Jump to content
Dogomania

Max & Neska - Czyli Dwie Torpedy


wikikoniki

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cocker - Eurotech tytan 1

Zajeiście :(
Po zrozmowie z dziadkami dowiedziałam się, że:
- Neska za 5 lat (bd miała 10) będzie miała szczeniaki, bo oni sobie chcą zostawaić
- ja nie mam nic do gadania, czy chcę sznaucera, czy nie
- Neska dzisiaj była z Maxem 2h na podwórku bo dziadek ich razem wypuścił
- mam się zająć nauką, bo psy mi jeść nie dadzą

Jestem mega wkuwiona, bo myślałam, że może się uda. A dla nich takie argumenty jak: w wakacje są zawody na które chciałabym pojechać, a ona będzie miała cieczkę nic nie dają. Również to, że Max teraz cały czas z jej powodu wyje. Chciałabym mieć własniego psa i sama decydować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra95']masakra jakaś :angryy::angryy:[/QUOTE]

Mnie dosłownie krew zalewa. Najchętniej bym ich przed faktem dokonanym postawiła, ale by mi nie wybaczyli.
Najgorsze jest to, że oni nie zdają sobie sprawy z tego, że ona bardziej cierpi mając tą głupią cieczkę niż gdyby jej nie miała.
A jeśli chodzi o szczeniaki, to oni nie chcą sprzedawać a znajomym porozdawać. A mój dziadek nawet śmiał się, że mkożemy tak jak na allegro "obroża + pies gratis".
Jeżeli już mają koniecznie być te szczeniaki, to teraz. Na pewno nie za kilka lat :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Molowe']kurczę to faktycznie beznadziejnie a może przekonaj rodziców i razem przekonacie dziadków ? bo sama raczej nic nie zrobisz bo tylko usłyszy że jest za młoda,nic nie rozumiesz,nie będziesz rządzić itd. :)[/QUOTE]

Mój tata się zgadza. On rozumie, że NEska po młodych nie będzie już tak aktywna, a ja tak nagle po tej całej pracy nie przerzucę się na szczeniaka.
Wczoraj trochę czytałam i jak mama zobaczyła, to "Wiki, co ty znowu wymyślasz?"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wikikoniki']Mój tata się zgadza. On rozumie, że NEska po młodych nie będzie już tak aktywna, a ja tak nagle po tej całej pracy nie przerzucę się na szczeniaka.
Wczoraj trochę czytałam i jak mama zobaczyła, to "Wiki, co ty znowu wymyślasz?"[/QUOTE]

no widzisz masz sojusznika w tatcie z nim przegadaj żeby był całkowicie na TAK razem przekonacie mamę a potem w trójkę przegadacie dziadków i będzie dobrze dacie rade trzymamy kciuki ! :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra95']a jak oni zostali sami na dworze, to nic się nie wydarzyło ??:([/QUOTE]

No moja babcia śmiejąc się mówi "może coś z tego będzie" Szkoda tylko, że Max jest dwa razy większy od Neski i jeżeli by ją zapłodnił to by najprawdopodobniej nie przeżyła porodu, za wielkie szczeniory :placz: Już kiedyś mu się wpieprzyła do klatki to na zastrzyki musieliśmy jeździć. Ale to żadna nauczka dla moich dziadków :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Hej :)
Dziadek chyba udobruchany ;)
Gadałam z nim. Argument o wyciu i nie jedzeniu Maxa - 0 skuteczności, argument o zawodach - 0 skuteczności, argument o urojonej ciąży - pstryk ! "Jak dla mnie, to ona może być wysterylizowana".

Szkoda tylko, że to takie wstępne rozmowy. Za 3 miesiące mogą o wszystkim zapomnieć i się oburzyć na moje zapytanie.

Link to comment
Share on other sites

Neska jest Twoja czy dziadków?
Przedstaw im punkt zdrowotny, o tym co ryzykujesz nie sterylizując suczkę, o tym dlaczegodla Ciebie jest ważna sterylka, o swoich obawach i zaproponuj, że dasz swoje oszczędności na ten zabieg... ja tak przekonałam swoich rodziców. A babcia była przeciwna, lecz się jej nie słuchałam... wzięłam kotkę na zabieg wbrew jej woli, potem nieco się złościła, ale szybko jej przeszło ;).
Trzymam kciuki, aby udało Ci się namówić familię na sterylkę.

Link to comment
Share on other sites

Współczuje dziadków...Oby nic z tego dzisiejszego spotkania nie wyszło i trzymam kciuki za namowy babci i dziadka. Opowiedz im jeszcze jakie chorby psiunia może mieć kiedy nie jest wysterylizowana i opisz im obieg tych chorób. Myślę, że wtedy babcia od razu da Ci pieniądze do ręki. Możesz jeszcze powiedzieć jak będzie mówiła o tych szczeniakach, że teraz jest karalne sprzedawanie lub oddawanie szczeniaków bez rodowodu i jeśli tak bardzo chce mieć te szczeniaki to będzie płaciła jeszcze więcej niż dostanie za te papisie kasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']a kto ci takich głupot naopowiadał ?[/QUOTE]

Nagadałam tak, żeby im się im małych szczyli odechciało :roll:
Tata namówiony. Dziadek też. Mama raczej nie będzie miała nic przeciwko a babcia jak już się wszyscy zgodzą nie będzie miała wyjścia. :diabloti:

Ponieważ temperatury u nas trochę wzrosły i już tak zimno nie będzie, to dzisiaj albo jutro strzygę Neskę. Jest już z niej taki baranek, że niedługo ją do stada wezmę i niech ją Bordery zaganiają :cool3:

Planuję zrobić trochę zdjęć BEZ LAMPY więc zaraz za strzyżenie się biorę. Ale jak uważacie ? Lepiej wykąpać przed czy po strzyżeniu ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...