Jump to content
Dogomania

Fruzia prosi o pomoc w dofinansowaniu domu tymczasowego i szuka domku stałego


patrycja100

Recommended Posts

  • Replies 529
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego co wiem to Fruzia cały czas w schronisku siedziała na dworze- zahartowała się panienka i dla niej w domu może być po prostu za ciepło. Myślę, że to nie wina wolontariuszy- jeżeli mówią, że nie lubi innych psów- musi w tym coś być. Myślisz, że bez powodów mogliby dać jej "plakietkę psa, który nie toleruje innych psów"? Możliwe też, że w schronisku po prostu była za bardzo spięta. No nic można tak sobie gdybać.
To już osoba znająca się na psach musiałaby się wypowiedzieć co do zachowania i akceptacji (bądź nie) innych.
Patrycja- od 10 lat jestem wolontariuszką w schronisku na Paluchu.
Czy psy są smutne i zrezygnowane? pewnie tak ale w mojej obecności-podczas spacerów te "moje" mają tyle optymizmu, że szok.
Dla mnie są niesamowite.
Wiem, wiem ciężko jest znaleźć domy. Mam kilkanaście do wyadoptowania.
Velmę wzięłam bo właśnie miała najdłuższy staż z "moich" a moja poprzednia paluchowa sunieczka odeszła i chciałam pomóc kolejnej.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/223917-Tiram-i-Bulik-zbierają-na-hotel-i-szukają-domów[/URL] psiaki schroniskowe, prosze zagladajcie do nich w miare mozliwosci... Magdyska pewnie nie mozesz wziasc dodatkowego psiaka pod opieke bo masz na pewno duzo pracy ze swoimi poodopiecznymi, ale nie moglabys czasem wziasc na spacer Tirama?

Link to comment
Share on other sites

To wszystko zależy od charakteru psa. Czy schronisko jednak dało "pieczęć na charakterze" czy nie.
Moja Kari była mega strachulcem, bała się wszystkich dziwnych dla niej rzeczy (a to mógł być np spadający liść- od razu się kuliła).
Dużo pracy mnie kosztowało, żeby w miarę funkcjonowała w mieście, wśród ludzi. (ona była w schronisku ponad 5 lat).
Natomiast obecna suczka- Velma 10 lat w schronisku- można by było wnioskować, że będzie jeszcze mniej zsocjalizowana z całym światem, przygotowałam się psychicznie na pracę a tu niespodzianka! Pralka, szczotka czy inne "dziwne" rzeczy nie sprawiają problemu, jest mega otwarta do wszystkich czy to dziecko, czy mężczyzna czy kobieta. Koty również akceptuje.
Fakt w domu woli spędzać czas jak jest trochę zimniej ale najlepiej czuje się na dworze- jak jej za gorąco to do drzwi i wciska nochal, żeby otworzyć, chociaż nie jest nigdzie zamykana i po całym domu może sobie chodzić. Zazwyczaj robi obchód i na dwór idzie.
Wydaje mi się, że cecha osobnicza się liczy.
Co do Tirama- napisałam na jego wątku.

Fruzia- jeśli już próbować ją zapoznać z jakimś psem- to spokojnym i pod okiem doświadczonej osoby, która nie będzie się "spinała".
Po prostu ostrożności nigdy nie za dużo.

Link to comment
Share on other sites

Dla Fruzi 71 zł z bazarku :) będzie na hotelik we wrześniu :)
Pati podaj numerek konta do wpłat na PW proszę ........
Jak pieniążki dolecą proszę o potwierdzenie na tym bazarku :)
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/231239-ROZLICZAMY-!!Kobieca-Szafa-)-Wybór-filmów!-Wstąp-zobacz-kup-)-03-09-12-22-00[/URL]
Buziaki dla naszej kochanej Fruzi :*

Link to comment
Share on other sites

[quote name='patrycja100']Super, juz wysyłam na priv konto :lol: A Zula, inna sunia ktorej dofinanowywałam wraz z Ewą płatny dom tymczasowy u Joli, została adoptowana przez Jolę, wczoraj dostałam tą wspaniałą wiadomość :multi:[/QUOTE]

No to super, będzie Wam lżej :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Fruzia zapewne nie chce być w domu dlatego ze nie chce siedziec zamknięta w pokoju, a niestety musi byc izolowana od innych psów, przez to że ich nie lubi...Liczę że to się zmieni, ale miała już mały zatarg z dużą sunią. Sytuację utrudnia fakt że w tym domu tymczasowym ciągle się zmieniają psiaki, jedne idą do adopcji, rpzychodzą inne, może Fruzia zaakceptowała by konkretne psy ale jak się zmieniają to jest już trudniej. Oprócz Fruzi na w tym domu przebywają stale jescze dwa inne psy. Dziwne że Fruzią nikt się nie interesuje, ma ogłoszenia i FB i jest promowana na stronie fundacji. Takiej słodkiej suni nikt nie chce :( Czyzby ludzie sie obawiali bo Fruzia ma bulterierowaty pyszczek i bali się bulterierów? Psiaki mniej adopcyjne od Fruzi poznajdywały domy... Fruzia ma sie dobrze, biega sobie po ogródku bo zostało uszczelnione ogrodzenie. Jest pełna energii. Zobaczymy co dalej. Jeszcze nie odiwedziłam Fruzi ale dowiaduję się na bieząco o nią. Newsy o niej pojawiają się tez na stronie fundacji [URL="http://www.przytulpsa.pl"]www.przytulpsa.pl[/URL]. Jak ktos z Was umie wkleic jej nowe fotki stamtad tutaj, to proszę wklejcie.

Edited by patrycja100
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...