Jump to content
Dogomania

JessySonia-moje kochane suczki


KasiaJessy

Recommended Posts

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli jednego psa trzymasz w domu, to trzymaj i drugiego! Oba psy muszą być traktowane jednakowo!!!
Jak byś się czuła, gdyby np. Twój brat mógł mieszkać sobie w pokoju 5 razy większym od Twojego, który jest ogrzewany, może robić wszystko co zechce, a Ty mieszkasz w tycim pokoiku, który nie jest ogrzewany i nie możesz robić nic prócz chodzenia do szkoły? Czułabyś się poszkodowana... Miałabyś żal do rodziców, że traktują Cię o wiele gorzej niż Twojego brata.
I identycznie czuje się Sonia wiedząc, że ona marznie na podwórku, gdy Jessy grzeje się na fotelu w domu...
W ogóle Sonia nie jest psem do trzymania na dworze! To mały, krótkowłosy kundelek. I wcale NIE przesadzam! Każdy miłośnik psów powie Ci to samo. Z resztą Jessy tak samo nie nadaje się do mieszkania na podwórku.
I proszę Cię, nie mów mi, że jak inni trzymają to czemu Wy nie możecie... Dla mnie jest to po prostu żałosne... Na temat traktowania psów na polskich wsiach wolę się nawet nie wypowiadać (oczywiście nie wszystkich, bo znam kilka psów mieszkających na wsiach, gdzie mają ekstra warunki. Duży teren do dyspozycji w ogródku, regularne spacery, ciepły kąt W DOMU)... Bo to jest coś strasznego. Większość psów ma tam istne piekło...
Jaki macie interes w trzymaniu małego pieska, skoro jest na podwórku?! Ani Was nie obroni, ani nie weźmiecie jej sobie na kolana, by pogłaskać, pobawić się.


A poza tym wszem i wobec przyznałaś się do kolejnego kłamstwa na dogo ;) (choć i tak z pewnością wszyscy nie dali się na to nabrać) "pieski są cały w domu" yhmmm...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Misia&Ruby']Jeżeli jednego psa trzymasz w domu, to trzymaj i drugiego! Oba psy muszą być traktowane jednakowo!!!
Jak byś się czuła, gdyby np. Twój brat mógł mieszkać sobie w pokoju 5 razy większym od Twojego, który jest ogrzewany, może robić wszystko co zechce, a Ty mieszkasz w tycim pokoiku, który nie jest ogrzewany i nie możesz robić nic prócz chodzenia do szkoły? Czułabyś się poszkodowana... Miałabyś żal do rodziców, że traktują Cię o wiele gorzej niż Twojego brata.
I identycznie czuje się Sonia wiedząc, że ona marznie na podwórku, gdy Jessy grzeje się na fotelu w domu...
W ogóle Sonia nie jest psem do trzymania na dworze! To mały, krótkowłosy kundelek. I wcale NIE przesadzam! Każdy miłośnik psów powie Ci to samo. Z resztą Jessy tak samo nie nadaje się do mieszkania na podwórku.
I proszę Cię, nie mów mi, że jak inni trzymają to czemu Wy nie możecie... Dla mnie jest to po prostu żałosne... Na temat traktowania psów na polskich wsiach wolę się nawet nie wypowiadać (oczywiście nie wszystkich, bo znam kilka psów mieszkających na wsiach, gdzie mają ekstra warunki. Duży teren do dyspozycji w ogródku, regularne spacery, ciepły kąt W DOMU)... Bo to jest coś strasznego. Większość psów ma tam istne piekło...
Jaki macie interes w trzymaniu małego pieska, skoro jest na podwórku?! Ani Was nie obroni, ani nie weźmiecie jej sobie na kolana, by pogłaskać, pobawić się.


A poza tym wszem i wobec przyznałaś się do kolejnego kłamstwa na dogo ;) (choć i tak z pewnością wszyscy nie dali się na to nabrać) "pieski są cały w domu" yhmmm...[/QUOTE]


nic dodać , nic ująć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Misia&Ruby']Jeżeli jednego psa trzymasz w domu, to trzymaj i drugiego! Oba psy muszą być traktowane jednakowo!!!
Jak byś się czuła, gdyby np. Twój brat mógł mieszkać sobie w pokoju 5 razy większym od Twojego, który jest ogrzewany, może robić wszystko co zechce, a Ty mieszkasz w tycim pokoiku, który nie jest ogrzewany i nie możesz robić nic prócz chodzenia do szkoły? Czułabyś się poszkodowana... Miałabyś żal do rodziców, że traktują Cię o wiele gorzej niż Twojego brata.
I identycznie czuje się Sonia wiedząc, że ona marznie na podwórku, gdy Jessy grzeje się na fotelu w domu...
W ogóle Sonia nie jest psem do trzymania na dworze! To mały, krótkowłosy kundelek. I wcale NIE przesadzam! Każdy miłośnik psów powie Ci to samo. Z resztą Jessy tak samo nie nadaje się do mieszkania na podwórku.
I proszę Cię, nie mów mi, że jak inni trzymają to czemu Wy nie możecie... Dla mnie jest to po prostu żałosne... Na temat traktowania psów na polskich wsiach wolę się nawet nie wypowiadać (oczywiście nie wszystkich, bo znam kilka psów mieszkających na wsiach, gdzie mają ekstra warunki. Duży teren do dyspozycji w ogródku, regularne spacery, ciepły kąt W DOMU)... Bo to jest coś strasznego. Większość psów ma tam istne piekło...
Jaki macie interes w trzymaniu małego pieska, skoro jest na podwórku?! Ani Was nie obroni, ani nie weźmiecie jej sobie na kolana, by pogłaskać, pobawić się.


A poza tym wszem i wobec przyznałaś się do kolejnego kłamstwa na dogo ;) (choć i tak z pewnością wszyscy nie dali się na to nabrać) "pieski są cały w domu" yhmmm...[/QUOTE]
Aż mi się zrobiło przykro Sonii.Postaram sie zrobic dla soni kąt.
Mi nie chodzi że sonia jest ...psem tylko trudno jest z dwoma psami w domu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucky.']to po cholerę, za przeproszeniem brałaś sobie spaniela ? Bo co,bo podobny do jakiejś rasy, dla mnie zwykły kundel no chyba, że Sonia się Tobie znudziła.[/QUOTE]
a po co ci to wiedziec ?Dla ciebie jest jessy zwykłym kundlem ?NIE!no co ty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaJessy']tobą
A ja mam w typie i mieszańca
a nie moge?
a tak co tam u cb?[/QUOTE]

Nie- masz kundla i kundla (no niech Ci będzie "w typie" rasy...Co nie zmienia faktu, że NIE jest rasowa, jest tylko troszkę podobna do ECSa).
Mieszaniec to pies powstały w wyniku zmieszania dwóch psów rasowych. Ty takowego nie posiadasz ;)

I oczywiście możesz je mieć. Tylko wypadało by zapewnić im odpowiednie warunki, takie, na jakie zasługują...

I na prawdę nie wiem, jak można brać drugiego psa, gdy dla jednego nie da się odpowiednich warunków... :shake: A do tego nie posiadając podstawowych wiadomości, jakie powinno się wiedzieć przed przyjęciem psa do domu... To jest straszne.
Psy to nie zabawki. To żywe istoty posiadające uczucia.


[QUOTE] Aż mi się zrobiło przykro Sonii.Postaram sie zrobic dla soni kąt.
Mi nie chodzi że sonia jest ...psem tylko trudno jest z dwoma psami w domu [/QUOTE]
Nawet nie wiesz, jak mnie ucieszył ten post :) Mam tylko nadzieję, że dotrzymasz słowa...

Ale co do tej drugiej części postu... Sonię miałaś jeszcze przed Jessy. Już wtedy nie miała zapewnionych odpowiednich warunków.
Więc jak mogliście wziąć drugiego psa, a Sonię potraktować (przepraszam, ale tak właśnie uważam) jak szmatę... :-(
A teraz tłumaczysz się, że z dwoma psami jest ciężko w domu. Co do tego, to nie wiem na własnej skórze, gdyż mieszkam w mieszkaniu i mam tylko Ruby. Lecz pisałam z niejedną osobą, która ma dwa, a nawet i więcej psów i świetnie sobie z nimi radzą, wszyscy są szczęśliwi. Ale każdy kolejny pies był coraz bardziej przemyślanym zakupem. Niestety tak u Was z pewnością nie było...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Bez przesady. My mamy dziesiątkę w domu i jakoś nie widzę problemu.[/QUOTE]
O matko ....
Misia i ruby- dla mnie ona jest w typie rasy.Ale niech juz zostanie.
Ja mam bardzo dobre warunki....
No Ty jak mówisz że ja nie znam podstawowych wiadomości to Ty mi napisz je.
Obiecuje że to zmienię ,nie będzie tak!
Jak obiecuje to zrobię.
Sonia miała warunki -wtedy mieszkała w domu ale jak jessy przyszła to wszystko odwrotnie ,bo jessy była nowa...
Nie aż tak(szmata)
A co robi teraz Twój Ruby?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaJessy']Sonia miała warunki -wtedy mieszkała w domu ale jak jessy przyszła to wszystko odwrotnie ,bo jessy była nowa...[/QUOTE]
o matko! Kasia! to chcesz mi powiedzieć, że Sonia była kiedyś w domu, a potem jak wzięłaś Jessy to Sonie wyrzuciłaś na podwórko :O ?? tak po prostu?? tylko dlatego, że Jessy była nowa?? potraktowałaś psiaka jak pluszową zabawkę coś w rodzaju "o jak fajnie! mam nowego misia to tym starym się przestanę bawić albo może nawet go wyrzucę" :O
teraz to nawet mi ręce opadły...

a i jeszcze trochę mnie bawi jak poprawiasz pisownie innych.. :D przepraszam, ale żeby poprawiać kogoś to trzeba samemu nienagannie posługiwać się językiem ojczystym, a u Ciebie ta umiejętność pozostawia wiele do życzenia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vaness']ta rozmowa i tak niczego nie zmieni , wątpię w to , że Katarzyna coś z tym zrobi. Jak ktoś ma takie podejście w tak młodym wieku to ciekawe co będzie potem .[/QUOTE]
Ale to nie od de mnie nie za leży.Mama pierwsza sie zgodziła a teraz za bardzo nie jest zadowolona że psy są w domu:(
Cockermaniaczok-albo przestaniesz pisac w mojej galerii to zgłoszę do moda!bo cały czas na rzucasz się ,wtrącasz i wszystko rozpieprzasz.A ty powinnaś być wyrzucona z forum to bym każdemu dała .... :)
Kopra-Psy (zwierzęta)nie są zabawkami i ja to wiem.A o co wam wszystkim chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Mnie cały czas zastanawia fakt ile Ty masz lat, żeby pouczać i rozkazywać innym o wiele starszym osobom od ciebie.
Na twoim miejscu oddałabym obydwie suki w zaufane ręce i dorosła do posiadania psów. Widocznie dla ciebie jest to jeszcze zbyt duży obowiązek.
Skoro zdecydowałaś się z mamą / tatą / babcią czy kim tam na drugiego psa, to nie powinniście wyrzucać tego drugiego, ba z tego co czytam nie powinniście mieć żadnego psa, skoro dla twojej mamy jest to problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucky.']Mnie cały czas zastanawia fakt ile Ty masz lat, żeby pouczać i rozkazywać innym o wiele starszym osobom od ciebie.
Na twoim miejscu oddałabym obydwie suki w zaufane ręce i dorosła do posiadania psów. Widocznie dla ciebie jest to jeszcze zbyt duży obowiązek.
Skoro zdecydowałaś się z mamą / tatą / babcią czy kim tam na drugiego psa, to nie powinniście wyrzucać tego drugiego, ba z tego co czytam nie powinniście mieć żadnego psa, skoro dla twojej mamy jest to problem.[/QUOTE]
A po co ci to wiedziec?A z kąt wiesz ze tty jestes starsza?
[B]Nie,nie nie nie nie nie nie nie nie nie i nie oddam je ,wżyciu ![/B]i masz juz tego nie pisać!Dobra,a jak by sonia była w garażu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaJessy']A po co ci to wiedziec?A [B]z kąt[/B] wiesz ze tty jestes starsza?
[B]Nie,nie nie nie nie nie nie nie nie nie i nie oddam je ,wżyciu ![/B]i masz juz tego nie pisać!Dobra,a jak by sonia była w garażu?[/QUOTE]

następny błąd a innych pouczasz :D

jakbym miała taką właścicielkę ja ty to na miejscu twoich psów dawno bym uciekła

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vaness']następny błąd a innych pouczasz :D

jakbym miała taką właścicielkę ja ty to na miejscu twoich psów dawno bym uciekła[/QUOTE]
Dziecko ,dziecko co ty wiesz.Chyba tylko co zjesz.Mój pies ma wszystko co mu trzeba.Jak my mamy hotel 4 gwd.to mój pies ma takie wygody że....Sonia bedzie spała chyba w pokoju z jessy ale nie wiem .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaJessy']Kopra-Psy (zwierzęta)nie są zabawkami i ja to wiem.A o co wam wszystkim chodzi?[/QUOTE]
zwierzęta nie są zabawkami i dobrze, że o tym wiesz szkoda tylko, że Twoja postawa dowodzi czego innego..jak mogłaś najpierw mieć Sonię w domu, potem wziąć Jessy i wyrzucić Sonię na podwórko bo Jessy jest nowa?? ja tego nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem, bo albo masz dwa psy i traktujesz je równo, albo masz jednego psa lub wcale...
z tym wiekiem to wybacz, ale po sposobie pisania widać, że albo jesteś bardzo młodziutka, albo bardzo kiepska z polskiego..
a jeśli chcesz zgłaszać do moda cokolwiek to zgłoś siebie (chociażby za używanie niecenzuralnych słów), bo Cockermaniaczka nic złego nie robi przecież, jedynie zwraca Ci uwagę na niestosowanie się przez Ciebie do regulaminu forum

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaJessy']O matko ....
Misia i ruby- dla mnie ona jest w typie rasy.Ale niech juz zostanie.
Ja mam bardzo dobre warunki....
No Ty jak mówisz że ja nie znam podstawowych wiadomości to Ty mi napisz je.
Obiecuje że to zmienię ,nie będzie tak!
Jak obiecuje to zrobię.
Sonia miała warunki -wtedy mieszkała w domu ale jak jessy przyszła to wszystko odwrotnie ,bo jessy była nowa...
Nie aż tak(szmata)
A co robi teraz Twój Ruby?[/QUOTE]

Kochana, podstawowe wiadomości należy poznać PRZED zakupem psa... Nie chce mi się ich wypisywać. Sama się pofatyguj do lektury książek o psach, artykułów w internecie, na psich forach (z tym, że nie zawsze trzeba się wypowiadać;)).

Straszne jest to co zrobiłaś Sonii! Przepraszam, nie potraktowałaś jej jak szmaty... Potraktowałaś ją gorzej! Gdybym miała Cię wtedy pod ręką, to przepraszam, ale nie wiem, co bym Ci zrobiła... :(
Myślisz w ogóle? Na temat Twoich rodziców i jaki dają Ci przykład nawet się nie wypowiem... Jeszcze rozumiem, że dziecko tak się zachowuje, ale dorośli...

Ruby ma się dobrze, ale nie zmieniaj tematu.

[quote name='KasiaJessy']Ale to nie od de mnie nie za leży.Mama pierwsza sie zgodziła a teraz za bardzo nie jest zadowolona że psy są w domu:(
Cockermaniaczok-albo przestaniesz pisac w mojej galerii to zgłoszę do moda!bo cały czas na rzucasz się ,wtrącasz i wszystko rozpieprzasz.A ty powinnaś być wyrzucona z forum to bym każdemu dała .... :)
Kopra-Psy (zwierzęta)nie są zabawkami i ja to wiem.A o co wam wszystkim chodzi?[/QUOTE]

Zastanawiam się tylko, dlaczego Twoja mama w ogóle wyraziła zgodę na przyjęcie jakichkolwiek zwierząt... :shake: Żeby zdobiły podwórko przed domem...?

Forum jest od tego, żeby każdy wyraził swoją pinie, zadał pytanie. Kiedy ktoś próbuje zmienić Twoje przekonanie na lepsze, wysłuchaj, przeanalizuj, a nie wyganiasz z galerii ;) Wyjdzie Ci to na dobre...

Widać, że nie wiesz, że psy nie są zabawkami, bo swoje tak właśnie traktujesz! Szczególnie okropnie potraktowałaś Sonię. Na prawdę szkoda mi tej suni...:shake:

[quote name='KasiaJessy']A po co ci to wiedziec?A z ką[COLOR=red]d[/COLOR] wiesz ze tty jestes starsza?
[B]Nie,nie nie nie nie nie nie nie nie nie i nie oddam je ,wżyciu ![/B]i masz juz tego nie pisać!Dobra,a jak by sonia była w garażu?[/QUOTE]

Co ta za różnica czy ktoś jest starszy, czy młodszy od Ciebie? Ważne jest, czy ma większą wiedzę i umiejętności od Ciebie.

Jak dla mnie garaż nie będzie zbyt dobrym wyjściem... Pies powinien mieć stały kontakt z człowiekiem. Ale lepsze to niż podwórko.
Jakie panują w nim warunki? Są przeciągi, jaka jest temperatura?
Tylko pamiętaj- dwie suki mieszkają w domu czy garażu, a nie sama biedna Sonia.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...