kasy portrzebnej do zakupu dlamatyńczyka z odpowiednim pochodzeniem i psychiką.

Zgadzam się z Anią i dodam tylko, że będziesz miała pewność co wyrośnie z pieska, że będzie zaszczepiony, odrobaczony i odchowany w godziwych warunkach. A co do wystaw to dobrze się zastanów, bo znam wielu ludzi, którzy kupili pieska z myśą, że będzie tylko i wyłącznie ich domową pociechą. A co się potem stało?? Postanowili spróbować na wystawie, bo "wystawa jest w blisko", bo "chcą sprawdzić co inni sądzą o ich psie" i tak jak ja złapali wystawowego "bakcyla", tyle, że mojego drugiego psa zakupiliśmy z myślą o wystawach :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wam za porady !

A jesli chodzi o tamtego psa (jest teraz u babci i jest szczęsliwy , odwiedzam go) to kupilam go od złych hodowców .

To byli ludzie którzy po prostu mieli dwa psy, a potem szczenięta i trzymali je cały czas na dworze .

Nie wiedziałam jeszcze o co pytać tych pseudohodowców ( miałam wtedy 10 lat , a teraz mam 13) i nie wiedzialam jak się wybiera psy i u kogo !

Teraz Szarik ( ten pies) jest u babci i czuje się świetnie .

Uczyłam go wielu rzeczy; jest teraz mądry ale pozostanie już wiejskim psem.

Teraz się przygotuję na kupno psa i pojadę po szczeniaka do specjalnej hodowli....

Jeszcze raz dzieki!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...