Jump to content
Dogomania

Najlepszy/skuteczny preparat do usuwania przebarwień pod okiem Maltańczyka


Bogna0504

Recommended Posts

Błagam pomóżcie podając konkretne - nazywy kosmetyków i firm - skutecznych preparatów, które macie przetestowane i sprawdzone u swoich białych pupilków :)

Mam Maltańczyka od 2 dni - jak go kupiłam(ponoć dobrej hodowli) płakać mi się chciało tak miał "brzydkie zacieki" pod oczami... przemywam wodą i jakimiś kroplami na oczy, ale to w ogóle nie pomaga! chciałabym mu pomóc i zastosować coś co będzie skuteczne... nie ma problemów z kanalikami tylko od kiedy się urodził niewiele miał "zabiegów" zapobiegających osadzaniu się łez pod okiem (mój Dragon będzie miał 3 miesiace 22 grudnia). Za wszytkie podpowiedzi serdecznie dziękuję :):multi:

Link to comment
Share on other sites

Ale to niszczy włos. Poza tym mały ma dopiero 3 miesiące więc po co na starcie tak niszczyć wąsy. Łzawienie jest nasilone w okresie zmiany zębów i nic się nie da z tym zrobić, ten czas musi upłynąć. Jeżeli po wymianie nadal będzie łzawił to zalecam wizytę u weta i wymaz, bo najprawdopodobniej coś "siedzi" w oczach i trzeba to wyleczyć. Jeżeli to nie pomoże to można uzywac różne preparaty na usuwanie przebarwień, ale one w 90% przypadków niszczą włos i nie są skuteczne. Więc nie wiem czy to dobre rozwiązanie mieć pieska z ciemnymi zaciekami na pokruszonych włosach. Jak mały podrośnie i nie będzie poprawy to zalecam zmianę karmy, bo to jest jeden ze skuteczniejszych sposobów. Aaa i nigdy w życiu nie daj się namówić do kupienia Angels Eyes, bo on niszczy wątrobę a uzyskanie białych wąsów kosztem zdrowia byłoby karygodne. Dodatkowo AE niszczy włos. Nigdy nie daj się namówić nikomu na taką walkę z zaciekami. Poproś też hodowcę o wskazówki bo jeżeli jest to piesek z dobrej hodowli to na pewno takie uzyskasz. Życzę dużo cierpliwości i powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie o tym mówię. Jak można niszczyć zdrowie dla wyglądu?!!! Poza tym zaraz po odstawieniu preparatu zacieki wracają i co wtedy? Karmic antybiotykiem całe życie i skutecznie je skrócić?! A u nas AE jest już od bardzo dawna i jego skutki już zostały rozpoznane...

Link to comment
Share on other sites

Ja używam Optex, mam białego Buldożka Francuskiego.

''Optex jest antyseptycznym i izotonicznym płynem o pH identycznym ze łzami zwie-rząt. Chlorek benzalkoniowy należy do czwartorzędowego związku amoniowego i charakteryzuje się działaniem bakteriobójczym na drobnoustroje Gram-dodatnie i Gram-ujemne. Wyciąg z Centaurea cyanus (woda chabrowa) działa przeciwzapalnie.,, - przebarwienia też znikły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...