Jump to content
Dogomania

czy ktoś spotkał się z takimi objawami ?


ankael

Recommended Posts

Pisałam już na forum o karmach royal, na forum o przeziębieniu. Teraz piszę tu, bo już sama nie wiem co z moim psiakiem się dzieje. Jakis tydzień temu zmieniłam mu jedzonko gotowane na royal cannin intenstinal. Od tego czasu gdy pije wodę biegam ciagle z mopem po mieszkaniu bo strasznie się ślini - ale tylko przy piciu wody. Woda to jest tak spieniona ze śliny jakby ktoś proszku do prania tam nasypał i dodatkowo pianę zrobił, a jak odchodzi od miski to takie gluty śliny spod fafli mu zwisają i jak odchodzi od miski to to tak kapie na podłogę i kapie a ja tylko z tym mopem:shake:. Czasami coś mu też furczy na gardle tak jakby jakaś flegma. Byłam u weterynarza, od czterech dni jest na antybiotyku, ale poprawy zbytnio nie ma. W poniedziałek mam być na badaniu krwi, potem czyszczenie ząbków-bo być może to powoduje zmiany na gardle. Dziś druga lekarka w przychodni powiedziała że jak mu do poniedziałku nie przejdzie to położą go w klinice:shake:. Jednak zapytałam czy może to być alergia na tą karmę, bo to tak wszystko się w czasie zbiegło. Lekarka powiedziała że może mieć jakąs nietolerancję i mam już od dziś wrócić do gotowanego.

Link to comment
Share on other sites

to cavalier ma 3 lata, ale zawsze był wrażliwy na różne rzeczy. Po acanie drapał się i wygryzał się do krwi, po obroży przeciw kleszczom i pchłom spuchł, zrobił się różowy na pyszczku i tarł tym pyszczkiem o dywan tak, że zamknęłam go w kuchni by sobie go jeszcze bardziej nie podrażnił, biega po trawie to kicha, szaleje za zabawkami w domu to tez czasami kicha. po wielu karmach strasznie się drapał. Najlepiej tolerowal bento z jagnięciną, no i na drugim miejscu te gotowane.

Link to comment
Share on other sites

Może to właśnie objawy alergii? Albo coś z gardłem?
Radziłabym wrócić do najlepiej tolerowanego jedzenia przez psa i odwiedzić duuużo wetów.

P.S. To ze strony **********

Egzema jest stanem zapalnym skóry przechodzącym w łuszczenie, które z kolei jest przyczyną wypadania włosów. Pies cierpi na bolesność i świąd skóry, drapie się i gryzie aż do krwi. Na początku zauważyć można rozlane zaczerwienienia oraz swędzące obrzmienia skóry, wokół których niebawem występują drobne pryszczyki napełnione przejrzystym płynem.Po pęknięciu pęcherzyków zawartość ich wylewa się, a cała powierzchnia zaatakowanej skóry pokrywa się kropelkami. Potem tworzą się ciemne strupy krwotoczne. Po pewnym czasie strupy odpadają, oczyszczona skóra łuszczy się i powraca do normy. Rzeczą charakterystyczną jest brak blizn.
Egzema umiejscawia się wokół otworów naturalnych — nosa, ust, odbytu, a także na zgięciach kończyn (stawy kolanowe, pachwiny). Tak zlokalizowana egzema wywołuje pęknięcia skóry, które są zwykle wilgotne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...