Jump to content
Dogomania

Mój pies nie polubił szczoteczki... co dalej?


You-lka

Recommended Posts

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=purple][B]Hej :)[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=purple]Mam 5-letnią sunie Yorka. O dziwo LUBI pastę miętową (psią), ale okazało się, że bardzo nie lubi szczoteczki. Byłabym w stanie ją jeszcze zmusić do współpracy, ale widać, że wyrywa się w momencie gdy szczoteczka delikatnie musnie dziąsła. Doszłam do wniosku, że nie przyzwyczajone dziąsła mogą tak reagować ( Niunia nie miała wcześniej mytych zębów). Nie skończyło się na 2 próbach, jednak nadal nie daje sobie jej wcisnąć. Jakoś daję rade myć pałeczkami do uszu lub gazą, ale efekty nie są podobne do zamierzonych :( Szczoteczka pochodzi od opakowania z pastą ( TRIXIE) jednak myślę, że jej włosie jest nadal twarde. Czy jeżeli przegotuje ją to włosie zmięknie?[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=purple][B]Co radzicie?[/B][/COLOR][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=purple][B]Z góry dzięki za odpowiedzi :*[/B][/COLOR][/FONT]

[RIGHT][FONT=Comic Sans MS][COLOR=purple][B]Pozdrawiam[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=purple][B]You-lka[/B][/COLOR][/FONT][/RIGHT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wygotowanie szczoteczki raczej nic nie pomoże. Próbowałaś czymś innym? Tzn. nie szczoteczką tak jak ludziom tylko jakimś preparatem? W sklepie, w którym robię zakupy są dostępne takie specjalne kości z jakimś dodatkiem, które mają czyścić zęby - [url]http://www.karus.com.pl/delights-dental-p-826.html[/url] - one nie tylko czyszczą bo ścierają kamień, ale mają właśnie ten dodatek więc są fajne. Mój pies je zjada ze smakiem. Mają też jakiś preparat do psikania, który nie wymaga szczotkowania więc może się u Ciebie sprawdzić - [url]http://www.karus.com.pl/animal-dent-50ml-p-1690.html[/url] W opisie jest napisane, że rozpuszcza kamień nazębny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...