Jump to content
Dogomania

Problem z Vaultem...


Natalia&Cody

Recommended Posts

Hej :)
Podbijam :)
Jutro jadę z Neską po drugi dysk. Zaczynamy karmić z pierwszego i startujemy od początku.
Na razie mamy gumowy frisbee jutro kupujemy matariałowy / materiałowy ze sznurem (mieliśmy taki i super się sprawdził) no i zamawiam prenumeratę Dog & Sport więc bd miały jeszcze Dog Chowa ;p

Nie jesteś zła za offa, prawda ? :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wikikoniki']Hej :)
Podbijam :)
Jutro jadę z Neską po drugi dysk. Zaczynamy karmić z pierwszego i startujemy od początku.
Na razie mamy gumowy frisbee jutro kupujemy matariałowy / materiałowy ze sznurem (mieliśmy taki i super się sprawdził) no i zamawiam prenumeratę Dog & Sport więc bd miały jeszcze Dog Chowa ;p

Nie jesteś zła za offa, prawda ? :D[/QUOTE]

jasne, że nie. Też ostatnio zamawiałam prenumerate i przysłali mi 2 dyski Dog Chowa. ;)

Link to comment
Share on other sites

Co do vaulta - spróbuj zabawkę trzymać jakieś 10cm od kolana i na wysokości pyska psa. Jeśli chce wskoczyć na kolano po zabawkę, to nie ma wtedy prawa jej przeoczyć, bo prawie sam sobie ją wepchnie do pyska. I przeanalizuj wysokość twojego kolana - może za nisko, a może za wysoko. Musisz dostosować to do psa, aby się nie musiał zbytnio natrudzić żeby doskoczyć, ale również tak, żeby wysiilił trochę te łapy i oderwał nogi od ziemi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Russellka']Co do vaulta - spróbuj zabawkę trzymać jakieś 10cm od kolana i na wysokości pyska psa. Jeśli chce wskoczyć na kolano po zabawkę, to nie ma wtedy prawa jej przeoczyć, bo prawie sam sobie ją wepchnie do pyska. I przeanalizuj wysokość twojego kolana - może za nisko, a może za wysoko. Musisz dostosować to do psa, aby się nie musiał zbytnio natrudzić żeby doskoczyć, ale również tak, żeby wysiilił trochę te łapy i oderwał nogi od ziemi.[/QUOTE]

Dzięki, dzisiaj popróbujemy. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A co jeśli pies ma problem z wskoczeniem na udo? Nie sądzę, aby problem leżał w wysokości, jak chce, to wskoczy na wyższe łóżko (a i tak nie trzymam nogi klęcząc pod kątem prostym do podłogi), ale ona jest pokraką i zamiast wskoczyć, odbić się i wskoczyć, to staje przednimi łapami i próbuje doskoczyć tylnymi, z marnym skutkiem. Jak udo jest dużo niżej, potrafi się spokojnie utrzymać. Podobnie z wchodzeniem na plecy, zamiast na nie wskoczyć, ona na nie wchodzi. Zresztą z innymi podwyższeniami robi podobnie, zamiast wskakiwać chce włazić i nie może unieść tyłka. Jakieś rady?

Link to comment
Share on other sites

Żaden ze mnie ekspert, ale po tym opisie wydaje mi się, ze ona po prostu nei czuje się na tyle pewnie żeby wskoczyć na wysokość na jaką chcesz, bo boi się, ze się nie utrzyma i spadnie. Spróbowałabym robić ćwiczenia z utrzymywania równowagi na różnych częściach ciała, najpierw niech noga leży na ziemii, a psiak niech stoi jak najdłużej i ją nagradzaj. Nastepnie coraz wyżej, jak zobaczy, ze potrafi się ładnie utrzymać, to powinna zacząc wskakiwać. Możesz też pokombinować z odległością, moze ma za maly rozbieg?

Link to comment
Share on other sites

Jak noga leży/jest nisko, to ona spokojnie na nią wejdzie i ustoi :) Myślę, że tutaj nie chodzi o to, że nie czuje się pewnie czy nie może złapać równowagi. Tylko ona po prostu nie umie wskoczyć na tę nogę czy na cokolwiek innego. Próbowałam to zrobić z wiekszego rozbiegu, ale ona nie rozumie, że ma na to coś wskoczyć. Podchodzi do nogi, opiera się przednimi łapami i próbuje wejść, zamiast wskoczyć. Tak samo na plecy, usadzę ją kawałek za mną, daję komendę, a ona podchodzi i zamiast wskoczyć na te plecy, to opiera się przednimi łapami a tylnymi się najpierw oprze np. o moją rękę a potem wchodzi.

Link to comment
Share on other sites

A macie może wskakiwanie na coś na komendę? Piszesz, że na łóżko chętnie skacze, może spróbuj podłożyć pod to komendę i przełożyć na inne rzeczy, na początek stabilne, potem mniej. Jak uczyłam Maćka wskakiwania na plecy, to też na początku się gramolił, a potem od razu płasko na moich plecach się kładł. No to zrobilam z nim trochę ćwiczeń z równowagi i w tej chwili wskakuje jak torpeda, backvoulty też robi.

Link to comment
Share on other sites

Mamy komendę na wchodzenie na coś, ale na wskoczenie (dla mnie to ogromna różnica :D) nie. Więc chyba najpierw zaczniemy samo wskakiwanie na coraz wyższe przedmioty. Mój pies jak chce, to potrafi sam wskoczyć na wysoką huśtawkę, a jak się zawiesi, to robi to co wcześniej, czyli przednie łapy na huśtawkę i podskakuje tylnymi :roll: Nie mam pojęcia, od czego to zależy.
W każdym bądź razie dzięki, co prawda ja nie liczę na jakiekolwiek spektakularne vault'y, no ale może coś się uda zrobić ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze tak mi przyszło do głowy, zapewne to takie upodobanie Twojego psiaka, ale jesteś na 100% pewna, ze jest calkowice zdrowy? Jedno z moich tak się gramoliło, gdy zaczynały się problemy ze stawami biodrowymi. Mam w każdym bądź razie nadzieję, że to nie to i po odpowiednim treningu osiągniesz co chcesz:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...