Jump to content
Dogomania

maarysiaa

Recommended Posts

U nas pół na pół - jeden tymczas zmarł na parwo w wielkich męczarniach, drugiego udało się ledwo ledwo odratować. Przy czym u obu były momenty poprawy, w których pies zdawać by się mogło, że już jest zdrowy - największy moment u tego, który nie przeżył, był tuż przed śmiercią...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']U nas pół na pół - jeden tymczas zmarł na parwo w wielkich męczarniach, drugiego udało się ledwo ledwo odratować. Przy czym u obu były momenty poprawy, w których pies zdawać by się mogło, że już jest zdrowy - największy moment u tego, który nie przeżył, był tuż przed śmiercią...[/QUOTE]

U nas niestety tak samo, gdy już myślałam, że wyzdrowieje, podniósł się zamerdał ogoniem i ostatni raz wszedł mi na kolana, on zaraz potem był już w stanie agonalnym i pędziliśmy do weta.. Niestety nic się nie dało już zrobić... :shake: teraz wszystko do mnie wróciło. :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martasekret']a ja nie wierzę, że osoba, która kupiła psa z pseudo, szczerze tego zakupu żałuje! niby wszyscy piszą/mówią, "wiem, że źle zrobiła(e)m, ale trudno, już po fakcie. Żałuję. Drugi raz nie kupił(a)bym psa w takim miejscu" itd. itd.
Guzik! jestem przekonana, że, gdyby nadarzyła się okazja, taka osoba postąpiłaby dokładnie tak samo...pokusa zapłacenia za "rasowego" psa niewielkiej kwoty jest niestety zbyt wielka....
kupować psy z pseudo, podczas gdy w schroniskach są MILIONY psów, które potrzebują domu - wstyd!

Wybaczcie, ale musiałam się wyżyć, bo takich "przypadków" jest po prostu zbyt wiele....

Maluchowi życzę zdrowia![/QUOTE]

Ja się z Tobą nie zgadzam. Ludzie uczą się na błędach. Jeśli widzą jak pies cierpi co rusz na nową chorobę i się męczy, poza tym jeszcze finanse bądź co bądź robią swoje...
Psiakowi zdrowia życzę i jak najmniej chorób...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina1992']Ja się z Tobą nie zgadzam. Ludzie uczą się na błędach. Jeśli widzą jak pies cierpi co rusz na nową chorobę i się męczy, poza tym jeszcze finanse bądź co bądź robią swoje...
Psiakowi zdrowia życzę i jak najmniej chorób...[/QUOTE]

chodzi o to, żeby ludzie zrozumieli, że kupowanie zwierząt w pseudohodowlach jest z gruntu złe i "niemoralne", a mam wrażenie, że żałują swojej decyzji często tylko dlatego, że w efekcie kosztuje ich ona kupę kasy...
albo inaczej - gdyby mieli akurat szczęście i ich pies nie chorowałby, nie widzieliby w tym nic złego

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co, pomimo, że ustawa została zmieniona to mentalność się wcale nie zmieniła niestety.. Ciągle ktoś mi próbuje wmówić, że przecież jego pies jest rasowy, tyle za niego wydał, a rodowód tylko na wystawy. Dlatego też kupują dalej z pseudo, bo nie liczą się z konsekwencjami, dla nich hodowla to tam gdzie się rozmnaża psy i tyle, widzą napis szczepione odrobaczane i często nawet nie spytają o książeczke zdrowia, a potem taki psiak na osiedlu chwila i załapie jakąś wirusówke..
Tylko nie uważam też, że takie opieprzanie każdego kto kupił psa z pseudo na dogo, da większe korzyści, lepiej wytłumaczyć spokojnie, ale dobitnie. Inaczej tylko odstraszy się ludzi i będą dalej tak postępować, bo często lubią robić po prostu na złość.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...