Jump to content
Dogomania

Karma dla szczeniaka


bdom

Recommended Posts

Witam.
Mam pytanie, jaką karmę polecicie dla 3 miesięcznego szczeniaka? W tej chwili je Bozite Junior 25/12, niby wszystko ok, ale bąki straszne i lekki łupież, więc pomyślałam o zmianie, tylko nie bardzo wiem na co. Poproszę o porady :) Mały nie jest wybredny, to raczej typ odkurzacza :D

Link to comment
Share on other sites

A w jakim przedziale cenowym chcesz się zmieścić? Masz jakieś ograniczenia? Jakiej rasy jest szczeniak? :) Może zacznij od górnej półki i spróbuj Acanę :) [url]http://keko.pl/pl/karma-sucha-dla-psa-acana-puppy-junior-18kg.html[/url] - to jest puppy dla ras średnich, ale masz też dla małych i dużych, więc sobie już dobierz ;)
Jeśli nie Acana, to Orijen, Biomill, 1st Choice, Brit, Bosch, Trovet, RC (chociaż są różne zdania na temat tej karmy)

Link to comment
Share on other sites

Na razie zamówiłam mu Joserę, czytam te wszystkie wątki o karmach tutaj i ciężko się zdecydować- wszystkie mają swoich zwolenników i przeciwników. :)
Jak ta karma mu nie przypasuje to spróbuję Acane, ale nie chcę też tak często zmieniać mu jadłospisu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson'][b]bdom[/b] no to nic nie jest okay. Bąki i łupież = gigantyczny problem. Szczególnie u szczeniora.

Orijena nie polecam, pies zadrapie się na śmierc. Spróbuj z Acaną, może PPP.[/QUOTE]

A dlaczego nie polecasz ?? Każdy pies inaczej przyswaja karmy więc to co dla jednego jest złe dla innego jest dobre.

Może jego pies nie akceptuje zbóż i dlatego ma łupierz .

Bdom znalezienie dobrej karmy to czasami długa droga

Link to comment
Share on other sites

Jesli chcesz karmić go suchym, to może podpasuje mu Fish4Dogs dla szczeniąt, z tym, że to duży wydatek (260 zł za 12 kg i chyba 45 zł za 1,5 kg) i głupie gramatury-albo 1,5 kg, albo 12 kg. Możesz, a nawet powinnaś wspomóc go jakimś suplementem na skórę, wybór jest ogromny-drożdże browarnicze (np. Luderland), Sanal z drożdżami, któryś z olejów (z dorsza, łososia, egipski z czarnego kminku, z wiesiołka, arganowy...), Laveta z Beaphara...
I pamiętaj, że co pies, to inna, INDYWIDUALNA reakcja na dany pokarm-jednemu posłuży, drugiemu zaszkodzi...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje bardzo za rady, dokupię mu suplementy. Wiem, że każdy pies powinien mieć indywidualnie dobieraną dietę. Tak samo jest z kotami, mój źle wyglądał po RC, teraz je TOTW i jest super. Zobaczę jak będzie wyglądał po Joserze i wtedy zastanowię się co dalej. :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o suplementy/witaminy itp, to ja kiedyś stosowałam ten [url]http://keko.pl/pl/preparat-dla-psa-beaphar-staupecid-30-tabl.html[/url] Beaphar. Teraz juz nie uzywam, bo raczej nie jest niezbedny, ale wtedy sie zdecydowalam, bo mial problemy male, a ten preparat, jak zreszta jest napisane w opisie, "reguluje zaburzenia żołądkowo-jelitowe.". W kazdym razie polecam. Jest dobry :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...