Jump to content
Dogomania

Jak zbudować własnoręcznie tor Agility? mam parę pytań


Dogs33

Recommended Posts

[quote name='Dogs33']1. Czy w wieku 2 lat mogę zacząć?
2. Jack Russell Terrier nadaje się do Agility?
3. Jak mam zacząć?
4. Jak zbudować przeszkody?

Majlo umie już:
Hop
Przejdź przez tunel
(oczywiście umie więcej sztuczek ale do Agility umie tylko te :oops:)[/QUOTE]

1. Oczywiście,że tak, ja trenuje z 7 letnim psem.
2. Jak najbardziej, jeżeli jego zdrowie na to pozwala przy odrobienie motywacji i dużej pracy można wiele osiągnąć.
3. Zależy od psa, wbrew pozorom agility nie jest takim "łatwym" sportem, wymaga wiele od nas, ludzi pracy. My zaczęliśmy od tunelu sztywnego, nauki wysyłania oraz hopek, które nie były zawieszane na żadną wysokość. Przez dłuższy okres czasu trenowałyśmy amatorsko, na własnym "torze", ale polecam( jeżeli ktoś dopiero zaczyna) zapisać się do klubu etc. ponieważ łatwo popełnić błędy.
4. Tak na prawdę to można ze wszystkiego byle były bezpieczne i nie zagrażały w żaden sposób psu. [URL]http://chomikuj.pl/Axisss/Galeria/Jak+Zrobi*c4*87+przeszkody[/URL]


Każdy pies może spróbować swoich sił w agility, jeżeli tylko zdrowie mu na to pozwala i wiemy co go motywuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogs33']Dzięki. Dużo czytałam o Agility i na prawdę mi się spodobało. Mam dużo pomysłów jak zbudować taki tor. Na wiosnę będę budowała bo na zimę się nie opłaca. Narazie w domu przygotowywuje stacjonaty :razz:[/QUOTE]

A jak z posłuszeństwem? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...