Jump to content
Dogomania

Jadwiga Niciewicz


Zeliika

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

[quote name='kasia.gie']Duza uwage zwraca na ruch, prezentacje psa. Psy aby wygrac powinny byc dobrze ofutrzone(mowie o swojej rasie:cool3:), miec wszystko na miejscu i jeszcze raz dobrze zaprezentowane(przy porownaniu dwoch b. podobnych wygra ten lepiej zaprezentowany). Umaszczenie raczej nie gra roli, ale np. za wysoko noszony ogon juz tak.[/QUOTE]

nieprawda :shake: dziwna Pani powiedziała, że konkurent mojego psa wygląda suczkowato ale jej się bardziej tego dnia podoba :crazyeye: mimo, że mój chodził i stał ładnie oba w klasie użytkowej

Ja do niej napewno nie będę zgłaszać :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caramba'] Do tego NIEETYCZNE zachowanie na ringu, czyli sedziowanie "we dwojke" i z KATALOGIEM!!!
Reszta i decyzja czy warto jechac do kogs takiego i dac sie "opluwac" za wlasne pieniadze nalezy do Was.
Ps. Nie umiem dodac zdjec ale jak ktos wklei to mam takowe jak sedziuje z katalogiem. Zainteresowanym wysle na priv, zeby wkleili na forum[/QUOTE]


to prawda i tego dnia 2 -gi sędzia nie zgadzał się z jej oceną ale i tak mój pies przegrał co do sędziowania z katalogiem w ręku to nie raz się z tym spotkałam poza granicami naszego kraju :-( też mam fotki i nawety katalog używany przez sędziego z jego adnotacjami - a to bardzo znany sędzia chyba z Austrii czy Szwajcarii w każdym razie dużo sędziował zwego czasu w Polsce

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 2 years later...

Wiem,że pani J.N. zna się na rasie (w końcu jest obcykana w 1grupie) co nie znaczy że kożysta ze swojej wiedzy...Po ostatniej wystawie w Świętochłowicach 13.09.2014 uznałam,że szkoda pieniędzy chyba,że ktoś chce się pośmiać :-)

W Sheltie i Collie wygrały w większości psy z oddziału Łódzkiego... zbyt długo w tym siedzę,żeby uznać to za zbieg okoliczności.

 

-jeden pies wyliniały nie dostaje CWC bo brak włosa a drugi mimo,że miał mniej sierści (a nie wspomnę o anatomi i temperamencie) dostał CWC (oczywiście psa prowadziła inna osoba, chociaż zawsze był wystawiany przez właścicielkę)

-jeden pies ma wąski front mimo,że konkurencyjny ma jeszcze węższy  (co ciekawe pierwszy wspomniany na kolejnej wystawie tydzień później już ma pięknie rozbudowaną klatkę).

itd

 

Jak wam się uda nie trafić w kumoterstwo to będziecie w miarę dobrze ocenieni, sędzina jest generalnie miła ale brak obiektywizmu i przewidywalności niestety - więc radzę omijać. Tak normalnie zwraca uwagę na sierść musi być ofutrzone psisko, w miarę na ruch, ząbki coś tam sprawdza jednym bardziej innym mniej...

Link to comment
Share on other sites

Wielka loteria - brak przewidywalności i kumoterstwo - szkoda pieniążków!

 

Więcej w temacie który podsunęła Kisses - "J. Niciewicz i Zbigniew Nocoń" z 18.05.2006

 

Jeśli nie będzie właśnie szukać do czego tu się przyczepić to jest dosyć wyrozumiała :-P zresztą który sędzia nie byłby wyrozumiały dla szczeniaków, w takich klasach to może i do tej Pani warto z pieskiem żeby nabrał trochę doświadczenia ale w wyższych klasach to już bym się zastanowiła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...